Kalendár
Aktuality

Podľa slov starostky Rusoviec Lucie Tulekovej Henčelovej sú malá mestská časť, čomu zodpovedá aj ich rozpočet. "Našich poslancov aj obyvateľov sme pripravili na to, že sa investičné projekty budú vyberať zo zásobníka tých projektov, ktoré majú potenciál priniesť do obecného rozpočtu nejaké príjmy, "uviedla k otázke, aké investičné projekty museli obmedziť a ako im korona zasiahla do obecného rozpočtu.

Čítajte viac: www.bratislavskenoviny.sk
- Realizácia vzorového zberného hniezda z participatívneho rozpočtu schválená
- Redakčná rada Rusovských novín zrekonštruovaná
- Návrh mimosúdnej dohody s firmou DB REAL FINANCE schválený

Správa zo zasadnutia

Čítajte ďalej (2 strany)...
Magistrát hl. mesta SR Bratislavy za súčinnosti mestskej časti a spoločnosti ARGUSS, s.r.o. uskutoční pre občanov Bratislavy – fyzické osoby nepodnikateľov zber odpadu s obsahom škodlivín.
Zbierať sa budú tieto odpady:
Staré náterové hmoty, odpadové rozpúšťadlá, pesticídy, oleje a tuky, batérie a akumulátory, žiarivky a iný odpad obsahujúci ortuť, vyradené zariadenia obsahujúce chlórfluorované uhľovodíky (chladničky, mrazničky a pod.), vyradené elektrické a elektronické zariadenia - elektrospotrebiče (počítače, televízory, monitory, žehličky, práčky, mixéry a pod.)
Termín zberu:
30.5.2020 10.30 – 12.30 h, Vývojová ulica, RUSEKO - zberný dvor
Veľmi sa teším, že naša prvá virtuálna aktivita - virtuálny Rúškový beh - mala u vás veľký úspech. Verím, že sme tým začali novú peknú tradíciu a že ste si to poriadne užili. Rada by som poďakovala manželom Palovi a Dade Mokráňovcom za inšpiráciu a organizačné zastrešenie. 👍👍👍

Tešíme sa na ďalšiu virtuálnu aktivitu!

Lucia Tuleková Henčelová

Čítajte ďalej (2 strany)...
Koronakríza môže dať stopku plánovanej rekonštrukcii vládneho neogotického kaštieľa v Rusovciach, ktorý roky chátra.

Čítajte viac: dennikn.sk
V spolupráci s Bratislavským regionálnym ochranárskym združení, začali v Rusovciach s výsadbou prvej kvitnúcej lúky v tejto mestskej časti. Okrem estetického prínosu sú lúky dôležité aj pre ekosystém. Zadržiavajú vodu prilákajú viac užitočného hmyzu a šetria peniaze tým, že vyžadujú minimálnu starostlivosť.

Čítajte viac: metropola.zenskyweb.sk
Rusovský kaštieľ sa kedysi skvel nádherou a vďaka zámockej panej Štefánii Belgickej – Lónayovej a jej zmyslu pre krásu a umenie si získal povesť akéhosi podunajského Weimaru.

Čítajte viac: www.sme.sk
"Spovedám teraz buď v parku v dostatočnej vzdialenosti, ale skúšali sme to aj na parkovisku. Sedel som v aute, na okne som mal celofán, a vedľa mňa sa pristavil veriaci v druhom aute a tak sme sa rozprávali," hovorí katolícky kňaz Prachár a dodáva, že oľutovať hriechy môže veriaci aj doma a nemusí ísť na spoveď.

Čítajte viac: www.sme.sk

  • PODATEĽŇA Miestneho úradu je otvorená v pondelok a v stredu od 8.00 do 13.00 na prízemí miestneho úradu.
  • ZÁKAZ VYCHÁDZANIA. Počas veľkonočných sviatkov je dovolené opúšťať svoje domovy len z presne vymedzených dôvodov – cesta do práce, na nákup alebo do prírody v rámci hraníc Bratislavy. Šibačku a oblievačku si musíme tento rok odpustiť.
  • ZBERNÝ DVOR. Rusovský zberný dvor bude od budúceho týždňa otvorený v sobotu od 9.00 do 17.00.
  • POŠTA. Otváracie hodiny pošty sú opäť zmenené: pondelok a piatok 8:00 - 13:00, utorok a štvrtok 8:00 - 14:00 a streda 13:00 - 18:00.
  • ROKOVANIA MZ. Parlament v utorok schválil novelu zákona, ktorá umožňuje rokovanie miestneho zastupiteľstva aj pomocou videokonferencie a povoľuje korešpondenčné hlasovanie.
  • LINKA POMOCI PRE SENIOROV v Rusovciach stále funguje: ☎️ 02/6820 7017. Možnosť dovozu jedla, nákupu alebo liekov.


  • Miestny úrad distribuuje ochranné rúška zadarmo do domácnosti starších ľudí. Od stredy boli rúška doručené do domácnosti ľudí starších ako 70 rokov, od piatku sú roznášané občanom starším ako 65 rokov. Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom z radov Rusovčanov za ušitie rúšok.
  • Zápis do Základnej školy v Rusovciach sa tento rok uskutoční elektronicky: https://skolarusovce.edupage.org/.
  • Už aj Rusovce majú prvého nakazeného ochorením COVID-19. Správajte sa zodpovedne, vyhýbajte sa kontaktom s inými ľuďmi a zostaňte doma.
  • Rusovská kvapka krvi sa uskutoční tento rok iba symbolicky. Viac tu: https://www.facebook.com/MestskaCastBratislavaRusovce/posts/2756485491144377.
  • Magistrát mesta Bratislavy v súčasnosti pracuje na súbore opatrení, ako sa vyrovnať s priebehom pandémie na území Bratislavy. Pracuje s troma scenármi – miernym priebehom pandémie, zvládnutým priebehom silnej pandémie a pandémiou v rozsahu, ktorá prekročí možnosti zvládnutia. Pre všetky tri scenáre pripravujú odborníci návrhy opatrení, ako sa so situáciou vyrovnať. Viac tu: https://www.facebook.com/vallo.primator/posts/1534042950087032.
  • Rusovský zberný dvor je otvorený v sobotu od 9.00 do 14.00.
  • Miestny úrad deklaruje, že všetky platby za škôlku a ŠKD za dobu zatvorenia školy a škôlky budú rodičom v plnej miere vrátené. Momentálne hľadá právnu možnosť, ako tieto platby vrátiť skorej ako na konci školského roka.
  • Linka pomoci pre seniorov v Rusovciach je 02/68207017. Možnosť dovozu jedla, nákupu alebo liekov.

Predajne potravín a lekárne:


Pošta:


Reštaurácie:


Stránka: 1/125 [staršie aktuality]