zaregistrovať |  heslo?
Čítajte celý článok V poslednom čísle Rusovských novín sme sa okrem iného dočítali aj to, aký populárny sa stáva PETANG v Rusovciach. Článok nie je až taký krátky, aby sa do neho nevmestili aj informácie o úplne inom rusovčanovi, ktorý reprezentuje nielen SLOPAK, ale hlavne Slovensko. O tom, že ho reprezentuje dobre, svedčí aj fakt, že ako junior vyhral Majstrovstvá Slovenska v kategórii mužov - je majstrom SR za rok 2015.
Celý článok...

Palm: Áno. V týchto dňoch by malo dôjsť k stretnutiam petičného výboru, aj ZRPŠ. Veríme, že rodičia, vedenie škôlky aj vedenie školy dokážu spoločne nájsť riešenie situácie. Nahoršie je, keď situáciou trpia deti.
Miro: Zaregistrovali ste co sa deje v skolke?
navikrut: Nóó, to ste adresovali tomu správnemu.
SusediaGastanka: Developer Pri Gastanovej aleji namiesto odovzdania ciest v projekte do spravy obce, tieto rozpredava tretim osobam. Ani jeden dom a byt v zone nema pravne zabezpeceny pristup k svojej nehnutelnosi. Prosime starostu, aby zasiahol.
Aktualita: Rusovčania nechcú živelnú výstavbu
tamo   04 Máj:  Stanovisko
Dobry den, nove stanovisko spravi viest ste unicializovali alebo vyziadali si vy? Dakujem
Aktualita: Rusovčania nechcú živelnú výstavbu
zolmol   04 Máj:  A?
Dopocita sa poobedna spicka a okrem zdrzania sa vyriesi co? Ci co vyriesia tie ine body?
Aktualita: Rusovčania nechcú živelnú výstavbu
rkal   04 Máj:  dopravny prieskum
Dobrý deň prajem, jedným z povinných vstupov pre riešenie dopravy v ÚPZ Rusovce Sever mal byť aj dopravný prieskum. Tento mal byť vykonaný počas rannej ale aj poobednej dopravnej špičky.…
Aktualita: Rusovčania nechcú živelnú výstavbu
zolmol   04 Máj:  Prosim o vysvetleniw
Pana poslanca by som poprosil o vysvetlenie jeho odborneho vyroku, ktory mu asi niekto posepkal: Výsledkom je možný rozdiel medzi rannými a poobedňajšími kolónami a stavom, keď sú…
Aktualita: Elitné komandá trénujú na neskolaudovanej a nepovolenej strelnici
navikrut   18 Nov:  Kto by sa obťažoval so zákonmi?
Ak si niekto v tomto trpákove postaví na svojom pozemku , kúpenému za svoje peniaze, latrínu, bez toho ,že by to nahlásil , na vedenie celosvetovej stavebnej rady, spáchal ťažký zločin.…
Aktualita: Majitelia pozemkov nesúhlasia s Územným plánom zóny Rusovce Sever
antitak   04 Nov:  cele zmenit na zelen a hotovo
okradli povodnych Rusovcanov,urbarnikov a kupili to cele za haliere. v civilizovanom svete by sa museli prisposobit ludom co tu ziju a jej zvolenym zastupcom. ake nesuhlasenie?
Aktualita: Majitelia pozemkov nesúhlasia s Územným plánom zóny Rusovce Sever
Obcan357   02 Nov:  Nech sa investor prisposobi
Ked tu chce investor stavat, nech sa prisposobi podmienkam obce a zakonom. Mna ako obcana nezaujima jeho zisk, Ked chce byvat a staviat v Rusovciach, nech sa prisposobi, alebo ide niekde inde…
Zoznam starších komentárov...
Fotka Rusoviec
Rusovské noviny
Občianske združenia
Farnosť Rusovce
 Kalendár
Aktuality

Slovenský ľudový umelecký kolektív (SĽUK) prichádza začiatkom roka s premiérou nového programu Genezis, s podtitulom Príbeh o stvorení sveta a o prvých ľuďoch.
S premiérou najnovšieho titulu GENEZIS – Príbeh o stvorení sveta, prichádza SĽUK na dosky Mestského divadla P.O. Hviezdoslava v Bratislave 18.2.2017 a zároveň s ďalšími premiérovými uvedeniami 25. a 26. 2. 2017 na svojej domovskej scéne v divadle SĽUK v Rusovciach.

Čítajte ďalej (2 strany)...
Aktuálne zistený počet takmer 500 dropov v trojhraničnom území potešil všetkých ornitológov na Slovensku, v Rakúsku a Maďarsku.

Čítajte viac: www.bratislavskenoviny.sk
- Škola plánuje výmenu okien do konca marca
- Návrh miestneho poplatku za rozvoj schválený

Správa zo zasadnutia

Čítajte ďalej (2 strany)...
Pozývame Vás na zasadnutie miestneho zastupiteľstva MČ Bratislava – Rusovce, ktoré sa uskutoční dňa 9.2.2017 od 16:00 v kultúrnej sále miestneho úradu.

Čítajte ďalej (2 strany)...

2% z daní

Sekcia: Aktuality, 04 Feb, 2017, pridal: Palm , (pridajte komentár)
Opäť máme možnosť poukázať 2 % zo svojich daní. Ak ich chcete venovať niektorému z občianskych združení, ktoré majú svoje sídlo v Rusovciach, môžete si vybrať zo zoznamu na nasledujúcej stránke.

Čítajte ďalej (3 strany)...
V sobotu 4.2. bude v Pastoračnom centre za kostolom sv. Márie Magdalény detský karneval. Na všetky deti sa tešíme o 15:00.
Tak ako po minulé roky, aj tento rok budeme na našej stránke vytvárať kalendár kultúrnych a športových akcií, ktoré sa budú konať v Rusovciach, alebo majú s Rusovcami niečo spoločné. Kalendár nájdete na vrchu hlavnej stránky. Obsahuje súhrn všetkých hlavných akcií, ktoré sa každoročne opakujú a bude priebežne doplnený o všetky akcie, o ktorých nám dáte vedieť. Ak viete o nejakom podujatí, ktoré v našom zozname chýba, neváhajte nám dať vedieť na adrese redakcia(zavináč)rusovce.info, v komentári alebo na Facebook-u.
Od 01.01.2017 je povinná každá domácnosť v individuálnej bytovej výstavbe požiadať hlavné mesto o dodanie buď kompostovacieho zásobníka alebo zbernej nádoby s minimálnym objemom 120 l za súčasného zabezpečenia odvozu odpadu minimálne jedenkrát za 14 dní v období mesiacov marec až november. Vic info nájdete na stránke MÚ.
Tradičný Rusovský ples sa uskutoční v piatok 27.1.2017 od 19:00 v kultúrnej sále miestneho úradu.
V prípade záujmu o lístky volajte p. Jajcajovú na miestny úrad 0903787453, alebo 02/68207025, alebo e-mailom: jajcajova@bratislava-rusovce.sk.
Krásne a pokojné sviatky a veľa šťastia v roku 2017 želá všetkým ľuďom dobrej vôle portál Rusovce.info.
V piatok 16.12. boli na námestí pri fontáne slávnostne otvorené Vianočné trhy. Vianočný stromček slávnostne posvätil p. farár Marián Prachár a potom prítomných občanov potešilo vystúpenie rusovských detí z DFS Gerulata, školy, škôlky a súkromnej ZUŠ p. Gajdošechovej. Zlatým klincom programu bolo vystúpenie p. Nagya.

Fotky z akcie nájdete v našej fotogalérii.

- Rozpočet na rok 2017 schválený
- 3 000,-€ vyhradených na participatívny rozpočet
- Dotácie pre občianske združenia navýšené

Správa zo zasadnutia

Čítajte ďalej (2 strany)...

Stránka: 1/103 [staršie aktuality]