O tomto portáli
Portál Rusovce.info prevádzkuje Rada Komunitných Občianskych Združení Rusoviec. Cieľom portálu je poskytnúť priestor na prezentáciu všetkým občianskym združeniam a skupinám v obci, zlepšovať informovanosť o všetkých aspektoch života obce, informovať o tom čo sa udialo aj čo sa chystá a celkovo podporovať a rozvíjať komunitný život v obci.
Redakciu portálu môžete kontaktovať tu.
Správcom, administrátorom a webmastrom portálu je Palo Mokráň - Palm.

Komentáre
Aké nebezpečie na vás číha v Rusovskom parku?
Je horúco a najlepšie je sa vydať na bicykli cez les. Cez dedinu po ceste to nejde - svištia okolo vás autá nadmernou rýchlosťou. Po chodníku to tież nie je med lízať - chodci nie nadšení. A navyše tá páľava. A tak sa manžel vydal so 6-ročným synom do obchodu po lese v Rusovskom parku. Po dnešnom zážitku viem, že to nie sú len kliešte, ktoré vás v lese ohrozujú. Sú to i bezohľadne jazdiaci cyklisti.

Zážitok zhrniem to takto: malého syna na neprehľanom úseku ohrozili v neprimerane vysokej rýchlosti cca 50-ročný cyklista a za ním jeho 2 możno synovia tak, že syn spadol z bicykla a skončil s modrinami a odreninami a k tomu šok. Na šťastie len to. Bezohľadná jazda cyklistov mala pokračovanie. Vinu preniesli na malé dieťa, ktoré vraj vošlo do cesty. Veď to isté môžeme i my povedať. Že tí rýchli cyklisti vbehli do cesty synovi. Alebo ten slabší a menší jedinec automaticky dáva prednosť tomu silnejšiemu, rýchlejšiemu, ... ? Kto má prednosť na úzkej ceste v lese? Ten kto ide rýchlo a nemá možnosť v neprehľadnej situácii včas zareagovať alebo ten opatrný cyklista alebo chodec? Veď primeranej rýchlosti sa dá predsa na úzkej ceste vyhnúť. Ak sú všetci ohľaduplní, kolízia nemusí nastať.

Cyklisti videli ako syn spadol, napriek tomu si neoverili, či to nie je nič vážne. "Pretekár" nemal odvahu sa ani vrátiť po fľašu, ktorá mu pri nehode vypadla. Čakala by ho tam konfrontácia so stonajúcim synom a rozzúreným manželom. Svedomie a zodpovednosť to asi neboli.

Vlasta z Rusoviec
Anonym (IP: 178.40.117.137) | 01 Jul, 2012 [10:59 UTC]


Stránka: 1/1

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlasení.
zaregistrovať |  heslo?