OZ Natura Rusovce
Občianske združenie Natura Rusovce je skupina pár nadšencov, ktorým nie je ľahostajný osud tejto prímestskej obce a jej hodnôt - prírodných, ale aj historických.
Naše občianske združenie má za cieľ vplývať na celkové smerovanie rozvoja prímestkej obce Rusovce (mestskej časti Bratislavy) smerom k trvalo udržateľnému spôsobu rozvoja a s dôrazom na zachovanie prírodných hodnôt.
Viac informácií na stránke združenia Natura Rusovce.
RSS feed
Priatelia, napriek tomu, že len v piatok sme sa odvolali voči výrubovému povoleniu voči MČ, ktorá nijako neriešila rozpor v územnom pláne a ktorá tiež urobila viacero chýb vo svojom rozhodnutí, v nedeľu sme zistili, že výrub je vykonaný! Ide o nezákonný výrub, preto sme včera podali podnet na trestné stíhanie.

Zástupca investora nám ešte ráno na otázku, ako si to mohli dovoliť, opakoval, že majú výrubové povolenie. Po príchode policajtov a jeho právnika už tvrdil, že nevie, kto to vyrúbal. "Asi nás má pán Boh rád", povedal policajtom s úsmevom.

Prosíme všetkých, ktorí by vedeli objasniť tento skutok, ktorí by videli, ako sa konal alebo vedeli čokoľvek iné, ozvite sa nám. Arogantných gaunerov treba usvedčiť, inak sa takéto veci budú diať zas a znova.
Ďakujeme!

Viac sa dozviete tu: Facebook Pre nás - pre Rusovce
Snaha skryto sprivatizovať pozemky pri rusovskom jazere, zdá sa, zostane nateraz iba snahou. Pripomeňme si hlavné body tejto kauzy:

čítajte ďalej (2 strany)
Zastavme posledný HZDSácky kšeft!
/Na pomoc si zoberte Vuvuzely ,aby to bolo počuť/

Príďte v piatok o 14,00 hod /už sú prázdniny/ vyzvať už ani nie ministra pred budovu jeho ministerstva/Ministerstvo pôdohospodárstva Dobrovičová 12/,
aby opustil budovu a podpísal tak akurát protokol o odovzdaní kľúčov .
Na pomoc si zoberte Vuvuzely, aby to bolo počuť.

P R O G R A M
P.S.: Rusovské jazero je obľúbené miesto na kúpanie. Tak tí, čo prídu pred ministerstvo v plavkách, a najmä pekné dievčatá, dostanú špeciálnu odmenu.
P.S.2 Večer si na Nám.SNP v Bratislave pozrieme na veľkoplošnom platne film : Strážca divočiny. Začiatok o cca 20:30

http://www.facebook.com/event.php?eid=112190318828587

Vysaďme si parčík

06 Apr, 2008, pridal: VladoM

Milí spoluobčania a spoluobčianky, veľkí aj malí, zblízka aj zďaleka - srdečne Vás pozývame na brigádu "vysaďme si parčík", ktorá bude v sobotu 12. apríla 2008 o 9.00 na ploche Rímskeho parčíka oproti pošte.
Na programe je výsadba asi 100 kríkov, položenie geotextílie a mulčovacej kôry, popri tom diskusia o životnom prostredí v Rusovciach a okolí.
Zapojte sa aj vy do skrášlenia rímskeho parčíka, slúži nám všetkým.
Prineste si dobrú náladu a prípadne aj nejaké hrable či motyku.
Kontakt na organizátorov: MUDr. Michal Tulek, 0903/849 436.

V parčíku, ktorý už úspešne žije vlastným životom (čo znamená, že okrem iného deťúrence hádžu kamienky do fontánky a upchávajú ju frown), pribudol sľubovaný druhý centrálny rímsky prvok - ružica so smermi, ktoré ukazujú na základné historické a prírodné hodnoty Rusoviec.
Ešte to však stále nie je všetko, parčík nám bude aj ďalej rásť smile a naďalej sa oň budeme starať (nebojte sa, aj kríčky znovu vysadíme a kôru pri nich obnovíme, ale všetko má svoj čas).
Je to naozaj tak - výstavba parčíka sa chýli ku koncu a my vás všetkých pozývame na jeho slávnostné otvorenie. Bude v sobotu 31. marca od 14.00 do asi 16.00 v požiarnej zbrojnici a v samotnom parčíku.

Na čo sa môžete tešiť: v krátkosti predstavíme projekt, uvedieme do prevádzky pitnú fontánku a celý parčík slávnostne odovzdáme vám, Rusovčanom. Môžete si pozrieť fotogalériu priebehu projektu, nebude chýbať občerstvenie a živá hudba.

Tešíme sa na Vás!
Takto vyzerá jeden z návrhov na pitnú fontánku:
Návrh na pitnú fontánku
Áno, sme vo fáze plánovania a veľmi skorého vyrábania pitnej fontánky aj ostatných prvkov v parčíku. Nakoniec, hotový bude koncom marca, takže je aj načase.

Po tom, ako na jeseň padla plánovaná spolupráca s drevárskym oddelením strednej školy úžitkového výtvarníctva, potrebovali sme zohnať dodatočné financie, pretože všetky ostatné spôsoby výroby lavičiek sú nákladné. A boli sme znova úspešní: od Nadácie Pontis sme v rámci grantového kola Tesco pre zdravšie mestá dostali ďalších 200 000,- Sk na lavičky a druhý centrálny rímsky prvok. Ďakujeme za všetkých obyvateľov Rusoviec.

Takže pitná fontánka, lavičky aj druhý centrálny prvok (nechajte sa prekvapiť, aký) budú rímske, s použitím najmä kameňa a dreva - ako ste si to sami minulú jar naplánovali. Tešíme sa na vás na konci marca na slávnostnom otvorení - dáme vám vedieť, kedy bude.

Ďalšie obrázky na stránkach Natury - fotogaléria.

Stránka: 1/1