Rusovce v médiách
Odkazy na články v novinách a príspevky v iných médiách, týkajúce sa Rusoviec
RSS feed
Mestská časť Rusovce sa zaradila medzi obce so zónami bez pesticídov. V piatok 14. júna to potvrdila samospráva podpisom zmluvy s občianskym združením Zóny bez pesticídov.

Čítajte viac: www.bratislavskenoviny.sk
Po vojenských a civilných stavbách rímskej Gerulaty (Bratislava-Rusovce) sa v tomto článku budem venovať stavbám nachádzajúcim sa v jej bezprostrednom okolí. Pôjde o poľnohospodárske usadlosti typu villa rustica zabezpečujúce zásobovanie Gerulaty agrárnymi produktmi a vidiecke sídlisko s pôvodnými obyvateľmi Panónie, ktorí postupne preberali rímsky spôsob života.

Čítajte viac: Denník N
Článok plný zaujímavých informácií o civilných stavbách v okolí vojenského tábora Gerulata, ako aj po princípe podlahového vykurovania používaného v tej dobe.

Čítajte celý článok: Denník N
Oporný bod hranice Rímskej ríše bol aj v dnešných Rusovciach. Vojaci tu žili v rozľahlom tábore pre stovky vojakov alebo v menšej trojpodlažnej pevnosti.
Prvý vojenský tábor vybudovali Rimania na území dnešných Rusoviec za vlády cisára Domitiana (cisár 81 – 96). V tom čase už boli na hranici postavené tábory Carnuntum (dnes Bad Deutsch-Altenburg? v Rakúsku), Bigetio (dnes Komárom) a Aquincum (dnes Budapešť), ktorých počiatky siahajú pravdepodobne do vlády cisára Claudia (cisár 41 – 54) a Arrabone (dnes Győr), ktorý bol ešte starší.

Čítajte celý článok: Denník N.

Mama troch detí je od pondelka nezvestná. Jej muž našiel v dome v Rusovciach po návrate z práce len štvormesačné bábätko.
Popis nezvestnej:
Nezvestná 39-ročná žena je približne 175 cm vysoká, štíhlej postavy, má gaštanovo-hnedé dlhšie vlasy a zeleno hnedé oči. Oblečenú mala čiernu prešívanú bundu, modré rifle a čierne čižmy.

Viac na tvnoviny.sk

EkoTopFilm 2018

02 Okt, 2018, pridal: Palm
Vo štvrtok 4. októbra prichádza EkoTopFilm? aj do Rusoviec. Budete nás môcť navštíviť v kultúrnej sále Miestneho úradu, kde na vás počkáme so skvelými dokumentami z celého sveta a zaujímavou diskusiou: Ako Dunaj stráca poéziu.

Čítajte viac: www.ekotopfilm.sk/rusovce

V oblasti zadnej časti ulice Pri Gaštanovej aleji má vzniknúť nový rekreačný areál pre vodné športy. Pre členov klubu poskytne možnosti pre športové potápanie a športové rybárstvo. Zámer je v procese posudzovania EIA.

Čítajte viac: www.bratislavskenoviny.sk
Kvôli podvodnému ovládnutiu rozsiahlych parciel v mestskej časti Rusovce stojí pred súdom 13 osôb vrátane úradujúceho starostu Rusoviec Dušana A. a niekdajšieho príslušníka SIS Michala H.

Čítajte viac: SME.sk
Slováci v prihraničných obciach majú záujem o rozšírenie vlakovej dopravy medzi Bratislavou a Rajkou v takom rozsahu, ako je medzi Viedňou a Bratislavou. Vyplýva to z ankety TASR medzi obyvateľmi prihraničných obcí.

Čítajte viac: www.teraz.sk
Základná škola (ZŠ) s materskou školu (MŠ) v mestskej časti Bratislava-Rusovce? je stabilizovaná a záujem rodičov o umiestnenie detí v tamojšej škole a škôlke stále rastie. Podľa riaditeľa ZŠ s MŠ Rastislava Kunsta zastavenie poklesu počtu detí a naštartovanie rastu je realitou najmä vďaka dobrej spolupráci kolektívu učiteľov a pravidelnej komunikácii s rodičmi, zriaďovateľom a poslancami miestneho zastupiteľstva (MZ).

Čítajte viac: skolskyservis.teraz.sk
Na Slovensku začal premávať školský autobus, ktorý bude slúžiť na bezplatnú prepravu žiakov na trase Vojka - Bodíky - Dobrohošť - Rusovce do tamojšej základnej školy a späť.

Čítajte viac: www.tvnoviny.sk
V areáli kaštieľa v Rusovciach sa na základe rozhodnutia Krajského pamiatkového úradu (KPÚ) Bratislava robí pamiatkový výskum v rozsahu archeologického výskumu. Jeho cieľom je záchrana a odborné zdokumentovanie nálezov zistených pred obnovou pamiatky.

Čítajte viac: etrend.sk
Aktuálne zistený počet takmer 500 dropov v trojhraničnom území potešil všetkých ornitológov na Slovensku, v Rakúsku a Maďarsku.

Čítajte viac: www.bratislavskenoviny.sk
Predbežným rozhodnutím súdu bol zastavený strelecký výcvik policajtov na strelnici v Rusovciach. Táto informácia odznela dnes na zasadaní parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť.

Čítajte viac: spravy.pravda.sk
Súťaž na projektovú dokumentáciu opravy kaštieľa v Rusovciach vyhralo Združenie Národná kultúrna pamiatka Rusovce.

Čítajte viac: Denník N
Deti z Rusoviec nebudú musieť v nadchádzajúcom školskom roku cestovať do školy v Petržalke. Túto bratislavskú mestskú časť však najneskôr v školskom roku 2017/2018 čaká pre nedostatok miest v základnej škole zmena školského obvodu. TASR to potvrdil starosta Rusoviec Dušan Antoš, ktorý čelil kritike viacerých občanov za návrh, aby pod školský obvod v MsČ Bratislava - Petržalka patrili deti z nových ulíc v Rusovciach.

Čítajte viac: skolskyservis.teraz.sk

Kolóny nás len čakajú

01 Jul, 2016, pridal: Palm
Prehustená doprava sa stáva jedným zo závažných problémov civilizovaného sveta. Nie je to inak ani na Slovensku a už vôbec nie v Bratislave a jej okolí. Obyvatelia Rusoviec, Čunova a Jaroviec doplácajú na svoju polohu v blízkosti hlavného mesta. Namiesto toho, aby výrazne profitovali, život im strpčuje stále sa zhoršujúca dopravná situácia.

Čitajte viac: dunajskahradza.sk
Základnú umeleckú školu (ZUŠ) v Rusovciach navštevujú okrem detí zo základných škôl aj dospelí žiaci z chránenej dielne Kresťanskej ligy pre pomoc mentálne postihnutým.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk

Ľudia na Srholca nezabudli

17 Máj, 2016, pridal: Palm
Na mieste posledného pastoračného pôsobenia Antona Srholca odhalili pri príležitosti výročia jeho kňazskej vysviacky pamätnú tabuľu v Kostole sv. Márie Magdalény v Rusovciach.

Viac: www.tyzden.sk
Poslanci mestskej časti Bratislava Rusovce sa spolu s občianskymi aktivistami obrátili na verejnosť v súvislosti s pripravovaným Územným plánom (ÚP) zóny Rusovce – sever.

Čítajte viac: spravy.pozri.sk
Na 17. ročníku Zadunajského majálesu v sobotu (30.4.) sa v bohatom kultúrnom programe predstavili najmä deti z folklórnych súborov zo zadunajských mestských častí Bratislavy a zo Základnej umeleckej školy (ZUŠ) v Rusovciach.

Čítajte viac: www.teraz.sk
Rúbať sa má v Pečnianskom lese, v Chránenom areáli Jarovská Bažantnica aj v ochrannom pásme vodného zdroja Rusovce – Ostrovné lúčky. Padnúť tu majú oveľa cennejšie lesy ako na Sihoti.

Čítajte viac: www.broz.sk
Národná kultúrna pamiatka - neogotický kaštieľ v Rusovciach, ktorý už roky chátra, sa svojej obnovy tak skoro nedočká. Ešte stále nie je ukončené verejné obstarávanie na projektovú dokumentáciu, architektonické a súvisiace služby pre rekonštrukciu národnej kultúrnej pamiatky v Rusovciach, ktoré bolo vyhlásené v máji minulého roka.

Čítajte viac: spravy.pravda.sk
V mestskej časti Bratislava-Rusovce? majú po viac než troch rokoch schválený územný plán zóny (ÚPZ) v rozsahu pamiatkovej zóny. Poslanci zaň zahlasovali na štvrtkovom (7.4.) zasadnutí miestneho zastupiteľstva.

Čítajte viac: www.teraz.sk
Medzi zaujímavé pamiatky mestskej časti sa radí barokový kostol svätej Márie Magdalény, renesančný kostol svätého Víta, neogotické mauzóleum Laury Henckelovej von Donnersmarck, barokový stĺp Najsvätejšej trojice a mnoho ďalších stavieb.

Čítajte viac: www.infoglobe.sk
Mestská časť Bratislava Rusovce bude na budúci rok hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom. Na štvrtkovom (17.12.) večernom zasadnutí Miestneho zastupiteľstva všetci deviati poslanci hlasovali za návrh rozpočtu, ktorý predpokladá príjmy aj výdavky vo výške 2.320.760 eur.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk
Senát Špecializovaného súdu začal prejednávať prípad pozemkovej mafie. Ide o nekalé kšefty s pozemkami v Rusovciach.

Čítajte viac: aktualne.sk
"Jedine Rusovce a Lešť sú vhodné na nácvik ofenzívnej pyrotechniky a streľby z vrtulníka" - veliteľ útvaru.
"V Stupave už nie je miesto na budovanie strediska" - hovorca Lazarov.

Celý príspevok od 10 min. 39 sek na webe RTVS.
Téma nového autobusového prepojenia medzi zadunajskými mestskými časťami Bratislavy a prihraničnými obcami v rakúskom Burgenlande sa dostala do akčného plánu slovensko-rakúskeho prihraničného projektu BAUM pre budúcu spoluprácu.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk
Nový kontrolór v Rusovciach nenašiel žiadnu agendu po svojom predchodcovi. Pre TASR to potvrdil Vladimír Mráz, ktorý od 1. októbra zastáva funkciu kontrolóra v tejto mestskej časti.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk

Stránka: 1/6 [next]