Trojhraničný Veteran Car Club
Trojhraničný Veteran Car Club bol založený v roku 2006 s cieľom organizovania veteránskych akcií na území okolitých štátov. Pokračoval v tradícii „Ružinovských Veteran Rallye", ktoré boli organizované od roku 2000. Sídli na Keltskej ulici v Rusovciach. Názov „trojhraničný" je odvodený od kamenného trojhranu neďaleko Rusoviec, kde sa spájajú hranice troch štátov - Slovenska, Rakúska a Maďarska.
Od roku 2006 organizuje „Trojhraničný Veteran Rallye".
RSS feed
Už iba málokto si pamätá na začiatky trialových súťaží u nás. Azda najpovolanejší na spomienky na túto dobu je určite motoristický nestor a zakladateľ tejto disciplíny na Slovensku, Tibor Straka st., ktorého syn Tibor navyše aj veľmi úspešne trial jazdil (neskôr úspešne prešiel na cestné superbiky). Nuž a tu sú spomienky tohto motoristického nezmara, ktorý bol od začiatku pri tom:

čítajte ďalej (2 strany)
Včera som mala premiérovo tú česť zúčastniť sa na skvelej Rusovskej jazde veteránov, organizovanej Trojhraničným Veterán Car Clubom Rusovce pod vedením Tibora Straku . Hlavná časť trojdňovej medzinárodnej jazdy padla na včerajšiu slnečnú sobotu, kde už od ôsmej hodiny rannej prichádzali na miesto stretnutia v Rusovciach prvé veterány účastniace sa programu hlavného dňa.

Medzinárodná účasť bola zastúpená 17timi vozidlami z Maďarska, 6timi z Českej republiky a po jednom vozidle z Rakúska a Švajčiarska. Slovensko reprezentovalo 18 posádok na automobiloch a dvaja účastníci na motocykloch zn. RUDGE (1928 a 1929), ktorí prišli na svojich strojoch z Lučenca po vlastnej osi. Najvzdialenejší účastník bol zo švajčiarskeho Zürichu, z Maďarska z Pécsu, z Českej fepubliky z Ústí nad Labem a zo Slovenska už spomínaní motorkári z Lučenca.

Posádky, ktoré boli už od piatka ubytované v maďarskom Lipóte, dorazili do Rusoviec ako spanilá farebná kolóna. V Rusovciach boli v prekrásnych a netradičných priestoroch Kostola sv. Víta, prebudovaného na štýlovú kaviareň podávané raňajky pre zúčastnených- a po nich nasledoval príhovor predsedu a zakladateľa Trojhraničného Veterán Car Clubu p. Tibora Straku (88 r.- pravdepodobne najstarší organizátor a jazdiaci veteranista na Slovensku), pozdravenie posádok pani starostkou Luciou Tulekovou a na záver kňazovo požehnanie.

Jazda pestrofarebnej kolóny veteránov rozmanitých značiek a kategórií odštartovala prvú etapu pod hrad Devín, kde sa mohli posádky pokochať malebným okolím a navštívili pamätník obetí totalitného režimu na sútoku riek. Druhá časť spanilej jazdy smerovala do rakúskej prihraničnej obce Kittsee, s možnosťou nákupu produktov miestnej čokoládovne. Nasledujúce kilometre boli už v individuálnej réžii zúčastnených- najprv do maďarskej Rajky na skvelý obed- a následne do cieľa jazdy v termálnych kúpeľoch Lipót.

Tu bola možnosť individuálneho oddychu- a neskôr milý hudobný program detskej dychovej kapely zo Šurian. A zlatým klincom popoludňajšieho programu bola jazda zručnosti a pravidelnosti, ktorej sa mohli podľa chuti posádky zúčastniť priamo v areáli kempingu termálnych kúpeľov. Súťaž pozostávala z rôznych prekážkových disciplín, v časovom limite dvoch minút. Jazdci mohli svoje umenie ukázať napríklad pri prenášaní pohára s vodou, presnom nájazde na dotyk s oceľovou tyčou, spätnou jazdou na určitú vzdialenosť a slalom medzi kužeľmi.

Pre jednotlivé štáty, v ktorých zastúpení štartovali viac ako tri vozidlá, boli pripravené vždy po tri ceny. Pre Slovensko ich vyhrali: 1. Oto Kužel (Volvo), 2. Jozef Pék (Volvo), 3. Vladimír Begera (Volvo). Maďarsko: 1. Péter Egri (Citroën Traction Avant), 2. Peter Szkaliczky (Škoda 1000 MB), 3. Péter Kerestúri (Citroën Traction Avant). Česká republika: 1. Aleš Hamrozi (MB), 2. Peter Gieci (Škoda), 3. p. Švrček (Mini Austin). Dámsky pohár: 1. Zuzana Šťastná (BMW E30 325i cabrio automatic), 2. Betty Szénasi (Chevrolet), 3. Magdolna Pálfy (TCB Bricklin).

Organizátori už teraz pracujú na 22. ročníku- a vzhľadom na obrovský záujem o akciu bude výber účastníkov limitovaný pozvánkami do počtu 45 vozidiel.

Rusovská jazda veteránov so svojou dlhoročnou tradíciou opäť potvrdila svoju jedinečnosť- a verím, že v kalendári podujatí historických vozidiel bude aj dobudúcna zastávať čestné miesto.

Zuzana Šťastná
20. ročník tradičnej akcie Rusovská jazda veteránov pod záštitou starostky Rusoviec Lucie Tulekovej Henčelovej sa uskutoční
11. 9. 2021 so štartom o 9:30 z parkoviska reštaurácie SĽUK.

Trasa jazdy : Rusovce – Kittsee/návšteva podnikove predajne výrobcu čokoládových výrobkov/ Pamätné miesto troch hraníc – Čunovo / návšteva športového areálu vodných slalomárov / Rajka obed. Po obede – individuálny odchod do Lipótu.

Propozície a prihlášku na Rusovskú jazdu veteránov 2020 si môžete stiahnuť tu.

Nie je zámok ako zámok

31 Aug, 2020, pridal: Palm
Ako starý veteránista som dostal pozvanie na veteranistické podujatie, ktoré sa neodmieta. Majitelia Viglašského zámku Daniel Rekitar s manželkou Reginou usporiadali v termíne 31.7.2020 – 2.8.2020 akciu pod názvom „The Grand Retro Show Viglaš“. Podujatia sa zúčastnilo 53 pozvaných veteránskych vozidiel vyrobené do roku 1948. Kultúrny program sa uskutočnil na nádvorí zámku - módna prehliadka, vystúpenie hudobných skupín a nakoniec ocenenie najkrajších veteránov. Ceny odovzdávala majiteľka zámku – barónka Regina Rekitar.

čítajte ďalej (2 strany)
Z dôvodu protiepidemiologických opatrení (uzavretie maďarských hraníc) je Rusovská jazda veteránov zrušená.
AKTUALIZÁCIA 30.8.2020: Z dôvodu protiepidemiologických opatrení (uzavretie maďarských hraníc) je akcia zrušená.

20. ročník tradičnej akcie Rusovská jazda veteránov pod záštitou starostky Rusoviec Lucie Tulekovej Henčelovej sa uskutoční
5. 9. 2020 so štartom o 9:30 z parkoviska reštaurácie SĽUK.

Trasa jazdy : Rusovce – Rajka - Deutsch Jandorf – Zeiselhof – Pama – Prellenkirche - Deutsch Altenburg - Schloss Niderweiden – Schloshof - Schloss Niderweiden – Heinburg – Bolwsthal – Berg – Kittsee – Jarovce – Rusovce - obed (reštaurácia SĽUK) – odchod 14:30 Rusovce – Rajka – Dunakiliti – Darnosziget – Halászi – Puski – Dunaremete – Lipót.

Propozície a prihlášku na Rusovskú jazdu veteránov 2020 si môžete stiahnuť tu.
Srdečne vás pozývame na
Rusovskú jazda veteránov 2019
pod záštitou starostky Rusoviec Lucie Tulekovej Henčelovej
14. 9. 2019 so štartom o 9:45 z parkoviska reštaurácie SĽUK.
Historické autá budú vystavené na parkovisku SĽUKu od 8:00 do cca 10:00.
Rusovská jazda veteránov 2019 pod záštitou starostky Rusoviec Lucie Tulekovej Henčelovej sa uskutoční
14. 9. 2019 so štartom o 9:45 z parkoviska reštaurácie SĽUK.

Trasa jazdy : Jarovce, Kittsee, Gattendorf, Parndorf, Bruck an D., Puchfurth, Gerhaus, Rohrau, Petronel carnuntum, D. Altenburg, Prellen Kirchen, D. Haslau, Potzeneusidel, Gattendorf, Zundorf, Nikelsdorf, Nikelsdorf, Hegyeshalom, Bezenye, Mosonymagyaróvár, Halászi, Darnozseli, Lipót.

Propozície a prihlášku na Rusovskú jazdu veteránov 2019 si môžete stiahnuť tu.

Jazda veteránov 2018

14 Jún, 2018, pridal: Palm
Pozývame vás na Jazdu veteránov 2018 16. 6. 2018 so štartom o 10:00 z parkoviska reštaurácie Furmanka v Čunove.

čítajte ďalej (2 strany)

Jazda veteránov 2018

08 Máj, 2018, pridal: Palm
Jazda veteránov 2018 uskutoční 16. 6. 2018 so štartom o 10:00 z parkoviska reštaurácie Furmanka v Čunove.

Trasa jazdy : Čuňovo (SK) - Rajka (HU) – Bezene (HU) - Mosonymagyrovár (HU) – Bezene (HU) – Rajka (HU) – Rusovce (SK) – Bratislava (SK) – Ivanka pri Dunaji (SK) – Bernolákovo (SK) - Veľký Biel (SK) – Senec (SK) – Hrubý Šúr (SK) – Zlaté Klasy (SK) – Nový Život (SK) – Jelka (SK) – Veľké Uľany (SK) – Sládkovičovo (SK) – Veľká Mača (SK) - Sereď (SK) - Šoporňa (SK)

Propozície a prihlášku na Jazdu veteránov 2018 si môžete stiahnuť tu.

Stránka: 1/4 [next]