Reštaurácia Ponteo

V poslednej dobe sme navštívili viacero rusovských reštaurácií. Postupne vám ponúkneme ich recenzie. Prvou z nich je najnovšia rusovská reštaurácia, nachádzajúca sa v komplexe Ponteo a nesúca rovnaký názov a ktorá ponúka svojim návštevníkom netradičné kulinárske zážitky.

Perfektná obsluha v luxusných moderných priestoroch, ktoré ešte cítiť novotou, sa nezľakla ani rodiny s deťmi. Detská stolička, detský kútik a ihrisko sú rovnako dôkazom, že deti sú v tejto reštaurácii vítané.
V jedálnom lístku (ktorý je aj v angličtine) vás zaujme asi všetko – aj predjedlá sú netradičné - sviečková, mušle či kačacia pečeň; najtradičnejšia je v našich končinách predsa len nie úplne klasická mozarella s paradajkami.
Hneď za nimi nasledujú o niečo tradičnejšie polievky (kurací vývar je ochutený mäsovými guličkami, zemiaková krémová polievka hríbikmi a fazuľová polievka prosciutom).
Ceny predjedál sa pohybujú od 2,85 € do 6,27 €, polievku sú o niečo lacnejšie - 1,49 € a 2,16 €.
Ako hlavný chod si môžete vybrať jedlá z rýb, hydiny aj hovädzieho či bravčového mäsa. Kuracie rolky, morské ryby na niekoľko spôsobov alebo aj pštrosí steak. Každé so špecifickou prílohou evidentne vybranou konkrétne pre tento pokrm (pečený zemiak, bylinkové zemiaky, zemiakovo orechové knedle ...).
V ponuke nechýbajú ľahké jedlá (šaláty, syry, rizoto) a múčne jedlá (tvarohové gule, palacinky, štrúdľa) – múčne jedlá odporúčame skôr ako dezert.
Bezmäsité hlavné jedlo v ponuke reštaurácie Ponteo nenájdete. Kombináciou predjedla (mozarella s paradajkami), polievky (zemiakovej mliečnej s pórom a hríbikmi) a ľahkého jedla (rizota alebo grilovaného kozieho syra) však skombinujete menu aj pre náročných vegetariánov.

Ďalším dôkazom „zariadenia priateľského deťom“ sú tri detské jedlá. Vyprážané kuracie prsia, plnené morčacie prsia a penne so syrovou omáčkou sú tým, čo deti najčastejšie milujú. V cene 3,15 € za ktorúkoľvek porciu nie je zahrnutá aj príloha, ktorú je ale treba objednať samostatne podľa chutí vášho dieťatka.

Pri odchode sme si ešte všimli špeciálnu májovú ponuku – bohužiaľ ju mali vystavenú len pri vstupných dverách a nebola súčasťou jedálneho lístka. Ponuka to bola zaujímavá a dopĺňala aspoň o niečo ponuku bezmäsitých jedál.

A čo sme v PONTEO ochutnali my?

Vybrali sme si krémovú zemiakovo – pórovú polievku s lesnými hubami. Všetky tri chute v nej boli naozaj vyvážené. Ako druhú sme ochutnali fazuľovú s cestovinou – jej tradičnú chuť oživovalo opražené prosciuto, ktoré jej ani náhodou neuškodilo.
Z hlavných jedál sme vyskúšali ryby – zeleninový boršč s mušľami a opečenou pražmou, s prílohou pečené zemiaky so smotanou (10,92 €) – porcia veľká, ryba kvalitná, len mušle sme na tanieri nenašli. Druhou rybou ktorú sme ochutnali bol halibut pečený v ryžovom obale, cuketové ragú a bylinkové zemiaky (9,59 €). Porcia bola ozdobená vetvičkou rozmarínu, ktoré sa chuťovo veľmi hodilo k rybe aj k omáčke.
Z detských jedál sme vyskúšali penne so syrovou omáčkou (na detskú porciu mal syr mierne výraznú chuť) a vyprážané kuracie prsia s ryžou, ktoré môžu smelo konkurovať pravému viedenskému „šnicľu“. Ochutnali sme aj jedno sladké jedlo – tvarohové guľky plnené broskyňou. V ponuke ich majú posypané orechami a čokoládovou polevou (3,62 €), ktoré naša dcéra jednoznačne odmietla. Pre personál to nebol problém a namiesto orechov a čokolády ponúkli dochutenie marhuľovým lekvárom.

Záver

Luxusné moderné priestory, rýchla a priateľská obsluha a o niečo vyššie ceny ako v bežnej rusovskej reštaurácii. Ak máte chuť na netradičný nedeľný obed, určite porozmýšľajte. A vezmite so sebou aj svoje deti.

Naše hodnotenie: