Komunálne voľby 2010
RSS feed
Konečné výsledky komunálnych volieb 2010 v Rusovciach nájdete na tejto stránke.
U zvolených zástupcov obsahuje linky na profily kandidátov, ktoré postupne doplníme o tabuľku predvolebných sľubov a súhrn odpovedí v predvolebnej ankete.
Výsledky hlasovania:
KandidátPočet hlasovPercent
Dušan Antoš 64444,85%
Marián Šiška43630.36%
Ing. Róbert Kalmár31021.59%
Janette Bošková463.20%


Do miestneho zastupiteľstva boli zvolení títo poslanci:
Marián Šiška - 581 hlasov
Jozef Káracsony - 575 hlasov
Radovan Jenčík - 574 hlasov
Róbert Kalmár - 573 hlasov
Katarína Winter - 561 hlasov
Michal Tulek - 544 hlasov
Peter Golej - 486 hlasov
František Lošonský - 453 hlasov
Peter Horváth - 418 hlasov

V mestskom zastupiteľstve nás bude zastupovať p. Radovan Jenčík - 596 hlasov.
Podľa predbežných výsledkov sa starostom Rusoviec stal opäť doterajší starosta p. Dušan Antoš.
Primátorom Bratislavy sa stal p. Milan Ftáčnik.
V mestskom zastupieľstve bude Rusovce zastupovať Radovan Jenčík.
Volebná účasť v Rusovciach dosiahla 59,78%.
Všetky ostatné výsledky vám prinesieme hneď, ako budú zverejnené.
Predvolebná kampaň sa blíži ku svojmu koncu. V sobotu 27.11. od 7:00 do 20:00 volíme vo volebných miestnostiach v kultúrnej sále MÚ.

Po niekoľkých vzdaniach sa kandidatúry nakoniec volíme primátora zo 4 kandidátov. O dôveru voličov bude uchádzať Ján Budaj (Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska ), Milan Ftáčnik (nezávislý, podpora SMER-u), Stanislav Pánis (Slovenská národná jednota) a Magdaléna Vášáryová (SDKÚ-DS, KDH, SaS, Most - Híd, OKS).

O post starostu Rusoviec sa uchádzajú Dušan Antoš (SDKÚ-DS, Most - Híd, KDH), Janette Bošková (nezávislá), Ing. Róbert Kalmár (nezávislý) a Marián Šiška (Strana zelených).

Miestnych poslancov si vyberáme z 28 kandidátov, mestského poslanca z 3 kandidátov.
Nedávno bol v tlači publikovaný zaujímavý článok týkajúci sa mýtov v komunálnych voľbách. Prinášame ho na zamyslenie aj rusovským voličom.
Čítajte celý článok tu...
Uznesenie Ústrednej volebnej komisie (ÚVK) zo dňa 16.11.2010:
ÚVK odporúča obciam, aby na svojom webovom sídle alebo iným spôsobom miestne obvyklým (vývesná tabuľa a pod.) informovali občanov oznamom v takomto príkladnom znení:
„Tretie osoby (vrátane kandidátov) sa môžu zúčastniť na sčítavaní hlasov okrskovými volebnými komisiami na základe povolenia okrskových volebných komisií a pri sčítavaní hlasov miestnymi volebnými komisiami na základe povolenia Ústrednej volebnej komisie.“
Ústredná volebná komisia súčasne odporúča obciam uviesť pri danom ozname informáciu o kontaktnej adrese okrskovej volebnej komisie, ktorou môže byť spravidla adresa miestneho úradu, prípadne v deň volieb daná volebná miestnosť.

Poznámka redakcie: Keďže naša MČ sa týmto odporúčaním neriadila a na internete nezverejnila tento oznam, zverejňujeme ho na našom nezávislom portáli. O účasť na sčítavaní hlasov môžu žiadať všetci občania vrátane kandidátov. O účasť v miestnej volebnej komisii sa dá žiadať na adrese ovr.svs@mvsr.vs.sk.

Aktualizácia 24.11.: MÚ dnes zverejnil informáciu na svojom webe aj s potrebnými kontaktami. Dokument je možné stiahnuť na tomto mieste.
Jozef Bonko odporúča voliť Jána Budaja. Argumentuje tým, že s Budajom majú veľmi podobný volebný program a obaja sú občianski kandidáti.
Čítajte viac na bratislava.sme.sk...
Kandidátov na primátora bude na volebnom lístku o jedného menej. Ako oznámil na svojom blogu Alojz Hlina (nez.), kandidatúry sa vzdáva.
Čítajte viac na bratislava.sme.sk...
Zoznamy členov volebných komisií:
Miestna volebná komisia
Okrskové volebné komisie
Predposledná časť ankety s poslancami sa venuje téme výstavba a zvyšok otázok je označený ako rôzne.
Tým sa končí náš seriál zverejňovania výsledkov rozhovorov s kandidátmi. V Rusovských novinách ste pravdepodobne všetci dostali tú istú anketu usporiadanú v prehľadných tabuľkách. Ak niekomu výtlačok chýba, ozvite sa na adresu volby(zavináč)rusovce.info.
Aj vďaka pozorovateľom pri voľbách - aktivistom Občianskeho oka - výsledky komunálnych volieb z roku 2006 neboli nikdy spochybňované. Ak má ktokoľvek záujem na transparentnosti tohoročných volieb, chce ich zažiť z bezprostrednej blízkosti, byť prítomý pri spočítavaní hlasov a prispieť k ich čistote, nech sa ohlási na adrese volby(zavináč)rusovce.info. Viac informácií o Občianskom oku čítajte na tejto stránke.
Predvolebné stretnutie s kandidátom na primátora Bratislavy Milanom Ftáčnikom sa uskutoční v utorok 16. 11. o 16:30 v požiarnej zbrojnici.
Tretia časť ankety s poslancami sa venuje téme bezpečnosť a doprava, štvrtá téme riešenia.
V najbližšej dobe sa uskutoční niekoľko stretnutí s kandidátmi na post starostu alebo poslancov.
piatok 12.11 o 17:00 - Aréna - OZ Máme radi Rusovce organizuje druhú Rusovskú bútľavú vŕbu.
nedeľa 14.11. o 14:30 - Ponteo - neformálne stretnutie s kandidátmi koalíce SDKÚ-DS, MOST-HÍD, KDH.
utorok 16.11. o 16:00 - pred hasičskou zbrojnicou - kandidátka na starostu Janette Bošková .
streda 17.11 o 17:00 - sála požiarnej zbrojnice - kandidát na starostu Róbert Kalmár.
piatok 19.11 o 16:00 - Predvolebná zábava, OZ Máme radi Rusovce.
Uverejňujeme prvé dve skupiny odpovedí kandidátov na post poslanca nášho miestneho zastupiteľstva - Predstavenie kandidátov a Samospráva, služby.
So začiatkom oficiálnej volebnej kampane zverejňujeme profily a programy tých kandidátov, ktorí nám ich poslali do redakcie.
Prečítať si ich môžete na tejto stránke.

Kandidáti, ktorí ešte neposlali svoj profil, môžu ho poslať na adresu volby(zavináč)rusovce.info.
Príďte sa porozprávať s kandidátom na primátora Jánom Budajom
v stredu 10.11. o 17:30 na Miestny úrad MČ Rusovce.
Už tretie volebné obdobie sa zámerne vyťahuje informácia, že som vedome spolupracoval s ŠTB, takéto vyhlásenia dôrazne odmietam!!! Vyhlasujem, že som nikdy s ŠTB vedome nespolupracoval!!! Aby som už raz a navždy tieto nezmyslené dohady a tvrdenia vyvrátil, vyžiadal som si doklad z Ústavu pamäti národa (ktorý prikladám) a ktorý potvrdzuje moje vyhlásenie. Kategória „dôverník“ nie je v zmysle platnej legislatívy zväzkom spolupracovníka bezpečnostnej zložky. Do kategórie „dôverník“ som sa dostal bez môjho vedomia a súhlasu!

Dušan Antoš

Príloha: Doklad z Ústavu pamäti národa
V piatej časti uvádzame posledné tri otázky, ktoré sme kandidátom položili. Na riešení situácie stromov v Gaštanovej aleji sa všetci vzácne zhodli.

čítajte ďalej (2 strany)
Štvrtá časť ankety sa venuje výstavbe a doprave. Aj v tejto oblasti sa názory kandidátov rôznia. Jediné, na čom sa všetci zhodli je súhlas s vybudovaním kruhového objazdu pri vstupe do Rusoviec.

čítajte ďalej (2 strany)

Stránka: 1/2 [next]