Diskusné fóra > Čo nám v Rusovciach chýba > Staré stromy
Čo nám v Rusovciach chýba
Téma: Staré stromy


adiba
Staré stromy reagovať
Otváram diskusiu na tému nekontrolovateľného výrubu starých, košatých stromov v našej obci.

Po víkendovej prechádzke uličkami našej obce mi vyplynul nejak automaticky nový slogan pre našu obec a to: \" ČO NOVÝ DOM, TO, ??IADNY STROM, ČO ZREKON?TRUOVANÝ DOM, TO VY?ATÝ STROM \".
Je veľmi smutné pozorovať, ako sa naša obec, (ktorá bola a nie je to tak dávno, plná krásnych, starých stromov, ako sú lipa, orech, breza ) mení na špinavé predmestie Bratislavy. Nechápem postoj tých obyvateľov, ktorí sa drsným spôsobom (vyťatím ) zbavujú týchto krásnych, starých stromov z dôvodu mne neznámeho a náhrádzajú ich zakrpatenými tujami, kríkmi a pod. Asi sa im nechce raz do roka zbierať lístie! Ale prečo potom išli na vidiek? Veď čo je krajšie, ako v lete košatý, voňajúci strom, dávajúci príjemný chládok, v ktorom hniezdia rôzne vtáčiky. A to miznú stromy nielen v súkromných záhradách, ale aj popri cestách a chodníkoch. Kontroluje a pokutuje to vôbec niekto? Jarovčania a Čuňovčania tomuto " módnemu " trendu nepodľahli.Tam sú námestíčka a uličky stále plné zelene. Ako tomuto trendu zabrániť? Neviem, ale možno by pomohlo dať napr.úľavu na dani pre tých, ktorí si zasadia takýto strom pred domom, ako i pre tých, ktorí sa o už takéto stromy starajú, upratujú pod nimi a nevytínajú ich. Čo dodať na záver? Treba nám len dúfať, že sa ľudia spamätajú a pochopia, čo má skutočnú hodnotu, tak ako sa to píše v priloženom kontakte.
http://www.presadzanie-stromov.sk/
 
27 Feb, 2008 [11:04 UTC] prečítané: 13637

Reakcie
Nie vždy sa tomu dá vyhnúť reagovať
Palm Súhlasím s tým, že starých stromov je škoda. Na druhej strane aj tuje a kríky možu skrášľovať prostredie, prečo ich hneď zavrhovať. A čo sa týka výrubov, ak niekomu začne koreňový systém ohrozovať základy, či rozkošatený strom spôsobí trvalé prítmie v dome, asi niet inej cesty. Preto treba aj výruby posudzovať individuálne a vyrúbané stromy nahradzovať novými. Treba oceniť napr. Naturu, ktorá vysadila nové stromy v Rímskom parčíku.
Palm | 03 Mar, 2008 [07:30 UTC]


Stránka: 1/1

Pridajte svoj názor

Poslať
Kontrolný kód:
Kontrolný kód
Kontrolný kód:
Opíšte kód zobrazený vyššie
Povinné
big grin confused cool cry eek evil exclaim frown idea lol mad mr green neutral question razz redface rolleyes sad smile surprised twisted wink arrow santa


Enlarge area height Reduce area height


Posting replies:

Use [http://www.foo.com] or [http://www.foo.com|popis] for links.
HTML tags are not allowed inside posts.

Ukázať príspevky: