Diskusné fóra > Všeobecne o Rusovciach > Pomáhať a Chrániť
Všeobecne o Rusovciach
Téma: Pomáhať a Chrániť


navikrut
Pomáhať a Chrániť reagovať
Pomáhať a chrániť (PaCH)


Budúcnosť výcvikového strediska v Rusovciach

Dňa 17.12.2012 sa uskutočnilo krátke pracovné rokovanie medzi predstaviteľmi Policajného zboru SR a MČ Bratislava – Rusovce o problémoch výcvikového strediska, nachádzajúceho sa v katastri Rusoviec.
Prezident PZ SR Tibor Gašpar oznámil starostovi MČ Dušanovi Antošovi, že MV SR sa rozhodlo výcvikové stredisko postupne uzavrieť. S najväčšou pravdepodobnosťou sa tak udeje v priebehu roku 2013. Rezort má záujem záležitosť komplexne doriešiť čo najskôr, avšak presný dátum uzavretia výcvikového priestoru v Rusovciach v tejto chvíli stanoviť nemožno.
Výcvik jednotiek MV SR bude presunutý na inú lokalitu v blízkosti Bratislavy; možno pôjde aj o spoločné výcvikové stredisko vybratých zložiek MV SR a MO SR.
Navrhované riešenie je prerokované s ministrom vnútra SR a možno ho považovať za záväzné.
Prezident PZ SR Tibor Gašpar na predchádzajúcich rokovaniach prisľúbil, že do konca roku oznámi zámery MV SR na riešenie otázok, spojených s výcvikovým strediskom v Rusovciach. Pracovné rokovanie sa uskutočnilo v sídle Prezídia PZ SR.

-„Policajná strelnica v Rusovciach, na ktorej cvičia príslušníci útvaru osobitného určenia, sa musí presťahovať, pretože spôsobuje ťažkosti tamojším obyvateľom. Na utorkovom rokovaní parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť to povedal minister vnútra Robert Kaliňák. Podľa portálu teraz.sk je však problémom výkup pozemkov pre novú strelnicu v katastri Stupavy.-„

-„Vybudovanie novej strelnice ohlásil ešte minulý týždeň minister vnútra Robert Kaliňák.
Ten sa im snaží vyhovieť a nové výcvikové stredisko pre kukláčov chce vybudovať v katastri Stupavy, na ľavej strane diaľnice D2, neďaleko Volkswagenu. Malo by sa tak stať do dvoch rokov. Okrem strelnice tam má vzniknúť aj protiteroristické centrum. Ministerstvo práve vykupuje pozemky vo vytypovanej lokalite. „Nová strelnica nebude vybudovaná skôr ako za 24 mesiacov, pretože je tam problém s vyvlastňovaním,“ doplnil minister s tým, že rezort získal už tretinu pozemkov. Financie na vybavenie strelnice chce získať z eurofondov.-„

Takto v roku 2012 a v roku 2015 rozhodol zbor PaCH. To by sme však nesmeli byť na Slovensku.A zas je všetko inak .26.3.2015, tento štvrtok, bolo zhromaždenie vlastníkov pozemkov a zboru PaCH.Výsledkom je ,že vlastníci pozemkov sú za to aby pozemok naďalej ,až do konca sveta ,naďalej PaCH využívali na streľbu , a to naďalej formou prenájmu pozemkov, a v čo najskoršej dobe predajom pozemkov zboru PaCH, lebo ak by PaCH odišiel ,čo budú oni prepánaBoha s pozemkami robiť. Čo je síce pochopiteľné a pravdivé, len škoda ,že si na to nespomenuli aj za komunistov.Ale vtedy boli táááááki maličkí a tichučkí. Túto skutočnosť a ústretovosť všetkých obyvateľov Rusoviec zbor PaCH s povďakom prijal a povedal ,že kam by oni chodili, keď v Rusovciach je im tak dobre, tak blízko ,a nič také skvelé, ako priestory v Rusovciach na Slovensku ani po dlhom hľadaní nenašli, nenájdu a ani hladať nebudú. O tejto skutočnosti veliteľ strielajúcich PaCH bude informovať Najvyššieho PaCH-a, samotného Ministra PaCH, a dúfa , ba čo dúfa , vie, že ten bude tento výsledok bratskej lásky PaCH a Rusovčanov s láskyplným povzdychom kvitovať.
Takže Rusovčania , samozrejme len tých pár kusov, čo Vám streľba vadí ,môžete sa v blízkej dobe pripraviť , zažijete na vlastnej koži jav zvaný -deja vu. Strelby celoddené , nočné, víkendové, nálety vrtulníku, pretože priestor bude treba využiť. Tým ktorí budú oponovať odhlučnením sa nesmejem .Len sa pýtam , kto ,ako,? Chuck Norris ?, odhluční 2-3-4 hodín lietajúci vrtuľník.Ono totižto budú robiť to čo onoho času na Lamačských Rázsochách. Nálety so streľbou. Veď to už bude ich. Našich PaCH.A odhlučnenie strelieb?Panenka Mária , doteraz neboli schopní ani hnúť prstom , verí snáď niekto ,že sa to zmení? A ja poznám 18 ročnú pannu.
Nakoniec
-„Samotné vybavenie rusovskej strelnice spadá pod utajované skutočnosti. „Každá strelnica je účelovo vybavená, nedá sa to zovšeobecniť.-„ Tu sa pozrite na to „vybavenie“ ha,ha strelnice.
https://plus.google.com/photos/106926255008378695153/albums/578998098860

 
29 Mar, 2015 [18:44 UTC] score: 0.00 prečítané: 29386

Reakcie
Re: Pomáhať a Chrániť reagovať
To je už čo kupovať pre strelnicu nové stredisko,nepostačujú bívalé kasárne v katastri Stupavy -Malý Háj .Kde sa podel nadbytočný majetok vojska.
Anonym (IP: 195.146.149.226) | 26 Máj, 2015 [11:46 UTC]
Re: Re: Pomáhať a Chrániť reagovať
> To je už čo kupovať pre strelnicu nové stredisko,nepostačujú bívalé kasárne v katastri Stupavy -Malý Háj .Kde sa podel nadbytočný majetok vojska.

Na Lešti sa bude stavať, chcú zvýšiť jej kapacitu
Predpokladaná hodnota zákazky bez DPH je 27,5-milóna eur, je tu možnosť prefinancovania z eurofondov.

BRATISLAVA. V centre výcviku na Lešti chce ministerstvo obrany vybudovať špecializovaný výcvikový komplex ako aj ubytovacie a stravovacie zariadenia s technickým zázemím pre špeciálny výcvik s kapacitou pre 750 vojakov, hasičov alebo policajtov.

Vyplýva to z oznámenia zverejneného vo Vestníku verejného obstarávania. Súčasťou výstavby bude aj vybudovanie bezpečnostných systémov, ktoré sú bližšie špecifikované v dokumentácii.

Predpokladaná hodnota zákazky bez DPH je 27,5-milóna eur. Výstavbu na Lešti tento mesiac schválila vláda. Hovorkyňa rezortu obrany Martina Balleková vtedy informovala, že je tu aj možnosť prefinancovať túto výstavbu z eurofondov.

Na začiatku mája na Lešti slávnostne otvorili zmodernizované cvičisko trhania a mínovania a val pechotnej strelnice, ktorých oprava stála 3,5 milióna eur. Išlo o doteraz najväčšiu modernizáciu centra výcviku v jeho histórii. V minulom roku pribudol stanový tábor za 1,3 milióna eur.


Prečítajte si tiež:
Lešť rozšíria, o sume obrana mlčí
Používať ho budú dovtedy, kým nebudú vybudované nové ubytovacie priestory. Do decembra by mali na Lešti vybudovať v nevyužitých objektoch po sovietskej armáde tri výcvikové zariadenia pre výcvik predovšetkým vojenských jednotiek v boji a obrane územia a objektov v zastavanom priestore, pri vyhľadávaní, patrolovaní a ostatných operáciách v mestskom zastavanom prostredí.

Centrum výcviku Lešť umožňuje komplexný výcvik pre vojenských, policajných, záchranárskych a zdravotníckych profesionálov, vrátane boja proti terorizmu a organizovanému zločinu. V minulom roku v ňom cvičilo viac ako 10-tisíc osôb, z toho približne tisíc zahraničných príslušníkov.

Tento rok tu už cvičili policajti z Česka, Poľska a Chorvátska. Na jeseň v rámci medzinárodného cvičenia Slovak Shield by tam mali prísť aj americkí vojaci. Využívajú ho aj právnické a fyzické osoby, ktoré sa venujú ochrane života, zdravia osôb, majetku a životného prostredia. O cvičisko je veľký záujem aj v zahraničí a minister obrany Martin Glváč ho označuje za „našu výkladnú skriňu“.Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/7885958/na-lesti-sa-bude-stavat-chcu-zvysit-jej-kapacitu.html#ixzz3eSIvMEhL
Anonym (IP: 195.168.210.14) | 29 Jún, 2015 [13:58 UTC]


Stránka: 1/1

Pridajte svoj názor

Poslať
Kontrolný kód:
Kontrolný kód
Kontrolný kód:
Opíšte kód zobrazený vyššie
Povinné
big grin confused cool cry eek evil exclaim frown idea lol mad mr green neutral question razz redface rolleyes sad smile surprised twisted wink arrow santa


Enlarge area height Reduce area height


Posting replies:

Use [http://www.foo.com] or [http://www.foo.com|popis] for links.
HTML tags are not allowed inside posts.

Ukázať príspevky: