Diskusné fóra > Všeobecne o Rusovciach > Treba nám samosprávu?
Všeobecne o Rusovciach
Téma: Treba nám samosprávu?


navikrut
Treba nám samosprávu? reagovať
Pomaly sa začína deviaty rok , keď sa pre mnohých z nás stal život v Rusovciach stal otravným.Všetci dobre vieme prečo . Našu obec pre seba objavil PZ SR, ktorý nám začal otravovať život svojím výcvikom, spočívajúcom predovšetkým v streľbe.

Toto malo byť minimálne od nového roku 2014 minulosťou. Pretože však žijeme v žumpe menom Slovenská republika, nestalo sa tak.

Na stránkach Rusoviec sa dozvieme ,že psi(občania) štekajú , a výcvik ide ďalej.

Strelnica
Oznámenie útvaru osobitného určenia Prezídia Policajného zboru o vykonávaní streleckej prípravy vo výcvikovom priestore v Rusovciach na Vývojovej ulici:
Výcvik sa koná každý pracovný deň v čase
od 8.15 h. do 12.00 h.

Krátke video zo dňa 15.1.2014 o tom svedčí
http://www.youtube.com/watch?v=5llZuuWHlng

Že uzavretie "strelnice" nie je výmysel svedči článok v denníku SME
(slovo strelnica je v úvodzovkách , pretože , a to nikoho netrápi priestor nie je a nesmie byť využívaný ako miesto na strelbu, videl niekto čo len jeden dokument o tom ,že priestor je zkolaudovaný ako strelnica .Áno musí to byť , a patrí to aj policajné strelnice, sem kuken

http://balistika.sk/znalecka-cinnost/vybudovanie-strelnice/
http://bratislava.sme.sk/c/6577758/strelnicu-zavru-do-roka.html

Strelnicu zavrú do roka
Obyvateľom Rusoviec streľba prekážala, sťažovali sa na ňu viac ako šesť rokov.
RUSOVCE. Výcvikové stredisko polície, ktoré znepríjemňuje život obyvateľom pokojnej bratislavskej mestskej časti Rusovce, by mali do roka zavrieť. Na hluk i streľbu za oknami sa Rusovčania sťažovali roky.
„O opustení areálu v Rusovciach rezort uvažuje v horizonte jedného roka,“ sľúbila Natália Hattalová z tlačového oddelenia ministerstva.

v Bratislavských novinách
http://www.bratislavskenoviny.sk/najnovsie-spravy-z-bratislavy/verejny-poriadok/ministerstvo-vnutra-planuje-strelnicu-zrusit-do-roka.html?page_id=301276
Ministerstvo vnútra plánuje strelnicu zrušiť do roka (23.10.2012, 15:36)
Pripravenosť zrušiť strelnicu, ktorá obyvateľom mestskej časti Rusovce strpčuje život, pre Bratislavské noviny potvrdilo ministerstvo vnútra. Nejde pritom len o snahu vyjsť v ústrety Rusovčanom, ktorých obťažuje hlučná streľba. Hlavným dôvodom je skutočnosť, že pozemky pod areálom sú súkromné, ministerstvo za ne platí státisícové nájmy a z pohľadu verejných financií sa to javí ako neefektívne.

„Pozemky, ktoré sú súčasťou areálu výcvikového strediska ministerstva vnútra v Rusovciach, na ktorých sa nachádzajú stavby v správe ministerstva vnútra, sú vo vlastníctve fyzických osôb. Ročné nájomné sa pohybuje v stovkách tisícoch eur a je pravdepodobné, že sa bude zvyšovať, pretože vysporiadanie vlastníckych vzťahov k pozemkom v tejto oblasti nie je ukončené. Výkup pozemkov, vzhľadom na úsporné opatrenia štátneho rozpočtu neprichádza v tomto období do úvahy. Perspektívne využívanie tohto areálu pre potreby ministerstva vnútra je tiež neudržateľné, nakoľko je podľa informácií ministerstva vnútra táto lokalita v územnom pláne vyčlenená pre výstavbu rodinných domov,“ informovala Natália Hattalová z komunikačného oddelenia ministerstva vnútra.

Využívanie výcvikového strediska v Rusovciach pre výcvik jedného špeciálneho policajného útvaru je podľa N. Hattalovej pre ministerstvo vnútra neefektívne a neudržateľné. Ministerstvo preto uvažuje o zabezpečení výcviku tejto špeciálnej policajnej jednotky v inom obdobnom výcvikovom stredisku v okolí Bratislavy, ktoré má vo svojej správe. O opustení areálu v Rusovciach s postupným obmedzovaním špecifických činností spojených s výcvikom ministerstvo uvažuje v horizonte jednéhoroka.

A nakoniec to potvrdil i p.p. Gašpar na stretnutí 17.12.2013

Budúcnosť výcvikového strediska v Rusovciach
Dňa 17.12.2012 sa uskutočnilo krátke pracovné rokovanie medzi predstaviteľmi Policajného zboru SR a MČ Bratislava – Rusovce o problémoch výcvikového strediska, nachádzajúceho sa v katastri Rusoviec.

Prezident PZ SR Tibor Gašpar oznámil starostovi MČ Dušanovi Antošovi, že MV SR sa rozhodlo výcvikové stredisko postupne uzavrieť. S najväčšou pravdepodobnosťou sa tak udeje v priebehu roku 2013. Rezort má záujem záležitosť komplexne doriešiť čo najskôr, avšak presný dátum uzavretia výcvikového priestoru v Rusovciach v tejto chvíli stanoviť nemožno.

Výcvik jednotiek MV SR bude presunutý na inú lokalitu v blízkosti Bratislavy; možno pôjde aj o spoločné výcvikové stredisko vybratých zložiek MV SR a MO SR.
Navrhované riešenie je prerokované s ministrom vnútra SR a možno ho považovať za záväzné.
Prezident PZ SR Tibor Gašpar na predchádzajúcich rokovaniach prisľúbil, že do konca roku oznámi zámery MV SR na riešenie otázok, spojených s výcvikovým strediskom v Rusovciach. Pracovné rokovanie sa uskutočnilo v sídle Prezídia PZ SR.

Kde je teda problém , čo na to samospráva Rusoviec,čo na to poslanci , alebo tí sa vyjadrujú len aby sa zviditeľnili v novinách, potom je ich aktivita zmrazená?

Petíciu obyvateľov Rusoviec za zrušenie výcviku špeciálnych jednotiek v bývalom vojenskom objekte podporuje aj mestský poslanec za Rusovce a tamojší miestny poslanec za SDKÚ-DS Radovan Jenčík. „Streľba z ručných zbraní je nielen hlučná, ale aj nebezpečná. Chcem, aby deti a mládež vyrastali v pokojnom prostredí a nemali zafixovanú streľbu ako bežnú súčasť života,“ uviedol.

http://debata.pravda.sk/debata/cz-A120712_174925_sk_domace_p29/

AKO ĎALEJ?
 
20 Jan, 2014 [06:55 UTC] score: 0.00 prečítané: 16574

Reakcie

Stránka: 1/0

Pridajte svoj názor

Poslať
Kontrolný kód:
Kontrolný kód
Kontrolný kód:
Opíšte kód zobrazený vyššie
Povinné
big grin confused cool cry eek evil exclaim frown idea lol mad mr green neutral question razz redface rolleyes sad smile surprised twisted wink arrow santa


Enlarge area height Reduce area height


Posting replies:

Use [http://www.foo.com] or [http://www.foo.com|popis] for links.
HTML tags are not allowed inside posts.

Ukázať príspevky: