Diskusné fóra > Čo nám v Rusovciach chýba > Zber biologického odpadu
Čo nám v Rusovciach chýba
Téma: Zber biologického odpadu
Diskusia o možnostiach zberu bio-odpadu z rusovských domácností


Palm
Zber biologického odpadu reagovať
V sekcii Hyde Park sa objavila nasledujúca diskusia. Otváram pre ňu túto samostatnú tému.
Haló Rusovčania. Ste za to,aby zber BIOodpadu zo záhrad bol odvážaný v pytloch spred Vašich domov ? Ak áno, rozprúďte diskusiu
 
18 Okt, 2012 [09:06 UTC] prečítané: 54442

Reakcie
Re: Zber biologického odpadu reagovať
Palm Odpovede zo sekcie Hyde park:
- Ja som za ! Nech chodí auto napr.1x za týždeň a nahádže vrecia s odpadom na korbu.
- urcite by tam hadzali poslusni lucia vsetko mozne.Pekne nech si kazdy uprace po sebe, je na to zberny dvor a ti, co nemaju cas a maju peniaze nech si zaplatia zahradkarov.
Palm | 18 Okt, 2012 [09:08 UTC]

Re: Zber biologického odpadu reagovať
Palm Pridám aj svoj názor na túto tému.
Zber zeleného odpadu samozrejme nie je len otázka nášho chcenia, ale aj peňazí. Myslím, že voziť pokosenú trávu a drobný bioodpad na zberný dvor nie je veľký problém pre väčšinu z nás. Niektorí si ho priamo kompostujeme na záhrade. Ale pre tých, ktorý s tým problém majú, by sa možno dalo nájsť riešenie vo forme predaja špeciálnych vriec na bioodpad, ktoré by potom Ruseko v určenom čase zbieralo a vozilo na zberný dvor. Cena vreca by mala pokryť náklady na túto službu.
Druhá vec je každoročný odpad z orezov stromov a kríkov. Takýto odpad je naozaj problém naložiť do osobného auta a ísť s ním na zberný dvor. Tu by sa zišla hoc aj platená služba obce dvakrát do roka. Nákladné auto by v určenom dátume na jar a na jeseň prešlo dedinu a zozbieralo všetky orezané konáre. Samozrejme, že ani toto nie je tak jednoduché, ako to vyzerá. Odpad treba niekde zložiť, treba ho naštiepkovať a niekde vyviezť či spracovať.
Najlepšia cesta je podľa mňa ísť na to cez našich poslancov. Ak by o takéto služby bol široký záujem, oni to vedia na zastupiteľstve presadiť, prijať úpravy rozpočtu a poveriť realizáciou starostu. Ale zmysel by to malo, iba ak by bolo dosť záujemcov, kvôli pár ľuďom by bola služba príliš drahá.
Palm | 18 Okt, 2012 [09:23 UTC]

Re: Zber biologického odpadu reagovať
Ja by som uvítal odvoz spred domu. Samozrejme za poplatok. Mám dosť veľkú záhradu, veľa stromov. Takže tu nejde iba o pokosenú trávu, ale i lístie, ovocie a pod. Súhlasím s Palm. Išlo by iba o sezonny odvoz ( napr.od mája do novembra 1 x týždenne). Aj pytle si kúpim. Ide iba o ochotu MČ to zorganizovať. A nemusí to chcieť väčšina. Veď si to zaplatíme. A nemyslím si, že by tam ľudia hádzali všeličo. Veď tí, čo by to zbierali by to videli a nezobrali.
Máme kopu nezamestnaných tak to by bola príležitosť pre nich si privyrobiť. Ja som za.
Anonym (IP: 78.98.119.154) | 18 Okt, 2012 [19:39 UTC]

Re: Zber biologického odpadu reagovať
Palm Tému zberu bio-odpadu otvorila na októbrovom zasadnutí p. Badalová. Prečítať si o tom môžete v správe zo zasadnutia MZ.
Palm | 24 Okt, 2012 [19:16 UTC]


Stránka: 1/1

Pridajte svoj názor

Poslať
Kontrolný kód:
Kontrolný kód
Kontrolný kód:
Opíšte kód zobrazený vyššie
Povinné
big grin confused cool cry eek evil exclaim frown idea lol mad mr green neutral question razz redface rolleyes sad smile surprised twisted wink arrow santa


Enlarge area height Reduce area height


Posting replies:

Use [http://www.foo.com] or [http://www.foo.com|popis] for links.
HTML tags are not allowed inside posts.

Ukázať príspevky: