Komunálne voľby 2010
RSS feed
V tretej časti ankety sme sa venovali hlavne službám pre verejnosť, mládeži a športu.

čítajte ďalej (2 strany)
Druhá séria otázok sa venuje samospráve, transparentnosti a zapojeniu verejnosti do rozhodovania. Dozvedeli sme sa, že všetci kandidáti podporujú zverejňovanie zmlúv na internete či zverejňovanie vlastných majetkových pomerov. Na nakupovanie cez elektronickú aukciu už rovnaký názor nemajú.

čítajte ďalej (2 strany)
Do mestského zastupiteľstva budeme voliť jedného poslanca. Vyberať budeme z troch. Tu sú odpovede kandidátov na anketové otázky.

čítajte ďalej (2 strany)
Vrámci iniciatívy Občania občanom sme vyspovedali všetkých kadidátov na starostu obce. Dnes vám prinášame úvodných pár otázok, v ktorých sa nám kandidáti trochu predstavili.

čítajte ďalej (2 strany)
Miestna volebná komisia zverejnila zoznamy kandidátov na poslancov. O hlasy voličov sa bude uchádzať spolu 28 kandidátov.
Na tomto mieste nájdete zoznam kandidátov na miestnych poslancov.

Len pre úplnosť - tu je zoznam všetkých kandidátov, z ktorých si budeme v novembri vyberať poslancov, starostu aj primátora.
Okresný súd dnes vyhovel odvolaniu ôsmich poslancov z Rusoviec. Miestna volebná komisia ich následne zaregistrovala ako kandidátov na poslancov MZ.
Osem kandidátov, ktorých vyradila Miestna volebná komisia, využilo svoje právo a odvolali sa na okresnom súde v Bratislave. Rozhodnutie súdu a tým pádom aj kompletný zoznam kandidátov na post poslanca MZ bude známy do 23. októbra.
Jednou z tém, o ktorých sa posledných dňoch diskutuje, je nezaregistrovanie ôsmich kandidátov na post poslanca MZ Miestnou volebnou komisiiou (MVK). Prinášame vám preto podrobnosti priamo z MVK.

čítajte ďalej (2 strany)
V komunálnych voľbách, ktoré sa uskutočnia 27. novembra 2010 sa o funkciu starostu Rusoviec budú uchádzať títo kandidáti (v abecednom poradí):
Dušan Antoš - SDKÚ-DS, Most - Híd, KDH
Janette Bošková - nezávislá
Róbert Kalmár - nezávislý
Marián Šiška - Strana zelených

[prev] Stránka: 2/2