Rusovce v médiách
Odkazy na články v novinách a príspevky v iných médiách, týkajúce sa Rusoviec
RSS feed
Mestské časti Bratislavy Rusovce, Jarovce a Čunovo - nevybudujú okolo priľahlých jazier rekreačné strediská. Obľúbené jazerá síce ležia v ich katastrálnom území, ale obce nevlastnia ani vodnú plochu, ani pozemky okolo nich.

Čítajte viac: www.sme.sk
Dopravný podnik Bratislava navrhuje, aby linka 801 jazdila priamo z Rajky k železničnej stanici v Rusovciach, kde budú môcť cestujúci prestúpiť na spoje bratislavskej mestskej hromadnej dopravy.

Čítajte viac: www.sme.sk
Vláda ide už druhýkrát rozbehnúť rekonštrukciu kaštieľa v Rusovciach. Jeho záchrane to však nemusí pomôcť. Architekti spochybňujú verejnú súťaž na rekonštrukciu Rusoviec.

Čítajte viac: www.sme.sk
Hlavná cesta z Rajky cez Rusovce a Jarovce je v posledných rokoch veľmi preťažená. V Rusovciach túto situáciu vyriešila miestna samospráva svetelnou križovatkou. Chodci sú s ňou spokojní. Vodiči sa však na križovatku sťažujú.

Čítajte viac: TASR (www.pozri.sk)
Úrad vlády začína hľadať architektov a autorov projektu pre prestavbu neogotického kaštieľa.

Čítajte viac: Denník N
Národnej kultúrnej pamiatke hrozí, že skončí ako ruina. Úrad vlády totiž mešká s vypísaním súťaže na projektovú dokumentáciu obnovy kaštieľa v Rusovciach.

Čítajte viac: SME.sk

Kauze nelegálneho výrubu v Rusovciach sa venuje Nový Čas.
Verejné obstarávanie na projektovú dokumentáciu rekonštrukcie čeľadníka a kaštieľa Rusovce s priľahlým areálom má úrad vlády vypísať na prelome januára a februára.

Čítajte viac: www.teraz.sk
Strelnica v Rusovciach ruší obyvateľov. Kým ju odstránia, možno pri nej postavia protihlukovú stenu.

Čítajte viac: SME online

"Napriek prísľubom ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD) a policajného prezidenta Tibora Gašpara sa v Rusovciach stále strieľa a je čas to riešiť", hovorí podpredseda SaS Ľubomír Galko.

Čítajte viac: www.teraz.sk
V priebehu necelého roka a pol sa Vodohospodárskej výstavbe (VV) podarilo v lokalite Jarovského ramena odstrániť 16 z 18 nepovolených stavieb, medzi ktorými boli altánky, krby či prístrešky. V posledných dvoch prípadoch prebieha konanie stavebného úradu.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk
Projekt budú realizovať na uliciach Maďarská a Gerulatská. Ide o tretiu etapu projektu, ktorý má odkanalizovať Jarovce, Rusovce a Čunovo. Výstavbu by mali dokončiť v septembri 2015.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk
Redakcia SME sa opäť venuje kauze kontroly hospodárenia ZŠ s MŠ. Prichádza s novými informáciami, ktoré doteraz neboli medializované.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk
Pozn.: Článok je pod PIANOm. Ak nemáte kúpený prístup, počkajte pár dní, kým bude článok odomknutý.
Unikátne nálezy na Kovácsovej ulici objavili pri archeologickom výskume, ktorý predchádza plánovanej výstavbe, keďže ide o pamiatkovú rezerváciu v blízkosti Gerulaty.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk
Polícia už objasnila rozsiahly januárový požiar v podzemných garážach domu na Starorímskej ulici v bratislavských Rusovciach. Podľa nej ho na svedomí má 33-ročný Jozef z Bratislavy, ktorý už čelí obvineniam zo všeobecného ohrozenia.

Čítajte viac www.webnoviny.sk
Župa, Záhorská Bystrica a Rusovce chcú zrušiť diaľničné známky na dvoch častiach D2. Ministerstvo dopravy nevidí dôvod, prečo by diaľnica od Stupavy a od maďarských hraníc do Bratislavy nemala byť spoplatnená.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk
Obyvateľov Rusoviec už osem rokov trápi hluk a nebezpečenstvo zo streľby na policajnej strelnici, ktorá sa nachádza na Vývojovej ulici, neďaleko príbytkov Rusovčanov. V októbri 2012 ministerstvo vnútra prisľúbilo, že strelnicu zruší. Presťahovať ju ministerstvo plánovalo počas roka 2013. Svišťanie guliek však v Rusovciach počuť stále.

Čítajte viac: Bratislavské noviny
Vlastniť dnes byt či dom ešte neznamená mať aj istotu strechy nad hlavou. Ak sa totiž vinou požiaru, výbuchu či inej ničivej udalosti stane neobývateľným, všetky dôsledky znáša majiteľ. Tento problém sa v týchto dňoch bytostne dotýka obyvateľov bytovky v blízkosti Pontea.

Čítajte viac: www.pravda.sk
Na zmluve o prestavbe chodby školy sa objavila banka, ktorá vtedy ešte neexistovala. Kontrolór našiel v škole v bratislavských Rusovciach nejasné obstarávania a odmeny.

Čítajte viac: www.sme.sk
Bytovku nad garážou na Starorímskej ulici museli evakuovať. Príčina požiaru nie je známa.

Čítajte viac: www.sme.sk
Úrad vlády už zháňa firmu, ktorá opraví chátrajúci neogotický kaštieľ v Rusovciach. Ide o jednu z najlukratívnejších štátnych zákaziek. Ktorí mecenáši ju zaplatia, tají.

Čítajte viac: www.sme.sk
Chátrajúci neogotický kaštieľ v Rusovciach chce vláda Smeru opraviť aj vďaka štedrým darcom. Minister financií Peter Kažimír sa už pred vyše mesiacom chválil, že má od podnikateľov sľúbené milióny. Od koho a ako peniaze zháňa, nechce zverejniť.

Čítajte viac: www.sme.sk
Vláda schválila návrh na zabezpečenie financovania rekonštrukcie kaštieľa a priľahlého areálu. Podľa Kažimíra sa týmto formálne spustil celý proces. Na financovanie rekonštrukcie kaštieľa v Rusovciach má vláda prisľúbených 20 až 25 miliónov eur vo forme darov od rôznych spoločností.

Čítajte viac v HNOnline...
Výťažok zo štartovného a stánkov s občerstvením venujú aktivisti na opravu parku kaštieľa v Rusovciach.

Čítajte viac na www.webnoviny.sk
V rámci benefičného Behu za kaštieľ Rusovce sa jeden z nich objaví v tradičnom slovenskom kroji a s kosou v ruke.

Čítajte viac: www.cas.sk

Otrava zabila už 7 psov

15 Máj, 2013, pridal: Palm
Majitelia psov bijú na poplach! Neznámy páchateľ hádže ich miláčikom otrávené mäso.

Čítajte viac: www.cas.sk
Na malom území vytvoriť veľkolepú vec a pomôcť tak Bratislave získať prvú pamiatku zapísanú v Zozname svetového dedičstva UNESCO. Aj taký bol zámer architektonickej súťaže, ktorú vypísal úrad hlavného architekta. Hoci súťaž skončila bez víťaza, organizátori hovoria o úspechu. Návrhy musia teraz ocenení dopracovať.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk
Predsedníctvo Slovenska v Európskej únii v druhej polovici roku 2016 nás bude stáť zhruba od 50 do 80 miliónov eur, vyhlásil po rokovaní vlády šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák. Potvrdil, že predsedníctvu by už mal slúžiť aj zrekonštruovaný kaštieľ v Rusovciach.

Čítajte viac: www.pluska.sk
Štát sa stal definitívnym vlastníkom kaštieľa po vyše šestnásť rokov trvajúcich súdnych sporoch s Rádom svätého Benediktína. Úrad vlády tvrdí, že rezort financií v krátkom čase predloží návrh financovania kaštieľa v Rusovciach.

Čítajte viac: spravy.pravda.sk
Tradičný fašiangový sprievod bude prechádzať bratislavskou mestskou časťou Rusovce v utorok 12. februára. Na návštevníkov čaká aj kultúrny program detského folklórneho súboru Gerulata, pochovávanie basy a občerstvenie, po prvýkrát aj s ponukou špecialít domácej zabíjačky.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk

[prev] Stránka: 3/7 [next]