Rusovce v médiách
Odkazy na články v novinách a príspevky v iných médiách, týkajúce sa Rusoviec
RSS feed
Úrad vlády už zháňa firmu, ktorá opraví chátrajúci neogotický kaštieľ v Rusovciach. Ide o jednu z najlukratívnejších štátnych zákaziek. Ktorí mecenáši ju zaplatia, tají.

Čítajte viac: www.sme.sk
Chátrajúci neogotický kaštieľ v Rusovciach chce vláda Smeru opraviť aj vďaka štedrým darcom. Minister financií Peter Kažimír sa už pred vyše mesiacom chválil, že má od podnikateľov sľúbené milióny. Od koho a ako peniaze zháňa, nechce zverejniť.

Čítajte viac: www.sme.sk
Vláda schválila návrh na zabezpečenie financovania rekonštrukcie kaštieľa a priľahlého areálu. Podľa Kažimíra sa týmto formálne spustil celý proces. Na financovanie rekonštrukcie kaštieľa v Rusovciach má vláda prisľúbených 20 až 25 miliónov eur vo forme darov od rôznych spoločností.

Čítajte viac v HNOnline...
Výťažok zo štartovného a stánkov s občerstvením venujú aktivisti na opravu parku kaštieľa v Rusovciach.

Čítajte viac na www.webnoviny.sk
V rámci benefičného Behu za kaštieľ Rusovce sa jeden z nich objaví v tradičnom slovenskom kroji a s kosou v ruke.

Čítajte viac: www.cas.sk

Otrava zabila už 7 psov

15 Máj, 2013, pridal: Palm
Majitelia psov bijú na poplach! Neznámy páchateľ hádže ich miláčikom otrávené mäso.

Čítajte viac: www.cas.sk
Na malom území vytvoriť veľkolepú vec a pomôcť tak Bratislave získať prvú pamiatku zapísanú v Zozname svetového dedičstva UNESCO. Aj taký bol zámer architektonickej súťaže, ktorú vypísal úrad hlavného architekta. Hoci súťaž skončila bez víťaza, organizátori hovoria o úspechu. Návrhy musia teraz ocenení dopracovať.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk
Predsedníctvo Slovenska v Európskej únii v druhej polovici roku 2016 nás bude stáť zhruba od 50 do 80 miliónov eur, vyhlásil po rokovaní vlády šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák. Potvrdil, že predsedníctvu by už mal slúžiť aj zrekonštruovaný kaštieľ v Rusovciach.

Čítajte viac: www.pluska.sk
Štát sa stal definitívnym vlastníkom kaštieľa po vyše šestnásť rokov trvajúcich súdnych sporoch s Rádom svätého Benediktína. Úrad vlády tvrdí, že rezort financií v krátkom čase predloží návrh financovania kaštieľa v Rusovciach.

Čítajte viac: spravy.pravda.sk
Tradičný fašiangový sprievod bude prechádzať bratislavskou mestskou časťou Rusovce v utorok 12. februára. Na návštevníkov čaká aj kultúrny program detského folklórneho súboru Gerulata, pochovávanie basy a občerstvenie, po prvýkrát aj s ponukou špecialít domácej zabíjačky.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk
Každý, kto chce v Rusovciach niečo stavať, musí počítať s archeologickým výskumom a teda aj s možnosťou, že na jeho pozemku niečo vzácne vykopú....

Čítajte viac: bratislava.sme.sk

Família na STV2

14 Jan, 2013, pridal: Palm
V piatok 11.1.2013 bol na STV2 odvysielaný dokument o rodine nášho spoluobčana a poslanca miestneho zastupiteľstva Martina Mančíka. Pozrieť si ho môžete v archíve STV.
Hlavná architektka Bratislavy vypísala prvú architektonickú súťaž v meste. Zmeniť má areál múzea v Rusovciach.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk
Rusovce sa do projektu zapojili aj organizáciou kultúrno-spoločenských podujatí, vydaním 3 500 kusov trojjazyčných letákov, ktoré upozorňovali na zaujímavosti zúčastnených samospráv i výrobou 4000 reflexných pások pre cyklistov.

Čítajte viac: bratislava.SME.sk
V súčasnosti chátrajúci Rusovský kaštieľ by sa vláde zišiel už počas predsedníctva Slovenska v Európskej únii v roku 2016...

Čítajte viac: aktuálne.sk
Tradičný lampiónový sprievod i tekvicovú party môžu zažiť všetky deti, ktoré v sobotu 17. novembra zavítajú do bratislavskej mestskej časti Rusovce. Jedinou podmienkou je, aby prišli v maskách.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk
Po úspechu na Najvyššom súde SR benediktíni opäť prehrali na Krajskom súde v Bratislave. Domáhali sa vrátenia nehnuteľností v katastrálnych územiach Rusovce, Čunovo, Jarovce a Podunajské Biskupice.
Krajský súd však ich odvolanie voči prvostupňovému súdu zamietol.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk

Výcvikové stredisko polície, ktoré znepríjemňuje život obyvateľom pokojnej bratislavskej mestskej časti Rusovce, by mali do roka zavrieť. Na hluk i streľbu za oknami sa Rusovčania sťažovali roky.

Čítajte viac na bratislava.sme.sk
V kultúrnom centre v Rajke si od 7. septembra môžete pozrieť výstavu o spoločných koreňoch obyvateľov Rusoviec, Rajky a Deutsch Jahrndorfu.

Čítajte viac na bratislava.sme.sk
Najvyšší predstavený Kongregácie maďarských benediktínov odovzdal zástupcovi Úradu vlády SR diplomatickú nótu adresovanú premiérovi Robertovi Ficovi. Prehlasuje v nej, že časť nehnuteľností areálu kaštieľa v Rusovciach má svojho právoplatného dediča. Úrad vlády SR považuje vlastnícke vzťahy okolo kultúrnej pamiatky za vyrovnané.

Čítajte viac na bratislava.sme.sk
Petícia obyvateľov Rusoviec, ktorou žiadajú zrušenie výcviku v areáli bývalého vojenského objektu v tejto bratislavskej mestskej časti, sa dostane do parlamentu. Petíciou sa bude zaoberať výbor pre obranu a bezpečnosť .

Čítajte viac: www.sme.sk
Štát získa honosné reprezentačné priestory bez toho, aby na ne musel v rozpočte hľadať navyše čo i len cent. Taký zámer rekonštrukcie schátraného kaštieľa v Rusovciach v stredu predstavil premiér Robert Fico.

Čítajte viac: www.sme.sk
Úrad vlády prichádza z návrhom, ako dokončiť rekonštrukciu národnej kultúrnej pamiatky - kaštieľa v Rusovciach a priľahlého areálu, ktorý má v správe. Materiál už predložili do pripomienkového konania. Pamiatka si na základe havarijného stavu vyžaduje pokračovanie rekonštrukcie, lebo hrozí totálna asanácia objektu. Rekonštrukciu kaštieľa, parku, čeľadníka a interiérového vybavenia je možné kompletne dokončiť v priebehu štyroch rokov.

Viac na: www.obnova.sk
Obyvatelia Rusoviec urobili pred ministerstvom vnútra "rachot". Delobuchmi a pirátmi sa pokúsili rezortu predviesť, ako si nažívajú pri výcvikovom areáli v Rusovciach, z ktorého sa denne ozývajú výstrely.

Čítajte viac: www.pravda.sk
Ďalší príspevok k tejto téme: www.ta3.com.
Obyvatelia Rusoviec žiadajú zrušenie výcviku špeciálnych jednotiek v bývalom vojenskom objekte neďaleko ich domov. Petíciu s touto žiadosťou odovzdajú ministerstvu vnútra vo štvrtok 12. júla o 9.30 h.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk
Po februárovej zmene územného plánu sa opäť hovorí o vybudovaní nového centra pri kaštieli.

Čítajte viac v bratislava.sme.sk...

Od 1. januára 2012 budú mať tri menšie zadunajské mestské časti Čunovo, Jarovce a Rusovce spoločný stavebný úrad, ktorý bude v budove Miestneho úradu v Rusovciach.

Bratislavské noviny 43/2011. Čítajte celý článok...
Projekt obnovy patrí svojou rozlohou i finančnými nákladmi v rámci Operačného programu Bratislavský kraj medzi rozsiahlejšie. Podľa bratislavského župana Pavla Freša sa kraj dostáva do čela v čerpaní eurofondov v rámci celej republiky a čerpá ich excelentne. Za dobrého reprezentanta označil aj obnovené centrum v Rusovciach.

Čítajte viac v bratislava.sme.sk...
V rámci rekonštrukcie urobia nový povrch vozovky, upravia chodníky pre peších a postavia nový chodník pre cyklistov. Pribudne aj niekoľko parkovacích miest.
Čítajte viac tu alebo tu na Sme.sk...
Rusovce sa ponáhľajú s výrubom, prichádza jar, stromy začínajú pučať a do ich korún sa vracajú vtáky. Už od apríla je preto výrub zakázaný.
Čítajte viac na bratislava.sme.sk...

[prev] Stránka: 3/6 [next]