Rusovce v médiách
Odkazy na články v novinách a príspevky v iných médiách, týkajúce sa Rusoviec
RSS feed
Na Slovensku začal premávať školský autobus, ktorý bude slúžiť na bezplatnú prepravu žiakov na trase Vojka - Bodíky - Dobrohošť - Rusovce do tamojšej základnej školy a späť.

Čítajte viac: www.tvnoviny.sk
V areáli kaštieľa v Rusovciach sa na základe rozhodnutia Krajského pamiatkového úradu (KPÚ) Bratislava robí pamiatkový výskum v rozsahu archeologického výskumu. Jeho cieľom je záchrana a odborné zdokumentovanie nálezov zistených pred obnovou pamiatky.

Čítajte viac: etrend.sk
Aktuálne zistený počet takmer 500 dropov v trojhraničnom území potešil všetkých ornitológov na Slovensku, v Rakúsku a Maďarsku.

Čítajte viac: www.bratislavskenoviny.sk
Predbežným rozhodnutím súdu bol zastavený strelecký výcvik policajtov na strelnici v Rusovciach. Táto informácia odznela dnes na zasadaní parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť.

Čítajte viac: spravy.pravda.sk
Súťaž na projektovú dokumentáciu opravy kaštieľa v Rusovciach vyhralo Združenie Národná kultúrna pamiatka Rusovce.

Čítajte viac: Denník N
Deti z Rusoviec nebudú musieť v nadchádzajúcom školskom roku cestovať do školy v Petržalke. Túto bratislavskú mestskú časť však najneskôr v školskom roku 2017/2018 čaká pre nedostatok miest v základnej škole zmena školského obvodu. TASR to potvrdil starosta Rusoviec Dušan Antoš, ktorý čelil kritike viacerých občanov za návrh, aby pod školský obvod v MsČ Bratislava - Petržalka patrili deti z nových ulíc v Rusovciach.

Čítajte viac: skolskyservis.teraz.sk

Kolóny nás len čakajú

01 Jul, 2016, pridal: Palm
Prehustená doprava sa stáva jedným zo závažných problémov civilizovaného sveta. Nie je to inak ani na Slovensku a už vôbec nie v Bratislave a jej okolí. Obyvatelia Rusoviec, Čunova a Jaroviec doplácajú na svoju polohu v blízkosti hlavného mesta. Namiesto toho, aby výrazne profitovali, život im strpčuje stále sa zhoršujúca dopravná situácia.

Čitajte viac: dunajskahradza.sk
Základnú umeleckú školu (ZUŠ) v Rusovciach navštevujú okrem detí zo základných škôl aj dospelí žiaci z chránenej dielne Kresťanskej ligy pre pomoc mentálne postihnutým.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk

Ľudia na Srholca nezabudli

17 Máj, 2016, pridal: Palm
Na mieste posledného pastoračného pôsobenia Antona Srholca odhalili pri príležitosti výročia jeho kňazskej vysviacky pamätnú tabuľu v Kostole sv. Márie Magdalény v Rusovciach.

Viac: www.tyzden.sk
Poslanci mestskej časti Bratislava Rusovce sa spolu s občianskymi aktivistami obrátili na verejnosť v súvislosti s pripravovaným Územným plánom (ÚP) zóny Rusovce – sever.

Čítajte viac: spravy.pozri.sk
Na 17. ročníku Zadunajského majálesu v sobotu (30.4.) sa v bohatom kultúrnom programe predstavili najmä deti z folklórnych súborov zo zadunajských mestských častí Bratislavy a zo Základnej umeleckej školy (ZUŠ) v Rusovciach.

Čítajte viac: www.teraz.sk
Rúbať sa má v Pečnianskom lese, v Chránenom areáli Jarovská Bažantnica aj v ochrannom pásme vodného zdroja Rusovce – Ostrovné lúčky. Padnúť tu majú oveľa cennejšie lesy ako na Sihoti.

Čítajte viac: www.broz.sk
Národná kultúrna pamiatka - neogotický kaštieľ v Rusovciach, ktorý už roky chátra, sa svojej obnovy tak skoro nedočká. Ešte stále nie je ukončené verejné obstarávanie na projektovú dokumentáciu, architektonické a súvisiace služby pre rekonštrukciu národnej kultúrnej pamiatky v Rusovciach, ktoré bolo vyhlásené v máji minulého roka.

Čítajte viac: spravy.pravda.sk
V mestskej časti Bratislava-Rusovce? majú po viac než troch rokoch schválený územný plán zóny (ÚPZ) v rozsahu pamiatkovej zóny. Poslanci zaň zahlasovali na štvrtkovom (7.4.) zasadnutí miestneho zastupiteľstva.

Čítajte viac: www.teraz.sk
Medzi zaujímavé pamiatky mestskej časti sa radí barokový kostol svätej Márie Magdalény, renesančný kostol svätého Víta, neogotické mauzóleum Laury Henckelovej von Donnersmarck, barokový stĺp Najsvätejšej trojice a mnoho ďalších stavieb.

Čítajte viac: www.infoglobe.sk
Mestská časť Bratislava Rusovce bude na budúci rok hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom. Na štvrtkovom (17.12.) večernom zasadnutí Miestneho zastupiteľstva všetci deviati poslanci hlasovali za návrh rozpočtu, ktorý predpokladá príjmy aj výdavky vo výške 2.320.760 eur.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk
Senát Špecializovaného súdu začal prejednávať prípad pozemkovej mafie. Ide o nekalé kšefty s pozemkami v Rusovciach.

Čítajte viac: aktualne.sk
"Jedine Rusovce a Lešť sú vhodné na nácvik ofenzívnej pyrotechniky a streľby z vrtulníka" - veliteľ útvaru.
"V Stupave už nie je miesto na budovanie strediska" - hovorca Lazarov.

Celý príspevok od 10 min. 39 sek na webe RTVS.
Téma nového autobusového prepojenia medzi zadunajskými mestskými časťami Bratislavy a prihraničnými obcami v rakúskom Burgenlande sa dostala do akčného plánu slovensko-rakúskeho prihraničného projektu BAUM pre budúcu spoluprácu.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk
Nový kontrolór v Rusovciach nenašiel žiadnu agendu po svojom predchodcovi. Pre TASR to potvrdil Vladimír Mráz, ktorý od 1. októbra zastáva funkciu kontrolóra v tejto mestskej časti.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk
V Mestskej časti Bratislava Rusovce ukončili výstavbu časti kanalizácie na Maďarskej ulici a začali s opravou cesty.

Čítajte viac: www.24hod.sk
Elitné komando si denne chodí zastrieľať do objektu, na ktorý ministerstvo nemá stavebné ani kolaudačné povolenie.

Čítajte viac: www.pluska.sk
Majitelia pozemkov, na ktorých má byť postavená nová obytná štvrť, nesúhlasia so znižovaním intenzity zástavby v Územnom pláne zóny Rusovce Sever.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk
Starosta Rusoviec Dušan Antoš pre TASR uviedol, že ÚP zóny Rusovce - Sever je stále v štádiu rozpracovanosti, pretože na stanovisko Magistrátu Hlavného mesta Bratislavy čakali 3 mesiace.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk
Práce na budovaní kanalizácie, ktoré sa začali vlani v septembri, zastavilo predstavenstvo BVS vo februári 2014 pre predražujúci sa archeologický prieskum.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk
Práce zastavilo predstavenstvo BVS, ktoré o tom listom z 19. júna tohto roka informovalo Miestny úrad v Rusovciach.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk
Mestská časť (MsČ) Bratislava-Rusovce? má problém s motoristami, ktorí prichádzajú do hlavného mesta nielen spoza hraníc, ale aj z iných obcí na južnom Slovensku. Ak sa situácia ešte zhorší, MsČ uvažuje o zmene dopravného značenia, ktoré by presne vymedzilo kto, kde a na ako dlho bude môcť zaparkovať svoje vozidlo.

Čítajte viac: spravy.pozri.sk
Predstavitelia dvoch pohraničných rakúskych obcí Hainburg a Berg, troch bratislavských mestských častí Rusovce, Jarovce a Čunovo, bratislavský župan a viceprimátorka Iveta Plšeková sa stretli u starostu pohraničnej obce Wolfsthal.

Čítajte viac: www.cas.sk
V kostole sv. Márie Magdalény v Mestskej časti Bratislava Rusovce opravujú vzácny organ. Patrí medzi historické organy a teda aj historické pamiatky, povedal pre TASR farár Július Marián Prachár.

Čítajte viac: bratislavskenoviny.sk
Nedostatok materských škôl v piatom bratislavskom obvode pomáha riešiť farská škôlka v Mestskej časti Bratislava Rusovce. Zriadilo ju Občianske združenie (OZ) Vitus.

Čítajte viac: www.sme.sk

[prev] Stránka: 2/7 [next]