Rusovce v médiách
Odkazy na články v novinách a príspevky v iných médiách, týkajúce sa Rusoviec
RSS feed
Elitné komando si denne chodí zastrieľať do objektu, na ktorý ministerstvo nemá stavebné ani kolaudačné povolenie.

Čítajte viac: www.pluska.sk
Majitelia pozemkov, na ktorých má byť postavená nová obytná štvrť, nesúhlasia so znižovaním intenzity zástavby v Územnom pláne zóny Rusovce Sever.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk
Starosta Rusoviec Dušan Antoš pre TASR uviedol, že ÚP zóny Rusovce - Sever je stále v štádiu rozpracovanosti, pretože na stanovisko Magistrátu Hlavného mesta Bratislavy čakali 3 mesiace.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk
Práce na budovaní kanalizácie, ktoré sa začali vlani v septembri, zastavilo predstavenstvo BVS vo februári 2014 pre predražujúci sa archeologický prieskum.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk
Práce zastavilo predstavenstvo BVS, ktoré o tom listom z 19. júna tohto roka informovalo Miestny úrad v Rusovciach.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk
Mestská časť (MsČ) Bratislava-Rusovce? má problém s motoristami, ktorí prichádzajú do hlavného mesta nielen spoza hraníc, ale aj z iných obcí na južnom Slovensku. Ak sa situácia ešte zhorší, MsČ uvažuje o zmene dopravného značenia, ktoré by presne vymedzilo kto, kde a na ako dlho bude môcť zaparkovať svoje vozidlo.

Čítajte viac: spravy.pozri.sk
Predstavitelia dvoch pohraničných rakúskych obcí Hainburg a Berg, troch bratislavských mestských častí Rusovce, Jarovce a Čunovo, bratislavský župan a viceprimátorka Iveta Plšeková sa stretli u starostu pohraničnej obce Wolfsthal.

Čítajte viac: www.cas.sk
V kostole sv. Márie Magdalény v Mestskej časti Bratislava Rusovce opravujú vzácny organ. Patrí medzi historické organy a teda aj historické pamiatky, povedal pre TASR farár Július Marián Prachár.

Čítajte viac: bratislavskenoviny.sk
Nedostatok materských škôl v piatom bratislavskom obvode pomáha riešiť farská škôlka v Mestskej časti Bratislava Rusovce. Zriadilo ju Občianske združenie (OZ) Vitus.

Čítajte viac: www.sme.sk
Mestské časti Bratislavy Rusovce, Jarovce a Čunovo - nevybudujú okolo priľahlých jazier rekreačné strediská. Obľúbené jazerá síce ležia v ich katastrálnom území, ale obce nevlastnia ani vodnú plochu, ani pozemky okolo nich.

Čítajte viac: www.sme.sk
Dopravný podnik Bratislava navrhuje, aby linka 801 jazdila priamo z Rajky k železničnej stanici v Rusovciach, kde budú môcť cestujúci prestúpiť na spoje bratislavskej mestskej hromadnej dopravy.

Čítajte viac: www.sme.sk
Vláda ide už druhýkrát rozbehnúť rekonštrukciu kaštieľa v Rusovciach. Jeho záchrane to však nemusí pomôcť. Architekti spochybňujú verejnú súťaž na rekonštrukciu Rusoviec.

Čítajte viac: www.sme.sk
Hlavná cesta z Rajky cez Rusovce a Jarovce je v posledných rokoch veľmi preťažená. V Rusovciach túto situáciu vyriešila miestna samospráva svetelnou križovatkou. Chodci sú s ňou spokojní. Vodiči sa však na križovatku sťažujú.

Čítajte viac: TASR (www.pozri.sk)
Úrad vlády začína hľadať architektov a autorov projektu pre prestavbu neogotického kaštieľa.

Čítajte viac: Denník N
Národnej kultúrnej pamiatke hrozí, že skončí ako ruina. Úrad vlády totiž mešká s vypísaním súťaže na projektovú dokumentáciu obnovy kaštieľa v Rusovciach.

Čítajte viac: SME.sk

Kauze nelegálneho výrubu v Rusovciach sa venuje Nový Čas.
Verejné obstarávanie na projektovú dokumentáciu rekonštrukcie čeľadníka a kaštieľa Rusovce s priľahlým areálom má úrad vlády vypísať na prelome januára a februára.

Čítajte viac: www.teraz.sk
Strelnica v Rusovciach ruší obyvateľov. Kým ju odstránia, možno pri nej postavia protihlukovú stenu.

Čítajte viac: SME online

"Napriek prísľubom ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD) a policajného prezidenta Tibora Gašpara sa v Rusovciach stále strieľa a je čas to riešiť", hovorí podpredseda SaS Ľubomír Galko.

Čítajte viac: www.teraz.sk
V priebehu necelého roka a pol sa Vodohospodárskej výstavbe (VV) podarilo v lokalite Jarovského ramena odstrániť 16 z 18 nepovolených stavieb, medzi ktorými boli altánky, krby či prístrešky. V posledných dvoch prípadoch prebieha konanie stavebného úradu.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk
Projekt budú realizovať na uliciach Maďarská a Gerulatská. Ide o tretiu etapu projektu, ktorý má odkanalizovať Jarovce, Rusovce a Čunovo. Výstavbu by mali dokončiť v septembri 2015.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk
Redakcia SME sa opäť venuje kauze kontroly hospodárenia ZŠ s MŠ. Prichádza s novými informáciami, ktoré doteraz neboli medializované.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk
Pozn.: Článok je pod PIANOm. Ak nemáte kúpený prístup, počkajte pár dní, kým bude článok odomknutý.
Unikátne nálezy na Kovácsovej ulici objavili pri archeologickom výskume, ktorý predchádza plánovanej výstavbe, keďže ide o pamiatkovú rezerváciu v blízkosti Gerulaty.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk
Polícia už objasnila rozsiahly januárový požiar v podzemných garážach domu na Starorímskej ulici v bratislavských Rusovciach. Podľa nej ho na svedomí má 33-ročný Jozef z Bratislavy, ktorý už čelí obvineniam zo všeobecného ohrozenia.

Čítajte viac www.webnoviny.sk
Župa, Záhorská Bystrica a Rusovce chcú zrušiť diaľničné známky na dvoch častiach D2. Ministerstvo dopravy nevidí dôvod, prečo by diaľnica od Stupavy a od maďarských hraníc do Bratislavy nemala byť spoplatnená.

Čítajte viac: bratislava.sme.sk
Obyvateľov Rusoviec už osem rokov trápi hluk a nebezpečenstvo zo streľby na policajnej strelnici, ktorá sa nachádza na Vývojovej ulici, neďaleko príbytkov Rusovčanov. V októbri 2012 ministerstvo vnútra prisľúbilo, že strelnicu zruší. Presťahovať ju ministerstvo plánovalo počas roka 2013. Svišťanie guliek však v Rusovciach počuť stále.

Čítajte viac: Bratislavské noviny
Vlastniť dnes byt či dom ešte neznamená mať aj istotu strechy nad hlavou. Ak sa totiž vinou požiaru, výbuchu či inej ničivej udalosti stane neobývateľným, všetky dôsledky znáša majiteľ. Tento problém sa v týchto dňoch bytostne dotýka obyvateľov bytovky v blízkosti Pontea.

Čítajte viac: www.pravda.sk
Na zmluve o prestavbe chodby školy sa objavila banka, ktorá vtedy ešte neexistovala. Kontrolór našiel v škole v bratislavských Rusovciach nejasné obstarávania a odmeny.

Čítajte viac: www.sme.sk
Bytovku nad garážou na Starorímskej ulici museli evakuovať. Príčina požiaru nie je známa.

Čítajte viac: www.sme.sk
Úrad vlády už zháňa firmu, ktorá opraví chátrajúci neogotický kaštieľ v Rusovciach. Ide o jednu z najlukratívnejších štátnych zákaziek. Ktorí mecenáši ju zaplatia, tají.

Čítajte viac: www.sme.sk

[prev] Stránka: 2/6 [next]