Rusovce.info - rusovsky portal : Gerulata cup 2013

Send blog post

Send post to this addresses

List of email addresses separated by commas

Post

Return to blog

Gerulata cup 2013
posted by Palm on 02 Dec, 2013 [11:09 UTC]
Už po 14-ty raz sa v telocvični Základnej školy v dňoch 14. – 15. novembra 2013 uskutočnili integrované športové hry v stolnom tenise Gerulata cup Rusovce 2013. Hlavným organizátorom bola Kresťanská liga pre pomoc mentálne postihnutým na Slovensku v spolupráci so ZŠ Rusovce.
...page...Tohtoročné športové hry sa konali pod záštitou primátora hl. mesta SR Bratislavy Milana Ftáčnika a starostu MČ Bratislava – Rusovce Dušana Antoša. Na ceny pre víťazov prispel Magistrát hl. mesta SR Bratislavy, na občerstvenie pre športovcov a účastníkov prispela MČ Bratislava – Rusovce a Kresťanská liga pre pomoc mentálne postihnutým na Slovensku.

Na tohtoročných integrovaných športových hrách sa zúčastnilo takmer 60 športovcov a vyše 20 pedagógov ako doprovod, rozhodcov a členov organizačného výboru. Gerulata cup otvoril štatutárny zástupca Kresťanskej ligy a hlavný koordinátor tohto integrovaného podujatia Ph Dr. Ján Škott spolu so zástupcom starostu MČ Bratislava – Rusovce p. Jozefom Karácsonym, ktorí popriali športovcom veľa úspechov.

Počas dvoch dní s plným nasadením súťažili tí najlepší zo škôl a zariadení sociálnych služieb. Na piatich stolnotenisových stoloch rozhodovali skúsení rozhodcovia, medzi ktorými nás potešil Peter Morský, bývalý žiak tunajšej základnej školy a niekoľkonásobný víťaz minuloročných ročníkov Gerulata cup.

Medaily, diplomy a hodnotné ceny víťazom odovzdali: zástupca starostu MÚ Bratislava – Rusovce Jozef Karácsony, starosta MČ Bratislava – Jarovce Ing. Pavel Škodler, riaditeľka ZŠ Rusovce Mgr. Marta Bičanová, zástupkyňa riaditeľky Mgr. Zuzana Eretová, riaditeľ ZŠ Jarovce Mgr. Ľubomír Tancer, zástupkyňa riaditeľa Mgr. Táňa Krebsová a hlavný rozhodca súťaže Mgr. Mikuláš Polóny.

Školy a zariadenia sociálnych služieb, ktorých športovci dosiahli najlepšie výsledky získali nádherné poháre: zo základných škôl bola najúspešnejšia ZŠ Jarovce, zo špeciálnych základných škôl ŠZŠ Žehrianska a zo zariadení sociálnych služieb Lepší svet, n.o.

Na záver podujatia organizátori vyslovili prianie, aby sa všetci mohli stretnúť o rok na jubilejnom XV. ročníku tohto podujatia.

Výsledky podľa vekových kategórií:

Mladšie žiačky:
1. Cigánková Viktória – ZŠ Jarovce
2. Holzmann Anita – ZŠ Rajka
3. Staršicová Vanessa – ZŠ Rusovce

Mladší žiaci:
1. Krisztín Lukáš – ZŠ Jarovce
2. Príbeľský Dávid – ŠZŠ Žehrianska
3. Čerňanský Alexander – ZŠ Jarovce

Staršie žiačky:
1. Kovács Nóra – ZŠ Rajka
2. Dobrovodská Sarah – ZŠ Rusovce
3. Dibuzová Patrícia – ZŠ Rusovce

Starší žiaci:
1. Szirtl Alex - ZŠ Rajka
2. Nemček Dávid – ŠZŠ Žehrianska
3. Brunner Ján – ZŠ Rusovce

Ženy:
1. Špačková Renáta – DSS pre deti a dospelých, Javorinská
2. Kullačová Mária – Lepší svet, n. o., Osuského 8
3. Dobrovodská Lenka – Lepší svet, n. o., Osuského 8

Muži:
1. Csernyák Vladimír – DSS pre deti a dospelých Kampino, Haanova 36
2. Horváth František – Lepší svet, n. o., Ouského 8
3. Šteberl Ľuboš – Lepší svet, n. o, Osuského 8.

Ingrid Iványová

Všetky fotky si môžete prezrieť vo fotogalérii Kresťanskej ligy.


Permalink (referenced by: 0 posts references: 0 posts) print email this post