Občianske oko

Občianske Oko v roku 2006

Pred komunálnymi voľbami v roku 2006 sa šírili fámy o zmanipulovaní predchádzajúcich volieb v roku 2002. Vo veci sa viedlo aj policajné vyšetrovanie, ktoré ale nikdy nebolo uzavreté s jednoznačným výsledkom.
Preto sme sa v roku 2006 rozhodli v Rusovciach zorganizovať občiansky dohľad nad voľbami. V spolupráci s celoslovenskou organizáciou Občianske oko sme zostavili tím dobrovoľníkov, ktorí boli prítomní vo volebných miestnostiach od ich otvorenia až do ich uzavretia a počítali počet hlasovacích lístkov vhodených do urny. Následne sme boli prítomní aj na sčítavaní hlasov v nočných hodinách, kde sme okrem počtu hlasovacích lístkov počítali aj hlasy pre najvážnejších kandidátov. Po uzavretí volieb sme mohli skonštatovať, že voľby prebehli regulérne a žiadne podvody sme nezaznamenali.

Občianske Oko v roku 2010

V roku 2010 sa nechystáme zúčastniť volieb ako občianski pozorovatelia, ale každého, kto by sa chcel takejto práce zúčastniť, lebo má záujem na transparentnosti volieb, podporíme. Záujemcov nakontaktujeme na celoslovenské Občianske Oko, vyškolíme ich, dáme im všetky potrebné podklady, rady a informácie. Záujemci sa môžu hlásiť na e-mailovej adrese volby(zavináč)rusovce.info alebo telefónnom čísle 0907-054 269.

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlasení.
zaregistrovať |  heslo?