Máme radi Rusovce
Občianske združenie „Máme radi Rusovce“ vzniklo v septembri 2010 ako iniciatíva obyvateľov Rusoviec, ktorým nie je ľahostajné aktuálne dianie, či budúcnosť Rusoviec. V spolupráci s ostatnými občianskymi združeniami v našej mestskej časti chce OZ MRR prispieť k tomu, aby sa Rusovce stali mestskou časťou so spokojnými obyvateľmi, hrdými na svoju históriu a vlastnú identitu, so vzájomnou úctou a rešpektom, aby sa zvýšilo povedomie o lokalite, pozdvihla sa kvalita života a bývania, zlepšila sa infraštruktúra, bezpečnosť a vybavenosť našej mestskej časti pri zachovaní jej vidieckeho charakteru. Svojimi aktivitami chce OZ MRR rozíjať myšlienku dobrovoľníctva a spolupatričnosti obyvateľov Rusoviec.

Viac informácií na stránke združenia www.mameradirusovce.sk a na www.facebook.com/rusovce.
RSS feed

1. jarný rusovský bazár

22 Mar, 2012, pridal: Palm
Milí Rusovčania,
tiež sa vám doma plnia skrine, skladové a odkladacie priestory, garáže a záhradné domčeky? Chystáte sa na jarné upratovanie a nechcete niektoré veci jednoducho vyhodiť ? Chcete výhodne kúpiť alebo predať?
Na podnet niekol’kých susedov a v mene OZ MRR vás pozývame na
1. JARNÝ RUSOVSKÝ BAZÁR

čítajte ďalej (2 strany)
Svätý Mikuláš sa svojou dobročinnosťou zapísal viac do ľudských sŕdc ako do kníh. Tradíciou sa úcta k nemu rozšírila po celom svete. V nedeľu opäť zavítal aj k nám do Rusoviec. Prišiel na koči zapriahnutom za pekným koníkom a spoločnosť mu robili dvaja pomocníci – škaredý čert a krásny anjel. Spolu obdarili balíčkom deti poslušné a aj tie, čo sa snažili menej, ale sľúbili, že sa do roka polepšia. Prišli sa pozrieť aj medzi deti a pani učiteľky do rusovskej školy a škôlky. Na tomto mieste si môžete pozrieť niekoľko fotiek, všetky na facebooku Máme radi Rusovce.

Netradičný Mikuláš 2011

23 Nov, 2011, pridal: Palm
OZ Máme radi Rusovce Vás pozýva na
II. NETRADIČNÉHO RUSOVSKÉHO MIKULÁŠA!
Opäť príde medzi nás netradičným spôsobom Mikuláš v nedeľu 4. 12. 2011 medzi 10:00 a 16:00.
Stačí vyplniť priloženú návratku a vhodiť ju do schránky Bútľavej vŕby na Balkánskej ulici č. 110 pri vstupe do Arény najneskôr do 29. 11. 2011.
Mikuláš spolu so svojou družinou prejde celými Rusovcami a odmení deti sladkosťou, ovocím, uhlíkom, či cibuľkou.

Halloweenska párty 2011

27 Okt, 2011, pridal: Palm
OZ Máme radi Rusovce vás pozýva na
HALLOWEEN PÁRTY
v sobotu 5.11. po skončení lampiónového sprievodu (cca 17:30) v bistre Aréna.
Čaká vás:
- súťaž o najkrajšiu masku
- súťaž o najkrajšiu tekvicu
- hudba, zábava, občerstvenie
Tekvičky do súťaže môžete nosiť do bistra Aréna už od 15:00

Čaje o piatej

06 Sep, 2011, pridal: Palm
“Kedysi dávno sme si chodili zatancovať a pobaviť sa na Čaj o piatej,” dozvedeli sme sa z úst mnohých Rusovčanov, ktorí majú na tie časy príjemné spomienky. Delia sa s nami o ne nielen naši starí rodičia a rodičia, ale pamätajú si ich i mnohí z mladšej generácie z čias víkendových a prázdninových návštev. Tým, čo to nezažili, až príde ľúto, že to neprežili s nimi. A tak sme si povedali, že by nebolo od veci túto tradíciu znova oživiť.
Stalo sa, pár nadšencov z občianskeho združenia Máme radi Rusovce tomuto nutkaniu neodolalo. Medzičasom už máme za sebou tri pokusy. Tri nedeľné popoludnia plné hudby, príjemných rozhovorov a spokojných ľudí .
Poviete si, naivní rojkovia, kto im má veriť! Nevadí. Kiež by ich bolo stale viac. Takých, čo vo svojom voľnom čase urobia niečo preto, aby sa nám tu spolu žilo lepšie v príjemnom prostredí.
Takže, ak dostanete pozvánku na Čaj o piatej, nie je to žiaden prežitok, ale pozvanie do peknej budúcnosti. Stojí za to presvedčiť sa o tom na vlastnej koži. Možno sa nám spoločne podarí nájsť nové nápady!
Tešíme sa na Vás!
Katarína Winter, OZ Máme radi Rusovce
Spoločnými silami Rusovčanov sa podarilo staré ošarpané zastávky premeniť na príjemnejšie priestory pre všetkých cestujúcich Rusovčanov i náštevníkov Rusoviec. Ďakujeme za širokú podporu!
OZ Máme radi Rusovce

Fotky dokumentujúce premenu zastávok nájdete v našej fotogalérii.
Príroda je mocná čarodejka. Na miestach, odkiaľ ju človek vytláča, dokáže aj z mála vykúzliť zázraky. Práve takým je aj Rusovské jazero, ktorého priezračná voda nám, ľuďom, umožňuje načerpať síl po náročných pracovných dňoch a oddýchnuť si v prostredí, z ktorého pozitívna energia priam vyžaruje. Je však smutné, ako si vedia ľudia krásu okolo seba ničiť a znehodnocovať svojou ľahostajnosťou, bezohľadnosťou a nekultúrnosťou. Množstvo odpadkov, ktoré špatia okolie tohto prírodného skvostu, každým dňom narastá.

čítajte ďalej (2 strany)

Jarné upratovanie

08 Apr, 2011, pridal: Palm
K jarnému upratovaniu sa pripojili aj členovia MRR. Cez víkend odstránili poničený a nefunkčný reklamný pútač na Balkánskej ulici na základe povolenia firmy, ktorá ho vlastnila.
Viac fotiek vo fotogalérii.
V nedeľu 5.12. zažili Rusovce netradičnú atrakciu. Po dedine chodil voz s konským záprahom a ku všetkým deťom doviezol Mikuláša, anjela, čerta aj Snehulienku. Dobré deti dostali balíčky so sladkosťami, zlé postrašil čert. Toto milé spestrenie nám prinieslo mladé občianske združenie Máme radi Rusovce. Veríme, že z tejto akcie vznikne nová pekná komunitná tradícia.

Viac fotiek si môžete prezrieť v našej fotogalérii.
Celá akcia je zdokumentovaná v dvoch fotogalériach MRR na facebooku: galéria 1 a galéria 2

Stránka: 1/1