Občianske oko

Sekcia: Komunálne voľby 2010
Aj vďaka pozorovateľom pri voľbách - aktivistom Občianskeho oka - výsledky komunálnych volieb z roku 2006 neboli nikdy spochybňované. Ak má ktokoľvek záujem na transparentnosti tohoročných volieb, chce ich zažiť z bezprostrednej blízkosti, byť prítomý pri spočítavaní hlasov a prispieť k ich čistote, nech sa ohlási na adrese volby(zavináč)rusovce.info. Viac informácií o Občianskom oku čítajte na tejto stránke.

Pridal: Palm, 14 Nov, 2010 [18:07 UTC] print email this post
Komentáre
Ja veľmi neverím tomu, že sa dajú v
okrskovej komisii manipulovať výsledky volieb. Členom okrskovej volebnej komisie som bol asi 5 x alebo 6 x, a nikdy nebola ani snaha, a ani možnosť skresliť voľby. V každej z komisií boli a verím, že aj stále sú, ľudia, ktorí nemali ambície "hrať spravodajské hry", ale iba robili to, čo je potrebné, aby prebehli voľby k spokojnosti všetkých.
Preto ma vždy všelijaké Občianske oká, a iní kontrolóri čistoty volieb rozčuľovali a poviem otvorene, aj urážali..
Vy, ktorí sa prihlásite, aby ste boli prítomní pri spočítavaní hlasov a pozerali ste sa členom okrskovej komisie na prsty, majte na mysli, že tí ľudia sú tam dobrovoľne, vo svojom voľnom čase, a s jediným zámerom - urobiť to, čo treba, aby boli vykonané voľby podľa zákona.

Tibor Mihálik
Anonym (IP: 195.146.156.4) | 15 Nov, 2010 [08:25 UTC]
Re: Ja veľmi neverím tomu, že sa dajú v
Ja s Vami súhlasím, priamo v komisii asi nie. Tiež som bol niekoľkokrát v komisiách, síce nie v Rusovciach, teda môžem to potvrdiť. Napriek tomu však, po voľbách v r. 2002, vyšetrovateľ konštatoval, že
- počet volebných lístkov v urne nezodpovedal počtu vydaných lístkov,
- pečate na urne boli poškodené,
- zápisnicu z okrskovej volebnej komisie podpísala neznáma osoba
Toto však nemuselo prebehnúť (ani nemohlo) "na pôde volebnej komisie" ! Dá sa však domyslieť, kde sa to mohlo udiať
Táto kauza nebola došetrená ešte ani v čase volieb v r. 2006. Neviem aký vývoj v nej bol po roku 2006, ale isté je, že výsledky takýchto volieb zostali v platnosti a zvolený starosta si "odstarostoval" ďalšie volebné obdobie.
Vyzerá to tak, že ak sa neodhalil konkrétny páchateľ, napriek faktom, skutok sa nestal . :-))))))
Anonym (IP: 82.119.233.2) | 15 Nov, 2010 [09:14 UTC]
Re: Ja veľmi neverím tomu, že sa dajú v
,ale nie zadarmenko. Chceli tam byť aj iní a nedostali tú šancu.

že tí ľudia sú tam dobrovoľne, vo svojom voľnom čase, a s jediným zámerom - urobiť to, čo treba, aby boli vykonané voľby podľa zákona.
>
> Tibor Mihálik
Anonym (IP: 195.168.210.14) | 15 Nov, 2010 [19:48 UTC]
Re: Ja veľmi neverím tomu, že sa dajú v
Ja sa trochu čudujem Vášmu urážaniu sa. Občianske oko (bol som členom v roku 1998) tvoria ľudia, ktorí, rovnako ako Vy, chcú urobiť službu občanom, bez nároku na akúkoľvek odmenu. Nemanipulujú, len kontrolujú. Kde je problém? Vôbec nerozumiem tomu hanlivému "všelijaké Občianske oká"...

Členovia volebných komisií sú dosadzovaní zhora - stranícky a cez starostu. Nedostane sa tam každý, kto chce pomôcť. Je pekné dôverovať, ale v obci, kde bol v minulosti konštatovný volebný podvod...? Ja vidím v takejto akcii jedine a iba pozitívum a do Vášho postoja sa vôbec neviem vžiť.

Vlado M.
Anonym (IP: 212.26.187.146) | 16 Nov, 2010 [15:50 UTC]
Som jeden z mnohých ľudí, ktorí vedia
čo je to dané slovo, čo je džentlmenská dohoda, pre ktorých nie je slovo česť prázdnym pojmom.
Ja takisto ako mnohí iní nemanipulujem a nepotrebujem kontrolu. Kontrolujem sa sám, a prísne, a keď už sa niekto rozhodne, že mi síce bude dôverovať, alebo bude ma preverovať, nech ráta s tým, že k nemu budem zdvorilý, ale odmeraný..
Nezaujíma ma, že v obci bol konštatovaný volebný podvod. Neudial sa v mojej prítomnosti, ani nie mojím pričinením. Dejú sa rozličné darebáctva, ale len preto, že sa dejú, nie je možné a priori o každom uvažovať ako o potencionálnom darebákovi..

Tibor Mihálik
Anonym (IP: 195.146.156.4) | 18 Nov, 2010 [06:45 UTC]
Re: Som jeden z mnohých ľudí, ktorí vedia
preto sa v komisii náhodou objavila ako členka Kalmárová mama. HAHA to je úbohé myslenie.mrgreen
Anonym (IP: 195.168.210.14) | 18 Nov, 2010 [08:29 UTC]
Re: Ja veľmi neverím tomu, že sa dajú v
Pán Mihálik,
Podľa vašich príspevkov sa radíte k Antošovcom.
Ja som určite za kontrolu, nič sa tým nepokazí. Ak sa to niekomu nepáči, nech sa dobrovoľne vzdá dobrovoľného a vraj nezišteného pôsobenia v komisii.


okrskovej komisii manipulovať výsledky volieb. Členom okrskovej volebnej komisie som bol asi 5 x alebo 6 x, a nikdy nebola ani snaha, a ani možnosť skresliť voľby. V každej z komisií boli a verím, že aj stále sú, ľudia, ktorí nemali ambície "hrať spravodajské hry", ale iba robili to, čo je potrebné, aby prebehli voľby k spokojnosti všetkých.
> Preto ma vždy všelijaké Občianske oká, a iní kontrolóri čistoty volieb rozčuľovali a poviem otvorene, aj urážali..
> Vy, ktorí sa prihlásite, aby ste boli prítomní pri spočítavaní hlasov a pozerali ste sa členom okrskovej komisie na prsty, majte na mysli, že tí ľudia sú tam dobrovoľne, vo svojom voľnom čase, a s jediným zámerom - urobiť to, čo treba, aby boli vykonané voľby podľa zákona.
>
> Tibor Mihálik
Anonym (IP: 213.151.217.147) | 18 Nov, 2010 [22:36 UTC]
Neviem ako Vás osloviť..
Ja si vo volebnej komisii odvediem svoju prácu či bude alebo nebude niekto kontrolovať to, čo robím. Kto kontroluje kontrolórov je moja čiste teoretická otázka, a takisto ma zaujíma, prečo sa automaticky predpokladá ich vyšší občiansky kredit..
To ostatné, čo ste povedali, nebudem komentovať.

Tibor Mihálik
Anonym (IP: 195.146.156.4) | 19 Nov, 2010 [06:46 UTC]
Re: Neviem ako Vás osloviť..
Pán Mihálik, ja netvrdím, že Občianske oko má nutne vyšší kredit ako členovia volebnej komisie. Len tvrdím, že ho rozhodne nemá nižší. Ono je pekné, že Vy sám sa považujete za človeka, ktorý sa skontroluje sám, lenže ten, kto Vás osobne nepozná, tomu nemusí veriť. Preto naozaj nechápem Vašu odmeranosť voči tým, ktorí chcú robiť niečo pozitívne (občianska kontrola), keď - aspoň podľa toho, ako sa vidíte Vy sami - sú vlastne na tom rovnako, ako Vy.

Váš argument je: ja som ten dobrý, preto nepotrebujem kontrolu biggrin. Nie je to trochu zvláštny argument?

S úctou,
Vlado Mokráň
Anonym (IP: 212.26.187.146) | 19 Nov, 2010 [08:54 UTC]
Transparentnost vzdy nie je samozrejma!
Ako sa hovori, doveruj, ale preveruj. Zvlast v pripade, ked ide o komunalne volby, t.j. ked sa volia zastupcovia ludu, ktori maju najblizsie k tvorbe kvality zivota v mestach a obciach. V nasej malej obci (Macov) doslo k poruseniu zakona a len vdaka zaujmu poskodenej kandidatky doslo k naprave. Volebna komisia napriek jasnej formulacii zakona uplatnila "svoj" vyklad. Preto si myslim, ze dobre pripraveni pozorovatelia su vitani. A tam, kde vsetko prebieha o.k. v sulade so zakonom a dobrymi mravmi sa clenovia volebnej komisie nemusia rozculovat nad pritomnstou pozorovatelov, ci dokonca sa urazat!
Lenka Kmetova
Anonym (IP: 212.108.206.128) | 01 Jul, 2011 [14:58 UTC]

Vlastne máte pravdu pán Mokráň..
Mnohé vyplýva z toho, že sa nepoznáme. Ja som povahou optimista, a ľuďom v ich správaní pripisujem vždy najprv dobré pohnútky. Na čo však často zabúdam je to, že nie každý je dôverčivý ako ja. Nikoho som sa nechcel dotknúť, ani povedať, že sú iní odo mňa horší. Menej prchkí, to možno áno.
Prajem Občianskemu oku, aby sa na týchto voľbách dobre a dlho nudilo.. wink

Všetko dobré prajem pán Mokráň

Tibor Mihálik
Anonym (IP: 195.146.156.4) | 19 Nov, 2010 [10:04 UTC]

PROSÍM VYTVORTE TO OBČIANSKÉ OKO
rolleyeseekredfaceexclaimnech máme istotu a nech sa deje čo sa deje, nech to tam je aj nudné, ale PRŠÍM-e
Anonym (IP: 195.168.210.14) | 19 Nov, 2010 [11:34 UTC]
Re: PROSÍM VYTVORTE TO OBČIANSKÉ OKO
Do Rusoviec aj 4 nezávislé oká! Všade! Neverím im. Nech dozerajú aj Ústredná volebná komisia, Alianzia Fair play a iné organizácie. Istota je gulomet.

rolleyeseekredfaceexclaimnech máme istotu a nech sa deje čo sa deje, nech to tam je aj nudné, ale PRŠÍM-e
Anonym (IP: 213.151.217.147) | 20 Nov, 2010 [20:11 UTC]


Stránka: 1/1

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlasení.
zaregistrovať |  heslo?