Predvolebná anketa - poslanci MZ - 3. a 4. časť

Sekcia: Komunálne voľby 2010
Tretia časť ankety s poslancami sa venuje téme bezpečnosť a doprava, štvrtá téme riešenia.

Pridal: Palm, 12 Nov, 2010 [18:27 UTC] print email this post
Komentáre
13. Je plán budovať kruhový objazd pri vstupe do Rusoviec správny?
Jediná kandidátka odpovedala NIE, ale práve s touto sa stotožňujem.
Jediným problémom tohto dopravného bodu, je rýchlosť ! A to máme riešiť megalomanským projektom kruhového objazdu ?! Všetci skloňujú potrebu zachovania rázu Rusoviec a tu sa navrhuje takýto hrubý zásah. Veď rýchlosť je problém celého tranzitného prejazdu Rusoviec a to nevyriešime týmto jedným kruhovým objazdom ! Koľko kruhových objazdov vybudujeme ečte naviac ?!
Dal si niekto námahu, navrhnúť a vyčísliť náklady na iné alternatívy ? Napríklad inštalovať na celej trase sériu svetelných semaforov, spriahnutých medzi sebou do tzv. zelenej vlny (samozrejme bezdrôtovo) . Veď takto by sme, za oveľa menšie peniaze, vyriešili viac problémov. Obmedzenie rýchlosti na celej trase, bezpečné prechody pre chodcov v celej trase, ušetrenie nemalých finančných nákladov a pod..
A koniec-koncov, aj v terajšom stave tejto centrálnej križovatky, sa dá zmeniť organizácia dopravy na "režim" kruhového objazdu. Stačia k tomu malé stavebné úpravy a systém zvislého a vodorovného dopravného značenia.
Treba aj rozmýšľať a nie slepo preberať niekoho túžbu "postaviť si pomník", nech to stojí, čo stojí !
Anonym (IP: 82.119.233.2) | 13 Nov, 2010 [04:38 UTC]
Re: 13. Je plán budovať kruhový objazd pri vstupe do Rusoviec správny?
S tým, čo ste povedal, by sa dalo súhlasiť, ale s tým, čo dotýčná spomenula ďalej, s tým asi ťažko, pretože p. b poslankyňa býva dosť ďaleko od rannej a poobednej problematiky výjazdov a nakoľko ju poznám nie je ani aktívnou vodičkou, takže tvrdiť, že je to vyhovujúce ako to je, TO nie je správný názor, myslím, tým nechcem uraziť.redface> Jediná kandidátka odpovedala NIE, ale práve s touto sa stotožňujem.
> Jediným problémom tohto dopravného bodu, je rýchlosť ! A to máme riešiť megalomanským projektom kruhového objazdu ?! Všetci skloňujú potrebu zachovania rázu Rusoviec a tu sa navrhuje takýto hrubý zásah. Veď rýchlosť je problém celého tranzitného prejazdu Rusoviec a to nevyriešime týmto jedným kruhovým objazdom ! Koľko kruhových objazdov vybudujeme ečte naviac ?!
> Dal si niekto námahu, navrhnúť a vyčísliť náklady na iné alternatívy ? Napríklad inštalovať na celej trase sériu svetelných semaforov, spriahnutých medzi sebou do tzv. zelenej vlny (samozrejme bezdrôtovo) . Veď takto by sme, za oveľa menšie peniaze, vyriešili viac problémov. Obmedzenie rýchlosti na celej trase, bezpečné prechody pre chodcov v celej trase, ušetrenie nemalých finančných nákladov a pod..
> A koniec-koncov, aj v terajšom stave tejto centrálnej križovatky, sa dá zmeniť organizácia dopravy na "režim" kruhového objazdu. Stačia k tomu malé stavebné úpravy a systém zvislého a vodorovného dopravného značenia.
> Treba aj rozmýšľať a nie slepo preberať niekoho túžbu "postaviť si pomník", nech to stojí, čo stojí !
Anonym (IP: 195.168.210.14) | 13 Nov, 2010 [11:26 UTC]

Pod uroven
Bola som vcera prvykrat v zivote v Ponteo.
Na stretnuti s kandidatmi. Vacsinu kandidatov poznam osobne, alebo ich rodiny, kedze som tu prezila cely zivot.
Teda kandidatov z tych povodnych rodin, kedze v dedine sa skoro vsetci poznaju aspon podla rodiny.
Vie sa, kto aky je, s kym sa stretava, aku povest ma.
Koho budem volit mam uz davno jasno,ale chcela som vidiet aj niekoho z novych kandidatov, ktori sa pristahovali.
Musim povedat ze to, co tam predviedli kandidati z Mame radi Rusovce, bolo hanbou.
Prisli na cudziu akciu sa spropagovat a podvecer boli vsetci totalne podnapiti s podrezanymi ohovaracskymi jazykmi.
Urcite by takymto spravanim na dedine svojej rodine dobru povest neurobili.
Aj toto ma utvrdilo v tom, ze budem volit toho, koho poznam a mam casom overeneho.
Jednoducho to nie je len o novych a starych.Je to ako v kazdej spolocnosti o normalnych,slusnych a tych nie podla mojho gusta.
Anonym (IP: 95.102.235.73) | 15 Nov, 2010 [15:06 UTC]
Re: vysoka uroven
Ak je to slušné, že pre niekoho platí nasledovná rovnica, tak ho kľudne voľte. Ja som na akcii nebol, ale v nedeľu večer má každý právo súkromne si vypiť pohárik vína.

SDKU/Most HID/KDH = Dušan Antoš a spol. = Firma Rot = 1.657.741 m2 v Rusovciach ( www.katasterportal.sk) = min.15.000 nových obyvatelov
Anonym (IP: 95.102.148.201) | 15 Nov, 2010 [16:07 UTC]
Re: Re: vysoka uroven
Ste nechapavy? Ved kto chcel si mohol dat doma vinko.
Tu bola rec ze niektori kandidati zo spolku MRR sa dosli ozrat na cudziu akciu. Ale nazor si kazdy urobil sam.
Anonym (IP: 195.91.56.111) | 15 Nov, 2010 [16:25 UTC]
Re: Pod uroven
Aj ja som bol v nedeľu v Ponteo na neformálnom stretnutí s kandidátmi na poslancov do miestneho zastupiteľstva. Aj ja som videl niekoľkých s odznakom Máme radi Rusovce. Môj dojem je nasledovný: Po tom, čo som pred dvoma týždňami v Aréne zažil incident s nemenovaným starším pánom, ktorý na ich akcii Bútľavá vŕba vehementne v podnapitom stave obhajoval pána starostu, som ich návštevu v Ponteu sledoval s napätím. Videl som ich však len v živej diskusii s niekoľkými usporiadateľmi akcie. A že prišli? Vstup a pozvanie neboli obmedzené ani v Ponteu, ani na ich akciách. A že mali pohár vína v ruke? Aj ja som mal. Aj jazyky sa im možno plietli, ale že ohováračské? Asi ste sa s nimi bavili vy osobne? A videli ste tých, ktorí sa tam prišli napchať cigánskou? Neviem, na základe čoho sa budú rozhodovať títo voliči, lebo tých som nevidel diskutovať s nikým. Možno podľa prepečenosti mäsa a veľkosti porcie... Takže voľte, pre koho sa rozhodnete, ale tú slušnosť a čestnosť si predsa len preverte aj u svojich kandidátov, ktorých tak dlho a dobre poznáte.
Anonym (IP: 94.228.85.147) | 16 Nov, 2010 [07:52 UTC]

Re:Pod úroveň
MRR nemusí byť podľa Vášho gusta, ale keď ste písala Váš príspevok, ste si mohla uvedomiť, že akcia bola verejná, pre všetkých spoluobčanov, čiže aj pre nich. A to, že boli všetci totálne podnapití bude asi Váš uhol pohľadu, keďže minimálne dvaja/ podľa mojej vedomosti/ sú úplní abstinenti.
Anonym (IP: 195.168.210.14) | 15 Nov, 2010 [17:02 UTC]
Re: Re:Pod úroveň
Aj toto svedci o rozmyslani a urovni tohto spolku.
Normalny ludia pochopili...
Anonym (IP: 89.173.72.62) | 15 Nov, 2010 [20:39 UTC]
Re: Re: Re:Pod úroveň
Nie som členom OZ MRR, ani prívržencom p. Antoša, len sa snažím o nezaujatý pohľad na vyššie vykreslenú situáciu. Ale to asi na tomto fóre zaujíma len zopár jedincov. Takisto niektorí kandidáti Spájame sa pre Rusovce navštívili akcie MRR a nikomu tam neprekážali práve naopak. Prečo teda MRR boli niekomu tŕňom v oku na akcii SspR? Ak je Vám takáto diskriminácia pochopiteľná, tak Vám blahoželám ste normálny človek!!!
Anonym (IP: 195.168.210.14) | 15 Nov, 2010 [21:16 UTC]
Re: Re: Re: Re:Pod úroveň
Rozdavali na akciach MRR protikandidati svoje letaky, nalievali ludom ich vino a pritom ohovarali hostitelov?
Mozno v tom je rozdiel.biggrin
Anonym (IP: 89.173.72.62) | 15 Nov, 2010 [21:27 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re:Pod úroveň
Vtedy sa ešte letáky nemohli rozdávať, a takisto sa nedal vypočuť každý rozhovor...
Anonym (IP: 195.168.210.14) | 15 Nov, 2010 [21:39 UTC]
Re: Re: Re:Pod úroveň
> Aj toto svedci o rozmyslani a urovni tohto spolku.
> Normalny ludia pochopili...
Prepáčte, ale keď už, tak normalni...
Priznám sa vopred, že som sympatizantom niektorých aktivistov z MRR. Tiež som prišiel na túto akciu a jediné ohováranie, ba priam primitívne urážky na adresu ľudí z MRR som počul od pani sediacej za stolom pánov organizátorov po oficiálnom skončení akcie.
Anonym (IP: 195.91.55.87) | 16 Nov, 2010 [12:02 UTC]

Re: Pod uroven
Vazena pani, ja som bol tiez na akcii v Ponteu, ale zrejme som videl uplne inu akciu ako vy. Nevidel som ziadnych pripitych obcanov, mozno aj preto, ze okolo piatej uz na akcii nebolo ani ziadne vinocoolcoolcool
Z vasej reakcii je zjavna nervozita a osobna zainteresovanost, co je v pripade podpory "starostovych" kandidatov pochopitelne, kedze tazko najdete nieco na novych kandidatov z minulosti a ich nezavislost nie je po voli vam a vasim spolocnikomlol. Vasa chut len dehonestovat oponentov je zjavna, zrejme z obavy zo skutocnej zmeny v Rusovciach.
Zelam Vam vela stastia pri voleni vasich "overenych" kandidatov ako napriklad p.Mede, ktory je poslancom MSZ za Bratislava Nove Mesto, ktory spolu so svojim bratom Vaclavom Medem, byvalym krajskym predsedom SMK, dnes Hid vysvetluju personalne zlozenie koalice SPRrolleyes
V tomto svetle vyznieva vcelku zaujima clanok V.Medeho z roku 2006 s nazvom Podu do vlastnictva obci, uverejneny v Hospodarskych novinachfrown , popripade jeho dikusia na obhajobu golfoveho ihriska v Rusovciach na http://www.otistarda.sk/site/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=65.
Prevedenie pozemkov obce na sukromnu spolocnost Rot sucasnym starostom a jeho posluhovacmi je podobnostou cisto nahodnalol
Kolko z vasich kandidatov je casom overenych? Byvaju naozaj vsetci v Rusovciach ?lol
Ja byvam v novsej casti Rusoviec a Vas starosta sa overil napriklad tym, ze v spolupraci s developerom Cresco vyzbieral od buducich majitelov peniaze na siete (samozrejme bez ich vedomia) deklaroval ich ako prostriedky obce aby dosiahol dotaciu zo statu na vystavbu sieti v tejto casti. Potialto by to bolo ako tak ok, keby zaroven nebola tato cela cast skolaudovana ako arealovy vodovod t.j bez vodovodnych pripojiek k jednotlivym domom, starosta mlcal aj vtedy ked sme sa s nim vyse dvoch rokov natahovali, riesili veci cez pravnu kancelariu, hrozili sudnym sporom s obcou a zaroven odmietali podpisat zmluvu so sukromou spravcovskou spolocnostou. Az po objaveni kontrolnej spravy z NKU sa priznal, ze vlastne komunikacie su od zaciatku verejne a obec je za ne zodpovedna. Obec je teda zodpovedna aj za ich kvalitu, realizaciu ktorych ponechala na Cresco. Nezistne ? O kvalite sieti by vedeli zodpovedne firmy rozpravat pribehy, caste cerpanie kanalizacie BVS je prave z tohto dovodu. Kto to zaplati snad nebude tazke uhadnutsadUrcite bude opat velkou nahodou, ze pracovnici spolocnosti Cresco sa vtedy objavovali pri pracach na penzione DAlol.
Takto sa "vas" starosta prikladne stara o svoju obec. O jeho schopnostiach svedci aj projekt Nova Farma, kde opat nevybavil ziadnu vyvolanu investiciu pre obcanov ako napr. detske ihrisko.
Urcite chapete, ze list p.Antosa s vysvetlenim jeho "bezuhonnosti" s ukoncenim ze sa moze kazdemu smelo pozriet do oci je po tom podvadzani s komunikaciami v nasej casti drzostou hrubeho zrna.
Takze kludne si volte Vasich "overenych kandidatov". Aspon mate istotu co sa v obci stane. Zase styri roky nic a pred volbymi zase rychlo nieco rozkopelol
Anonym (IP: 213.151.217.133) | 15 Nov, 2010 [22:24 UTC]
Re: Re: Pod uroven
Nova farma zly projekt?
ved p. Danihel je s investorom tejto lokality dlhe roky v jednej firme a este tu lokalitu predava a chvali svojim klientom.
Nemate v tom chaos?
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=44116&SID=2&P=1

a inak pani nepisala o medem a novych kandidatoch, pisala o tom ze bude volit starych, zo starej casti, ved citajte znovu...
ale mozno vecer uz sa to tazsie vnima.. :)
asi ste vela vinka popili.
Anonym (IP: 89.173.72.62) | 15 Nov, 2010 [23:05 UTC]
Re: Re: Pod uroven

Obvinujete dlhodobo zastupitelstvo ze vlozilo pozemky do rot. Dajte take uznesenie. Lebo toto sa tyka viacerych ludi, ktorych ociernujete. Lebo to ste sa asi docitali s majetkom obce naklada zastupitelstvo.
Anonym (IP: 195.91.56.210) | 16 Nov, 2010 [06:33 UTC]
Re: Re: Pod uroven
Vazeny pan,
ani niesom zainteresovana ani nervozna, nemam byt preco.
Len som napisala, ze kandidatov, ktorych budem volit poznam bud osobne, alebo cez rodinu.
Aj kandidati na starostu su z povodnych obyvatelov, takze si viem urobit predstavu.
Nepovedala som ani nepoviem, koho budem volit.
A kandidatov tiez nevyberam ja, ale ja si vyberam z ludi , ktori kandiduju.
Pozriem zoznam kandidatov a  vyberiem si v klude.
A kolko mojich kandidatov je overenych? overeny nikto, ale vsetci tu ziju dlho a mam na nich nazor, podla doterajsich vykonov a spravania.
A preto som isla na stretnutie do Pontea, aby som si urobila nazor aj o kandidatoch z novych casti.
Ten som si urobila.
K ostatnemu sa vyjadrovat snad ani nema zmysel.Len tolko, ze chodit provokovat na akcie konkurencie sa mi zda nepatricne. Nech to je hocikto.

Anonym (IP: 95.102.235.73) | 16 Nov, 2010 [12:18 UTC]
Re: Re: Re: Pod uroven
Vážená pani,
prísť na verejnú akciu, na ktorú všetci občania dostali pozvánku, nie je provokácia. Provokáciou by som nazval rušenie jej priebehu nevhodnými výkrikmi, výtržnictvom a pod.. Nič také sa na akcii v Ponteu nestalo. Ak je niekto nervózny už len z prítomnosti konkurencie, je buď neistý si svojou pravdou, alebo nemá čisté svedomie a bojí sa odhalenia.
Anonym (IP: 195.91.56.236) | 16 Nov, 2010 [17:23 UTC]
Re: Re: Re: Re: Pod uroven
No ja by som tam vlastne letaciky nerozdaval. Mozte dojst aj na prezentaciu audi ako predajca bmw, ale rozdavat tam letaciky bmw je nemiestne. Ale je mi to jedno :)
Anonym (IP: 195.91.56.208) | 16 Nov, 2010 [18:06 UTC]
Re: Re: Re: Pod uroven
Niektorí preto volia cez rodiny, lebo lepšie vybavia keď sa poznajú.

Vazeny pan,
> ani niesom zainteresovana ani nervozna, nemam byt preco.
> Len som napisala, ze kandidatov, ktorych budem volit poznam bud osobne, alebo cez rodinu.
> Aj kandidati na starostu su z povodnych obyvatelov, takze si viem urobit predstavu.
> Nepovedala som ani nepoviem, koho budem volit.
> A kandidatov tiez nevyberam ja, ale ja si vyberam z ludi , ktori kandiduju.
> Pozriem zoznam kandidatov a  vyberiem si v klude.
> A kolko mojich kandidatov je overenych? overeny nikto, ale vsetci tu ziju dlho a mam na nich nazor, podla doterajsich vykonov a spravania.
> A preto som isla na stretnutie do Pontea, aby som si urobila nazor aj o kandidatoch z novych casti.
> Ten som si urobila.
> K ostatnemu sa vyjadrovat snad ani nema zmysel.Len tolko, ze chodit provokovat na akcie konkurencie sa mi zda nepatricne. Nech to je hocikto.
>
>
Anonym (IP: 213.151.217.149) | 18 Nov, 2010 [22:48 UTC]

obcan
A viete mi povedat ktori clenovia SspR boli na akciach MRR?
peterhorvath | 16 Nov, 2010 [21:33 UTC]
Re: obcan
Prezident s manželkou a bývalý prezident s priateľkou
Anonym (IP: 195.168.210.14) | 16 Nov, 2010 [22:47 UTC]
Re: Re: obcan
biggrin> Prezident s manželkou a bývalý prezident s priateľkou

staci pozriet na Facebook MameRadiRusovce
Anonym (IP: 95.103.197.191) | 17 Nov, 2010 [06:00 UTC]


Stránka: 1/1

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlasení.
zaregistrovať |  heslo?