Predvolebná anketa - poslanci MZ - 1. a 2. časť

Sekcia: Komunálne voľby 2010
Uverejňujeme prvé dve skupiny odpovedí kandidátov na post poslanca nášho miestneho zastupiteľstva - Predstavenie kandidátov a Samospráva, služby.

Pridal: Palm, 10 Nov, 2010 [20:20 UTC] print email this post
Komentáre
Dve zaujímavé otázky
Z týchto mi príde byť zaujímavá otázka č. 7. Kandidáti, ktorí sú ochotní spolupodieľať sa s ostatnými občanmi o rozhodovanie v dôležitých veciach, asi nevybrali možnosť pripomienkovania zverejnených zámerov - túto pasívnu formu nevyužíva v praxi takmer nik. Všetky ostatné sú o aktívnom oslovení občanov.

A potom, samozrejme, otázka č. 9. U mňa sa automaticky vyškrtli z voliteľných tí, ktorí nechcú zmluvy zverejňovať (Bugár, Fajta).

Vlado M.
Anonym (IP: 212.26.187.146) | 11 Nov, 2010 [07:56 UTC]
Re: Dve zaujímavé otázky
Iba jeden z terajších poslancov vybral "možnosť pripomienkovania zverejnených zámerov". V praxi túto možnosť nevyužíva takmer nik. Súhlasím s týmto názorom, je to však asi preto, že tieto zámery nie sú zverejňované dosť transparentne, alebo dostatočne verejne. Tu sú rezervy, ale nepovažujem to za jedinú možnosť.
Udivuje ma, že nik z opýtaných si nevybral možnosť "iné...", čo svedčí o tom, že kandidáti asi nesledujú trendy vývoja komunálnej demokracie.
Ak by sme sa ich spýtali na ich názor na systém "participatívnej demokracie", či "participatívneho rozpočtu", asi by sme sa veľa nedozvedeli (možno sa ale mýlim). Tento princíp majú zahrnutý do svojich programov napríklad, aj dvaja kandidáti na primátora Bratislavy.

A k otázke č.9 - ak si niekto myslí, že sú dôvody pre nezverejňovanie zmlúv, ktoré sa týkajú čerpania verejných prostriedkov, potom by vo voľbách nemali dostať žiadnu šancu.
Anonym (IP: 82.119.233.2) | 11 Nov, 2010 [12:06 UTC]

Rovnake podmienky
Preco ma opakovane jeden kandidat, Danihel, najviac priestoru v kazdej odpovedi?
Chapem, preco to bolo potrebne kratit, ale takto to vyzera ze niekto ma viac priestoru, niekto menej.
Mali ste nastavit rovnako meter, max pocet slov v odpovedi napriklad.
Aj v dalsich odpovediach mu date dalekovacsi priestor ako ostatnym?
Anonym (IP: 213.160.169.6) | 11 Nov, 2010 [10:58 UTC]
Re: Rovnake podmienky
Platí to len o prvej skupine otázok. Je to dané aj charakterom otázok a pán Danihel je zrejme výrečnejší, ako ostatní, alebo na popísanie myšlienky potrebuje viac slov.
Nevinil by som za to anketára, lebo predpokladám, že všetci dostali pre svoje vyjadrenia rovnaký priestor, ale nie všetci ho rovnako využili.
Anonym (IP: 82.119.233.2) | 11 Nov, 2010 [11:20 UTC]

Dovoz jedla.
V otázke č.6, až polovica opýtaných zaradila "dovoz jedla".
Neviem posúdiť, či tieto odpovede pramenia z poznania potreby tejto služby, alebo je to tým, že vo výbere možností figuruje na prvom mieste.
Čudujem sa, že keď je takýto dopyt, prečo ešte takáto služba nefunguje. Veď kapacít na prípravu jedál v Rusovciach je viac, ako dosť. Cena obeda, napríklad, v školskej jedálni je na úrovni 2,5 €. Ak je, podľa ankety, taký záujem, potom predpokladám, že denne by mohlo ísť napríklad o 50 obedov. Ak by MČ "zadotovala" rozvoz jedál napríklad 0,3 €/obed, stále by to bolo menej, ako menučko v ktorejkoľvek privátnej reštaurácii v Rusovciach a rozvozca by sa určite okamžite našiel. Mohlo by to začať fungovať, obrazne povedané, od zajtra, bez toho, aby sa muselo vymeniť zastupiteľstvo, či starosta. Išlo by o ročný náklad cca 3000 €, ale tieto by sa vrátili do rozpočtu školskej kuchyne, lebo predpokladám, že táto miera zisku je určite zakomponovaná v cene obeda.
Anonym (IP: 82.119.233.2) | 11 Nov, 2010 [11:41 UTC]

Hesla
Ku  heslam na BB :)
Nechceme rozhlas kriciaci pri dome. V ankete, kt. sa robila sme to povedali. 
Su menej otravne prostriedky na informacie. Sms rozhlas- super vec!

Nechcem znizit poplatky za psov, ale naopak zefektivnit ich vyber. V dnesnej dobe uz nie je pes potulujuca sa po d ore, ci po dedine. Je to clen rodiny, venceny vonku a su s nim spojene naklady daleko vyssie ako dan.

Dostal som sms ze poslanec robi stretnutie pre dochodcov, potom sa docitam , ze to stretnutie organizuje spolok MRR. Kto za koho sa hanbi, ci co to je za hru?

 Ale nevylucujem , ze vacsine mozu byt hesla a taketo pozvania sympaticke... :)
Anonym (IP: 178.40.28.252) | 12 Nov, 2010 [08:06 UTC]
Re: Hesla
NECHCEME! kto to nechce? Sú tu aj iní ľudia, nemyslíte a nie každý má mobil, či internet, aby dostával super sms, a nie každý kto aj ten mobil vlastní ho vie aj používať, či títo ľudia už nemajú nárok na ničtwisted, ani len to, že .... koniec koncov ste poriadný egoista.mrgreen V každej normálnej obci rozhlas funguje, a tá poznámka nechcem aby kričal pri dome," nechcete nám tým povedať, že ste ho naschvál pokazil,"confused a vôbec nekričí keby to tak bolo 24h denne, tak ani nereagujem na túto Vašu EGOISTICKÚ poznámku, ale toto sa nedá prehliadnúť.

........................................................................................
> Ku  heslam na BB :)
> Nechceme rozhlas kriciaci pri dome. V ankete, kt. sa robila sme to povedali. 
> Su menej otravne prostriedky na informacie. Sms rozhlas- super vec!
>
> Nechcem znizit poplatky za psov, ale naopak zefektivnit ich vyber. V dnesnej dobe uz nie je pes potulujuca sa po d ore, ci po dedine. Je to clen rodiny, venceny vonku a su s nim spojene naklady daleko vyssie ako dan.
>
> Dostal som sms ze poslanec robi stretnutie pre dochodcov, potom sa docitam , ze to stretnutie organizuje spolok MRR. Kto za koho sa hanbi, ci co to je za hru?
>
>  Ale nevylucujem , ze vacsine mozu byt hesla a taketo pozvania sympaticke... :)
Anonym (IP: 195.168.210.14) | 12 Nov, 2010 [09:08 UTC]
Re: Re: Hesla
Viete, to su ludia, ktori maju plne usta vidieckeho charakteru Rusoviec a ked pride na lamanie chleba, tak zrazu im vadi obecny rozhlas pri dome, stekajuci susedov pes alebo susedkyn kikirikajuci kohut....

> NECHCEME! kto to nechce? Sú tu aj iní ľudia, nemyslíte a nie každý má mobil, či internet, aby dostával super sms, a nie každý kto aj ten mobil vlastní ho vie aj používať, či títo ľudia už nemajú nárok na ničtwisted, ani len to, že .... koniec koncov ste poriadný egoista.mrgreen V každej normálnej obci rozhlas funguje, a tá poznámka nechcem aby kričal pri dome," nechcete nám tým povedať, že ste ho naschvál pokazil,"confused a vôbec nekričí keby to tak bolo 24h denne, tak ani nereagujem na túto Vašu EGOISTICKÚ poznámku, ale toto sa nedá prehliadnúť.
>
> ........................................................................................
> > Ku  heslam na BB :)
> > Nechceme rozhlas kriciaci pri dome. V ankete, kt. sa robila sme to povedali. 
> > Su menej otravne prostriedky na informacie. Sms rozhlas- super vec!
> >
> > Nechcem znizit poplatky za psov, ale naopak zefektivnit ich vyber. V dnesnej dobe uz nie je pes potulujuca sa po d ore, ci po dedine. Je to clen rodiny, venceny vonku a su s nim spojene naklady daleko vyssie ako dan.
> >
> > Dostal som sms ze poslanec robi stretnutie pre dochodcov, potom sa docitam , ze to stretnutie organizuje spolok MRR. Kto za koho sa hanbi, ci co to je za hru?
> >
> >  Ale nevylucujem , ze vacsine mozu byt hesla a taketo pozvania sympaticke... :)
Anonym (IP: 78.99.153.188) | 13 Nov, 2010 [07:14 UTC]
Re: Hesla
...samozrejme, Vasa dobrovolnost bude urcite ocenena a predpokladam, ze potesi niekoho, kto pozera na kazdy halier mesacne...

...ale mozno, ked dobrovolne zaplatite viac, niekoho potesite a POMOZETE.


> Ku  heslam na BB :)
> Nechceme rozhlas kriciaci pri dome. V ankete, kt. sa robila sme to povedali. 
> Su menej otravne prostriedky na informacie. Sms rozhlas- super vec!
>
> Nechcem znizit poplatky za psov, ale naopak zefektivnit ich vyber. V dnesnej dobe uz nie je pes potulujuca sa po d ore, ci po dedine. Je to clen rodiny, venceny vonku a su s nim spojene naklady daleko vyssie ako dan.
>
> Dostal som sms ze poslanec robi stretnutie pre dochodcov, potom sa docitam , ze to stretnutie organizuje spolok MRR. Kto za koho sa hanbi, ci co to je za hru?
>
>  Ale nevylucujem , ze vacsine mozu byt hesla a taketo pozvania sympaticke... :)
Anonym (IP: 217.144.30.104) | 12 Nov, 2010 [11:09 UTC]


Stránka: 1/1

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlasení.
zaregistrovať |  heslo?