V Bratislave stiahli kandidatúru na primátora Karácsony a Bielik

Sekcia: Komunálne voľby 2014
Z desiatich kandidátov na bratislavského primátora už ostalo len šesť. Dvaja ďalší bojovníci o kreslo hlavy mesta dnes stiahli svoju kandidatúru.

Čítajte viac: teraz.sk

Pridal: Palm, 11 Nov, 2014 [13:27 UTC] print email this post
Komentáre
A čo doma?
Pán Karácsony by mal takto "štátnicky" zvážiť svoje šance aj v ruských ovciach, a znížiť šancu na zvolenie nekonečnému príbehu.
Anonym (IP: 195.168.210.14) | 11 Nov, 2014 [16:03 UTC]
Re: A čo doma?
Pokus som urobil - žiaľ nebol pochopený - cry

G.Karácsony
Anonym (IP: 213.215.64.34) | 11 Nov, 2014 [21:52 UTC]
Re: Re: A čo doma?
> Pokus som urobil - žiaľ nebol pochopený - cry
>
> G.Karácsony

Pri všetkej úcte pán Karácsony, nemôžete myslieť vážne, že by niekto Váš pokus byť starostom, primátorom a mestským poslancom mohol zobrať ako seriózny návrh na zmenu v osobe starostu mestskej časti Bratislava Rusovce.
Tibor Mihálik
Anonym (IP: 87.197.107.33) | 12 Nov, 2014 [09:23 UTC]
Re: Re: A čo doma? !
> Pokus som urobil - žiaľ nebol pochopený - cry
>
> G.Karácsony

Ani prezident , ani župan , ani primátor, ani....., a ani starosta , a vďaka tomu ,že hlasy proti "budovateľovi" sa rozdelia , budeme v sračkách ďalšie štyri roky. Aj vďaka vám ,Smer -Priama demokracia!
Potom sa bude pán "nepochopený" cítiť lepšie?, dupol si nožičkou?
Čo mu za to "budovateľ" sľúbil, dozvieme sa ?
Anonym (IP: 195.168.210.14) | 12 Nov, 2014 [17:46 UTC]
Re: A čo doma?
Ing. Karácsony Gabriel, kandidát na post primátora Bratislavy,
Vyhlásenie k vzdaniu sa kandidatúry na post primátora Bratislavy.

V ostatnom čase sme svedkami veľkého nárastu počtu kandidátov na rôzne posty volených funkcionárov v štátnej, aj komunálnej sfére. Je tomu tak aj v tomto “supervolebnom” roku.
Aj to je istý ukazovateľ, že v spoločnosti narastajú problémy a spoločenské napätie a stále viac ľudí hľadá cesty, ako otočiť tento trend. Ako zreteľná niť, tiahnuca sa celou spoločnosťou, od úrovne štátu, až po úroveň miest a obcí, je obrovská miera korupcie, klientelizmu, rozkrádania spoločného majetku, sprevádzaná aroganciou moci, podporujúcou obchádzanie zákonov a nevymožiteľnosť práva.

Som predstaviteľom novej politickej sily, ktorej hlavnou myšlienkou je odstránenie výhradnej moci politických strán v správe štátu a celej spoločnosti. Nástroj vidíme vo sfunkčnení referendového systému a to, prijatím zákonov o ľudovej iniciatíve a ľudovom hlasovaní, porovnateľných napríklad so švajčiarskym systémom.
Ústava Slovenskej republiky, o.i. hovorí, že “Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo.” To posledné slovo z tohto článku ústavy, bolo našimi volenými zástupcami takmer úplne zabudnuté a jeho výkon zablokovaný tak, že je prakticky nevykonateľné. Dôsledkom je, že spoločnosť riadia úzke skupiny ľudí, ktorí sú obrnení voči kontrole občanov, nie sú trestnoprávne zodpovední za svoje konanie a teda nie sú ani potrestateľní.

Strana PRIAMA DEMOKRACIA, v týchto voľbách postavila vyše stovky kandidátov na celom Slovensku, ktorých úlohou je ctiť si a vykonávať svoj mandát v súlade s princípmi priamej demokracie. Tak je to aj v mojom prípade.
V Bratislave kandidovalo na post primátora 10 ľudí. Niektoré médiá, ktoré významne ovplyvňujú verejnú mienku, však prezentujú iba niektorých z nich, ktorých považujú za “najvážnejších” a ignorujú tým právo ostatných na rovnú súťaž. Tí “najvážnejší” kandidáti sú zväčša nominantami, alebo odchovancami politických zoskupení, ktoré disponujú veľkými finančnými prostriedkami, čerpanými aj zo štátnej kasy. Môžu si teda dovoliť skutočne masívnu prezentáciu a kampaň.

V záujme zvýšenia šancí na zvolenie, hlavne myšlienok priamej demokracie, som sa rozhodol odstúpiť z kandidátky na primatora Bratislavy a odporučiť mojim potenciálnym voličom, aby sa zúčastnili volieb a odovzdali svoj hlas kandidátovi, pánovi Ing. Petrovi Čiernikovi.
Pána Čiernika považujem za čestného a odborne zdatného človeka, ktorý chápe a podporuje potrebu priamej účasti občanov na riadení mesta. Pre prípad jeho zvolenia sa zaviazal, že tieto princípy bude v maximálne možnej miere uplatňovať vo svojej práci a aj v budúcnosti bude s PRIAMOU DEMOKRACIOU spolupracovať pri napĺňaní jej cieľov.

V Bratislave, 11.11.2014, Ing. Gabriel Karácsony, predseda strany PRIAMA DEMOKRACIA,v.r.
Anonym (IP: 213.215.64.34) | 11 Nov, 2014 [22:00 UTC]

Re: Re: A čo doma?
> Pokus som urobil - žiaľ nebol pochopený - cry
>
> G.Karácsony

Ani prezident , ani župan , ani primátor, ani....., a ani starosta , a vďaka tomu ,že hlasy proti "budovateľovi" sa rozdelia , budeme v sračkách ďalšie štyri roky. Aj vďaka vám ,Smer -Priama demokracia!
Potom sa bude pán "nepochopený" cítiť lepšie?, dupol si nožičkou?
Čo mu za to "budovateľ" sľúbil, dozvieme sa ?

A tie reči o Čiernikovi , ste si mohli odpustiť, ten vo voľbách dopadne ako vy v prezidentských.
Anonym (IP: 195.168.210.14) | 12 Nov, 2014 [17:45 UTC]


Stránka: 1/1

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlasení.
zaregistrovať |  heslo?