Verejné vyhlásenie kandidátov

Sekcia: Komunálne voľby 2014
My, dolupodpísaní kandidáti v komunálnych voľbách 2014 v Rusovciach, združení pod hlavičkou „Pre nás – pre Rusovce“ týmto verejne deklarujeme, že sme občianski kandidáti, čo znamená, že nie sme členmi žiadnej strany. Naopak, mnohí dlhé roky verejne pôsobíme ako občianski aktivisti či pôsobíme v mimovládnych organizáciách.
Nie sme zaviazaní žiadnej strane žiadnym záväzkom a predvolebnú kampaň si plne financujeme z vlastných zdrojov. Zároveň sme vďační za podporu strán koalície Sieť – KDH – SaS, ktoré v Rusovciach podporili našu kandidatúru.
Toto prehlásenie dávame z dôvodu, že redakcia Rusovských novín nás v poslednom čísle omylom uviedla bez požadovanej špecifikácie „občiansky kandidát“, čo by nás mohlo v očiach verejnosti v porovnaní s inými kandidátmi poškodiť. Redakcia RN sa nám za toto nedopatrenie ospravedlnila.
Lucia Tuleková, Róbert Kalmár, Pavel Mokráň, Peter Federič, Juraj Glazer - Opitz

Pridal: Palm, 29 Okt, 2014 [05:56 UTC] print email this post
Komentáre
Občianski kandidáti
Všetci kandidáti sú občania a teda občianski kandidáti !
Iba že :
Zákon hovorí o "nezávislých" kandidátoch, ktorí kandidujú na základe získania petičných podpisov od voličov a o "kandidátoch politických strán a ich koalícií", ktorých nominujú strany. Zákon nehovorí o "občianskych kandidátoch". Aj na volebných lístkoch sa uvádza, že ide o nezávislého, alebo o straníckeho kandidáta. Uvedení kandidáti sú teda, podľa zákona o voľbách, kandidátmi koalície politických strán SIEŤ, KDH a SaS.
Anonym (IP: 213.215.64.34) | 29 Okt, 2014 [09:10 UTC]
Re: Občianski kandidáti
Palm Z formálneho hľadiska je to zaiste pravda.
Avšak je rozdiel medzi kandidátom, ktorý je členom strany a kandidátom, ktorého strana či koalícia podporila. Na tento rozdiel sa zaužíval pojem "občiansky kandidát s podporou".
Ale v tomto prípade ide najmä o to, že iní kandidáti, a to dokonca aj dlhoročný člen politickej strany, boli v Rusovských novinách uvedení ako občianski a nám táto formulácia bola vypustená, čo by nás mohlo znevýhodniť. Preto sme vysvetlenie považovali za potrebné.
Palm | 29 Okt, 2014 [12:40 UTC]
Re: Re: Občianski kandidáti
Občiansky kandidát, podľa Vášho výkladu, by mal byť nezávislým na politickej strane. Ale nie je tomu tak - viď. príklad Kratochvílová ...... Vás nominovala politická strana a môže Vás z kandidátky stiahnuť aj proti Vašej vôli.
Je chybou, ak noviny nekorektne, nepravdivo a zavádzajúco informujú verejnosť.
Anonym (IP: 213.215.64.34) | 29 Okt, 2014 [13:04 UTC]

Poopravím Anonyma IP:213.215.64.34
Uvedení kandidáti nie sú kandidátmi koalície, ale kandidujú ako nezávislí kandidáti S PODPOROU koalície. Rozhodli sa kandidovať a kandidujú bez ohľadu na zámery a želania akejkoľvek politickej strany a sú teda NEZÁVISLÝMI kandidátmi a koalícia ich nemôže stiahnuť. To, že im koalícia SIEŤ, KDH a SaS vyjadrila podporu znamená, že ich kandidatúra má z hľadiska morálnych hodnôt a občianskych postojov význam aj v inej, než len lokálnej rovine a stotožňujú sa s ich kandidatúrou ľudia, ktorí sú v týchto časoch názorovými zástupcami férového prístupu, morálnych zásad, odbornosti, čestnosti a zodpovednosti. Odvrat práve týchto v Bratislave veľmi relevantných politických strán od kandidátov strany SDKÚ-DS a Most-Híd je toho jasným dôkazom.
Anonym (IP: 85.237.234.12) | 29 Okt, 2014 [13:24 UTC]
Re: Poopravím Anonyma IP:213.215.64.34
Palm Bohužiaľ aj ja musím poopraviť vás. Sme naozaj nezávislí od želania a zámerov všetkých strán, ale tým, že nás podporili a my sme podporu prijali naozaj získali možnosť stiahnuť nás pred voľbami z kandidátky. A toto sa týka 22 z 25 kandidátov na post poslanca. Niektorí sú straníci, iní sú občianski kandidáti podporení stranami, ale všetkých ich môžu strany pred voľbami stiahnuť. Po voľbách už strany nebudú mať nad žiadnym občianskym kandidátom žiadnu právomoc.
Palm | 29 Okt, 2014 [13:56 UTC]
Re: Poopravím Anonyma IP:213.215.64.34
Neplette ludi ked tomu nerozumiete.

Nekandiduju ako nezavisli. Na harkoch oficialnych volebnych je koalicia Siet, KDH, SAS pri ich menach.

Cize nesli kandidovat s vyzbieranymi podpismi na peticnych harkoch, ale dostali peciatky od stran. Je uplne jedno ci su stranici , alebo nie. A tieto strany ich aj mozu stiahnut ako Kratochvilovu.

A o akom odvrate od Most-HID a SDKU tocite? J Otvorte si novin a zistite , ze prave s SDKU a Most-Hid vytvorila SIET koaliciu do mesta proti KDH a ostatnym. Lebo su si blizke tieto strany hovoril pan Prochazka. Aj ked unho clovek nikdy nevie , ci to co tvrdi dnes bude pravda aj zajtra. Ako pri detektore lzi a podpore pani Kratochvilovej.Uplne nekompetentneho zo seba robi. Asi diktuju sponzori.

Ale je to JEDNO. Nech si kazdy pise o sebe co chce. Nech sa citi aj kozmonautom, aktivistom, zachranarom, ci aktivistom.

Ludia poznaju kandidatov z osobneho zivota a aj vidia, co kto 4 roky robil a zalezalo mu na Rusovciach uprimne, alebo mesiac pred volbami ide natierat a cisti a ukazat svoju lasku k Rusovciam.
Anonym (IP: 195.91.9.57) | 29 Okt, 2014 [14:27 UTC]
Re: Re: Poopravím Anonyma IP:213.215.64.34
> Neplette ludi ked tomu nerozumiete.
>
> Nekandiduju ako nezavisli. Na harkoch oficialnych volebnych je koalicia Siet, KDH, SAS pri ich menach.
>
> Cize nesli kandidovat s vyzbieranymi podpismi na peticnych harkoch, ale dostali peciatky od stran. Je uplne jedno ci su stranici , alebo nie. A tieto strany ich aj mozu stiahnut ako Kratochvilovu.
>
> A o akom odvrate od Most-HID a SDKU tocite? J Otvorte si novin a zistite , ze prave s SDKU a Most-Hid vytvorila SIET koaliciu do mesta proti KDH a ostatnym. Lebo su si blizke tieto strany hovoril pan Prochazka. Aj ked unho clovek nikdy nevie , ci to co tvrdi dnes bude pravda aj zajtra. Ako pri detektore lzi a podpore pani Kratochvilovej.Uplne nekompetentneho zo seba robi. Asi diktuju sponzori.
>
> Ale je to JEDNO. Nech si kazdy pise o sebe co chce. Nech sa citi aj kozmonautom, aktivistom, zachranarom, ci aktivistom.
>
> Ludia poznaju kandidatov z osobneho zivota a aj vidia, co kto 4 roky robil a zalezalo mu na Rusovciach uprimne, alebo mesiac pred volbami ide natierat a cisti a ukazat svoju lasku k Rusovciam.""" Ludia poznaju kandidatov z osobneho zivota a aj vidia, co kto 4 roky robil a zalezalo mu na Rusovciach uprimne, alebo mesiac pred volbami ide natierat a cisti a ukazat svoju lasku k Rusovciam.""""

Vždy lepšie ako ľudia platení z naších daní, čo 4 roky vo funkcii na všetko serú , a dva mesiace pred voľbami opravujú cesty ,robia kanalizáciu,idú sa potrhať od "akivity", čo ich tak vyčerpá ,že v prípade pokračovania funkcie (pánboh s nami a zlé preč), znovu upadnú do hibernácie až do ďaľších volieb.
Anonym (IP: 195.168.210.14) | 29 Okt, 2014 [17:35 UTC]

uplne jedno ako sa chcete volat
4 roky vas nebolo a presne pred volbami upratujete a vylepsujete Rusovce ako 4 roky dozadu MRR skupunka. A potom sa po nich zlahla zem.
Upne zbytocna debata. Ludia volia ludi v tychto volbach. Nie strany
Anonym (IP: 195.91.14.193) | 29 Okt, 2014 [13:56 UTC]

Takto boli zaregistrovaní kandidáti
Takže fakt úplne zbytočná debata. biggrin
Čierne na bielom - kto je nezávislý a kto je stranícky kandidát.
A v týchto lokálnych voľbách, je to naozaj úplne jedno .....

http://www.bratislava-rusovce.sk/download/14121735901.pdf
Anonym (IP: 213.215.64.34) | 29 Okt, 2014 [14:14 UTC]

Re: uplne jedno ako sa chcete volat
> 4 roky vas nebolo a presne pred volbami upratujete a vylepsujete Rusovce ako 4 roky dozadu MRR skupunka. A potom sa po nich zlahla zem.
> Upne zbytocna debata. Ludia volia ludi v tychto volbach. Nie strany
ste vy vobec Rusoviec? Zda sa ze nie inak by ste nenapisali to co sme mali tu cest si precitat. Pan Mokran je tu uz dlhe roky aktivnym obcanom davno predtym ako bol Rusovcan ci MRR. organizovali akcie pre deti, dospelych aj seniorov. Aj vtedy ked ani MiU nejavil zaujem o tieto akcie. fasiangy, Vitanie jari, Mila pre mamu,Hody, Lampionovy sprievod Betlehem.... dlhe roky to robili sami a zrazu mame informacie ako chlapci z Rusovcana spolu s MiU ozivili tu ci onu tradiciu omyl tie tradicie tu boli a zachovali sa vdaka p. Mokranovi a jeho priatelom takze o zjaveni sa mesiac pred volbami tu nemoze byt ani rec vazeny/a znalec pomerov v Rusovciach
Anonym (IP: 85.216.220.14) | 29 Okt, 2014 [20:11 UTC]

Re: Re: uplne jedno ako sa chcete volat
v tychto politickych debatach nema vyznam argumentovat, ale..
fasiang bol, ale iny.. slabsi?

hody boli??, neboli.. prosim napiste ako robili hody a kedy,. Nerobili.
A ked robil dlhe roky , tak super ludia ho poznaju a urcite to ocenia..

aj 4 roky cistenie ostrovcekov mi uniklo.

co sa tyka posl. 2 mesiacov pred volbami podla prispevku vyssie/ znalco pomerov v Rusovciach/. ved ani stavebne povolenie na dom nevybavite za 2 mesiace, nie este na kanalizaciu. a pozrite, ci spomente na roky pred tym co sa spravilo.. len trocha objektivne…

a ked sa vam neda, nevadi
Anonym (IP: 89.173.110.105) | 29 Okt, 2014 [20:33 UTC]


Stránka: 1/1

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlasení.
zaregistrovať |  heslo?