Komunálna politika a priama demokracia

Sekcia: Rusovskí blogeri
Aj vy si občas radi zanadávate, či aspoň povzdychnete, že tí politici sú všetci zlí, kradnú a klamú? Že nech „tam“ je ktokoľvek, vždy je to nakoniec darebák? Ak áno, je to v poriadku. Patríte k väčšine.
Pokračovanie článku...
Autor: Vlado Mokráň

Pridal: Palm, 08 Sep, 2014 [14:02 UTC] print email this post
Komentáre
Starosta a poslanci, ktorí svorne kopú za
svoju obec, resp. mestskú časť, to je ten najvyšší level stavu, ktorý môže (a mal by) nastať.
Všade, aj v Rusovciach, aj inde..
Pokiaľ sa nebudú poslanci na sklonku volebného obdobia chváliť aj vážnejšími výsledkami práce ako zorganizovaním hodov, futbalových zápasov alebo turnaja v petangu, tak než nad posilnením priamej demokracie treba skôr uvažovať nad tým, či by mestská časť nedokázala uspokojivo fungovať bez zastupiteľov, iba so starostom, ktorý by podpisoval, čo zo zákona práve treba. Alebo s niekým iným - nemusí sa nazývať práve starostom..
Ja nie som vyznavačom priamej demokracie, pretože si myslím, že každý by mal robiť veci tak, ako treba. To znamená, že i poslanci na komunálnej úrovni by mali pracovať pre ľudí, ktorí ich zvolili, a nie politikárčiť, rozdeliť sa na našich a tých druhých a potom podľa toho dúchať do jedného, alebo druhého mecha..
Ak by však mohlo fungovať spojené úsilie zamestnancov miestneho úradu a prednostu, ktorí by zabezpečovali chod obce, a z času na čas nejaké to zhromaždenie občanov, ktoré by vytýčilo nejaké smery a stratégiu, tak prečo nie.. Je predsa úplne fuk, či máme alebo nemáme takých poslancov, akí práve končia..
Tibor Mihálik
Anonym (IP: 87.197.107.33) | 10 Sep, 2014 [14:15 UTC]
Re: Starosta a poslanci, ktorí svorne kopú za
Kazdy poslanec by mal na konci volebneho obdobia urobit odpocet svojej prace.A ludia aj vidia co sa okolo nich zmenilo. Kazdy mohol prispiet troskou, aj vy , ak by ste zorganizovali, ci zaplatili aspon tych lukostrelcov, na ktorych ste zhanali kontakt.

Kanalizacia na Madarskej, nove zastavky, zelen na namesti atd sa nespravilo a nevymyslelo samo… Tesia ma aj dlhsie klbove a castejsie chodiace autobusy, ktore musel niekto vybavit.

Kludne nech sa dotycny prihlasi. Ocenim to. Ocenim aj osoby organizujuce kulturne akcie, lebo mohli kludne lezat doma, ci venovat sa rodine ako ostatni a vynorit sa po styroch rokoch.

Aj ten pan poslanec, ktory hovori, ze vsetci ostatni su blbci by mohol zlozit odpocet. Len keby bol uprimny, mozno mu vyjde len ze od miestneho developera kupil dobre pozemok a potom ho dobre strelil..

Nehovoriac o tom, ze ta odpoved v novinach hovori aj nieco o jeho povahovych vlastnostiach. J

Prenos urcitych prvkov priamej demokracie do realneho zivota by urcite nebolo zle vyskusat. Ale myslim si, ze by tieto prvky vyuzivalo max 10ludi a to stale tych istych. V takej dobe zatial zijeme...
Anonym (IP: 195.91.14.240) | 11 Sep, 2014 [07:56 UTC]
Re: Re: Starosta a poslanci, ktorí svorne kopú za
Ja teda neviem, či pán Mančík povedal, že všetci ostatní sú blbci. Mám pocit, že povedal niečo o tom, že zasadnutia MZ sú poznačené nekompetentnosťou, ale či robil výnimku vo svoj prospech, to naozaj neviem. Skôr bývajú ľudia takto úprimne kritickí pokiaľ ide o iných, ale môžem sa mýliť..

Pokiaľ ide o ten navrhovaný milý zvyk robiť odpočty poslancami zo svojej práce..

Viem niečo málo o tom, ako robia odpočty zo svojej činnosti firmy a občania na konci roka zo svojich obchodných aktivít. Bilancujú svoj majetok a záväzky, a bilancujú svoje zisky a straty.

Pripadlo by mi také poctivejšie, keby sa vo svojom odpočte práce poslanec zaoberal aj svojimi dlhmi voči predvolebným prísľubom, prípadne výpočtom svojich neúspechov. Vo mne osobne by to vzbudilo pocit, že sa nad svojou prácou vážne zamyslel.. A takému by som prípadne svoj hlas dal oveľa skôr než tomu, kto je so sebou nadmieru spokojný..

Tibor Mihálik
Anonym (IP: 87.197.107.33) | 16 Sep, 2014 [07:09 UTC]


Stránka: 1/1

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlasení.
zaregistrovať |  heslo?