Predvolebná anketa - poslanci MZ - 5. a 6. časť

Sekcia: Komunálne voľby 2010
Predposledná časť ankety s poslancami sa venuje téme výstavba a zvyšok otázok je označený ako rôzne.
Tým sa končí náš seriál zverejňovania výsledkov rozhovorov s kandidátmi. V Rusovských novinách ste pravdepodobne všetci dostali tú istú anketu usporiadanú v prehľadných tabuľkách. Ak niekomu výtlačok chýba, ozvite sa na adresu volby(zavináč)rusovce.info.

Pridal: Palm, 16 Nov, 2010 [18:49 UTC] print email this post
Komentáre
Vzn
P. Kalmar, ste si isty, ze ste neporusili Vzn MC o symboloch mestskej casti, ked ste ho dali na svoj letak? Pise sa sice ze ho moze pouzivat poslanec ale nie kandidat. Len aby v tom bol poriadok.
Inak je skoda ze ste zasa s Papankovou, inak by som vas volil. Taha vas dole. Mate naviac ako len sirit jej zlost.
Anonym (IP: 195.91.56.208) | 17 Nov, 2010 [08:25 UTC]
Re: Vzn
Pán pisateľ, či pisateľka, asi ste si nevšimli, že kandidujem za poslanca MČ s podporou SDĽ, podobne ako pán Kalmár za poslanca Mestského zastupiteľstva. Dnes sme spolu nemali akciu, ale mala ju SDĽ na našu prezentáciu.
Podľa Vás teda ja s pánom Kalmárom nemôžem kandidovať pod jednou stranou, ale mnoho ostatných kandidátov na poslanca, či starostu môže kandidovať aj vo väčšom množstve pod koalíciou strán, či občianským združením.
Vy sa mojej osoby veľmi bojíte. A ja aj tuším prečo. Pretože som človek, ktorý ide životom vzpriamene s rovnou chrbtovou kosťou. Konala som vždy v prospech občana, ale v súlade so zákonom.
A tak isto, ako iných starostov, aj mňa oslovovali rôzne skupiny, či jednotlivci s ponukami na tzv.kšefty a najviac na nehnuteľnosti. Nikdy som však za cenu vlastného obohatenia nepredala moju rodnú obec a moju česť.
V čase môjho starostovania pred 14 rokmi som s pár pracovníkmi miestneho úradu a s poslancami, vykonala kus práce. Ak by ste tu žil, tak by ste určite vedel, čo všetko sa urobilo.
Vy ste asi dostal informáciu, že ma poslanci odvolali. Áno na základe petície občanov, ktorí podpísali petičný hárok bez toho, aby tam bol uvedený dôvod petície, čo bolo a myslím aj dnes je v rozpore so zákonom. Okresná prokuratúra dala protest a žiadala poslancov zrušiť uznesenie o mojom odvolaní. To sa nestalo, pretože medzi poslancami boli aj neúspešní moji protikandidáti na voľbu starostu. Preto boli vyhlásené nové voľby.
Dnes podľa platných zákonov poslanci môžu starostu odvolať len na základe referenda voličov.
Ja som však na ľudí nezanevrela, bola som poslankyňou a v súčasnosti chcem byť tiež. Mám rovnaké právo kandidovať ako všetci ostatní. A naviac mám výhodu v tom, že mám dlhoročné skúsenosti v komunálnej práce priamo v Rusovciach.
A potom - odkiaľ vy beriete tú istotu, že ja ťahám pána Kalmára. A čo keď je to naopak. Keď sme pred 4 rokmi boli poslanci, tiež sme kandidovali za jednu stranu, pôsobili sme vo finančnej komisii. Pán Kalmár má úžasné vedomosti. Je ekonóm a ja tiež, a rada sa oboznamujem so všetkým novým. Pripravovali sme sa na zasadnutia MZ tak, že sme si vymieňali informácie,názory, skúsenosti. Ale to nebol len pán Kalmár. Spolupracovali sme aj s aktivistami MZ a inými poslancami. Chcete povedať, že to nie správne ?
A ako ťahám pána Kalmára dole ? Veď ja som 4 roky nebola poslankyňou, nespolupracovali sme.
On klesol dole ? Nie je to naopak ? Veď úspešne ukončil vysokoškolské vzdelanie a pritom si dôsledne plnil úlohy poslanca MZ. Občania mu dôverujú.
Zlosť, ktorú pripisujete mne je asi Vašou vlastnosťou. Ak si myslíte, že máte pravdu, prečo sa nepodpíšete ?
Papánková
Anonym (IP: 78.98.134.41) | 17 Nov, 2010 [21:35 UTC]
Re: Re: Vzn
Ale, ale, nože ho, pani Papánková! A zazvonil zvonec a rozprávke je koniec...Tak dobrú noc.
Anonym (IP: 91.127.176.83) | 17 Nov, 2010 [22:48 UTC]
Re: Re: Vzn
rolleyesrolleyes, no príspevok je to dlhý, ale teraz p. Papánková porozprávajte pravdu, hoci aj o tom odvolaní, veď nadarmo sa nehovorí: "Bez vánku sa ani lístoček na strome nepohne!" alebo to tak nie je? A že ste nezanevreli na ľudí, to ste pekne povedali, je tu zopár desiatok, ktorým ste ublížili svojími intrigami, a to že p. Kalmár nie je Váš ťažný kôň, a že ste spolu nespolupracovali aj počas svojích neaktívnych rokov v MČ, to tiež je v skutku pravdasad, preto je dnes tam kde je, lebo nebyť Vášho zvedávého svedomia bol by ďalej. Stretnúť Vás spolu nie je až také ťažké, o to ťažšie je stretnúť Vás nie spolu.lol A byť Vami tak už radšej nekomentujem, pretože kandidátnu listinu som mu podpísal aj ja. Nie priamo jemu, ale oslovili ma MRR. Jeho som ani nevidel, žeby si tu námahu vôbec dal.evil
S pozdravom ZS
> Pán pisateľ, či pisateľka, asi ste si nevšimli, že kandidujem za poslanca MČ s podporou SDĽ, podobne ako pán Kalmár za poslanca Mestského zastupiteľstva. Dnes sme spolu nemali akciu, ale mala ju SDĽ na našu prezentáciu.
> Podľa Vás teda ja s pánom Kalmárom nemôžem kandidovať pod jednou stranou, ale mnoho ostatných kandidátov na poslanca, či starostu môže kandidovať aj vo väčšom množstve pod koalíciou strán, či občianským združením.
> Vy sa mojej osoby veľmi bojíte. A ja aj tuším prečo. Pretože som človek, ktorý ide životom vzpriamene s rovnou chrbtovou kosťou. Konala som vždy v prospech občana, ale v súlade so zákonom.
> A tak isto, ako iných starostov, aj mňa oslovovali rôzne skupiny, či jednotlivci s ponukami na tzv.kšefty a najviac na nehnuteľnosti. Nikdy som však za cenu vlastného obohatenia nepredala moju rodnú obec a moju česť.
> V čase môjho starostovania pred 14 rokmi som s pár pracovníkmi miestneho úradu a s poslancami, vykonala kus práce. Ak by ste tu žil, tak by ste určite vedel, čo všetko sa urobilo.
> Vy ste asi dostal informáciu, že ma poslanci odvolali. Áno na základe petície občanov, ktorí podpísali petičný hárok bez toho, aby tam bol uvedený dôvod petície, čo bolo a myslím aj dnes je v rozpore so zákonom. Okresná prokuratúra dala protest a žiadala poslancov zrušiť uznesenie o mojom odvolaní. To sa nestalo, pretože medzi poslancami boli aj neúspešní moji protikandidáti na voľbu starostu. Preto boli vyhlásené nové voľby.
> Dnes podľa platných zákonov poslanci môžu starostu odvolať len na základe referenda voličov.
> Ja som však na ľudí nezanevrela, bola som poslankyňou a v súčasnosti chcem byť tiež. Mám rovnaké právo kandidovať ako všetci ostatní. A naviac mám výhodu v tom, že mám dlhoročné skúsenosti v komunálnej práce priamo v Rusovciach.
> A potom - odkiaľ vy beriete tú istotu, že ja ťahám pána Kalmára. A čo keď je to naopak. Keď sme pred 4 rokmi boli poslanci, tiež sme kandidovali za jednu stranu, pôsobili sme vo finančnej komisii. Pán Kalmár má úžasné vedomosti. Je ekonóm a ja tiež, a rada sa oboznamujem so všetkým novým. Pripravovali sme sa na zasadnutia MZ tak, že sme si vymieňali informácie,názory, skúsenosti. Ale to nebol len pán Kalmár. Spolupracovali sme aj s aktivistami MZ a inými poslancami. Chcete povedať, že to nie správne ?
> A ako ťahám pána Kalmára dole ? Veď ja som 4 roky nebola poslankyňou, nespolupracovali sme.
> On klesol dole ? Nie je to naopak ? Veď úspešne ukončil vysokoškolské vzdelanie a pritom si dôsledne plnil úlohy poslanca MZ. Občania mu dôverujú.
> Zlosť, ktorú pripisujete mne je asi Vašou vlastnosťou. Ak si myslíte, že máte pravdu, prečo sa nepodpíšete ?
> Papánková
>
Anonym (IP: 195.168.210.14) | 18 Nov, 2010 [06:16 UTC]

Hm
Pepankova uz ma najlepsie za sebou, treba uznat. A zasa by sa zastupitelstvo rozdelovalo zbytocne a ona len udavala. Cudujem sa tejto koalicii, lebo ani podla ankety nemaju vo vela veciach rovnaky nazor.
A aj na starostu musi robo dozriet.
Anonym (IP: 195.91.56.225) | 17 Nov, 2010 [10:41 UTC]

koalicia?
Dobry den prajem!
Neviem ci ste si vsimli, ale na starostu ako aj poslanca do miesneho zastupitelstva kandidujem ako nezavisly! Len do mestskeho zastupitelstva som vyuzil moznost ist na kandidatke SDL. Spat k teme. Kandidujem teda na starostu ako nezavisly a nemam ani povolanie obciansky aktivista... Nehram sa na nieco, co nie som... preto nechapem preco ma potrebu ma niekto stale spajat s p. Papankovou... Odporucal by som najst si lepsiu temu... toto je uz stare a je to za nami. Osobne nemam problem spolupracovat so ziadnym sucasnym ako aj buducim poslancom, ak to bude mat zmysel. A ked si myslite, ze na to nemam? Tak si mozete vybrat z dalsich troch kandidatov... skuste vsak povedat kto iny a preco by mal byt skor starostom? kto podla Vas naozaj ma na to... rad si to precitam aj ja... Robert Kalmar
Anonym (IP: 78.99.153.188) | 17 Nov, 2010 [11:18 UTC]
Re: koalicia?
Asi preto ze rano ste spolu s papankovou mali akciu.
A k teme : niesom si isty, ci pouzitie symbolu mestskej casti nie je porusenim Vzn MC.
Anonym (IP: 195.91.55.211) | 17 Nov, 2010 [13:55 UTC]
Re: koalicia?
Vazeny pan Kalmar,
vasa narazka na povolanie obciansky aktivista len poukazuje na vas charakter. Kvoli svojmu osobnemu prospechu nevahate utocit na ludi, ktori aj Vam zbierali podpisy a vdaka ktorym mate dost podpisov ako nezavisly kandidat. Ak teraz akymkolvek sposobom znevazujete ludi, ktori Vam pomohli svedci len o tom, coho ste schopny. Mozete byt na seba pysny!!!
Anonym (IP: 213.151.217.151) | 17 Nov, 2010 [20:34 UTC]
Re: koalicia?
A čo tak použiť diakritiku, alebo to vysokoškolsky vzdelaní ľudia nemusia používať, alebo si myslíte, že ak náhodou..., tak na to, aby za mňa druhí rozmýšľali lidičky mám? Veď hľa vyšie ako pekne o Vás p. P. píše vzdelaný a tu píše ako prváčik na ZŠ do mobilu......redfaceredfaceredface

no a tu je hneď aj odpoveď prečo nato nemáte milý p. Kalmárconfused> Dobry den prajem!
> Neviem ci ste si vsimli, ale na starostu ako aj poslanca do miesneho zastupitelstva kandidujem ako nezavisly! Len do mestskeho zastupitelstva som vyuzil moznost ist na kandidatke SDL. Spat k teme. Kandidujem teda na starostu ako nezavisly a nemam ani povolanie obciansky aktivista... Nehram sa na nieco, co nie som... preto nechapem preco ma potrebu ma niekto stale spajat s p. Papankovou... Odporucal by som najst si lepsiu temu... toto je uz stare a je to za nami. Osobne nemam problem spolupracovat so ziadnym sucasnym ako aj buducim poslancom, ak to bude mat zmysel. A ked si myslite, ze na to nemam? Tak si mozete vybrat z dalsich troch kandidatov... skuste vsak povedat kto iny a preco by mal byt skor starostom? kto podla Vas naozaj ma na to... rad si to precitam aj ja... Robert Kalmar
Anonym (IP: 195.168.210.14) | 18 Nov, 2010 [08:46 UTC]
Re: Re: koalicia?
Tieto "logicke" uvahy su na urovni ziacika ZS... Toto su Vase kriteria na starostu ? Tak dovi a dopo (alebo rovno dopi...).

Je sice pravda ze isty kandidat svojimi manazerskymi schopnostami zaujal aj specialnu prokuraturu, takze nieco v nom bude, akurat len ta moralka mu absolutne chyba. Aj predvolebny miting zorganizuje ako stretnutie starostu s dochodcami - predpokladam ze to zaplatime vsetci z rozpoctu.

> A čo tak použiť diakritiku, alebo to vysokoškolsky vzdelaní ľudia nemusia používať, alebo si myslíte, že ak náhodou..., tak na to, aby za mňa druhí rozmýšľali lidičky mám? Veď hľa vyšie ako pekne o Vás p. P. píše vzdelaný a tu píše ako prváčik na ZŠ do mobilu......redfaceredfaceredface
>
> no a tu je hneď aj odpoveď prečo nato nemáte milý p. Kalmárconfused
>
>
>
> > Dobry den prajem!
> > Neviem ci ste si vsimli, ale na starostu ako aj poslanca do miesneho zastupitelstva kandidujem ako nezavisly! Len do mestskeho zastupitelstva som vyuzil moznost ist na kandidatke SDL. Spat k teme. Kandidujem teda na starostu ako nezavisly a nemam ani povolanie obciansky aktivista... Nehram sa na nieco, co nie som... preto nechapem preco ma potrebu ma niekto stale spajat s p. Papankovou... Odporucal by som najst si lepsiu temu... toto je uz stare a je to za nami. Osobne nemam problem spolupracovat so ziadnym sucasnym ako aj buducim poslancom, ak to bude mat zmysel. A ked si myslite, ze na to nemam? Tak si mozete vybrat z dalsich troch kandidatov... skuste vsak povedat kto iny a preco by mal byt skor starostom? kto podla Vas naozaj ma na to... rad si to precitam aj ja... Robert Kalmar
Anonym (IP: 213.151.208.253) | 18 Nov, 2010 [09:19 UTC]
Re: koalicia?
Pán Kalmár,
už aj na vašom meetingu a inde ste viac krát dosť ironicky povedali, kto sú ostatní kanditáti. Na mňa to pôsobí arogantne a kariéristicky. Nemôžem sa zbaviť zlého pocitu z vás. Čo ste prosím Vás dokázali v živote vy, keď sa ostatným vysmievate, že kto sú oni a kto je lepší ako vy? Podľa mňa je dosť možné, že aj vy stojíte za veľa intrigami, ktoré sa prisudzujú MMR a prihrievajú si polievočku na "bitke" medzi starými a novými kandidátmi. Upozorňujem, že nie som ich členom ani nič iné, ale na mňa človek, ktorý býva s rodičmi a nič nedokázal nepôsobí dôveryhodne. Kandidáti MMR v letákoch uviedli ich povolania a sféry podnikania, takže sa asi neschovávajú, preto mi pripadá smiešne, že stále opakujete to isté, prihrievate si polievočku. Myslím si, že nemáte skúsenosti. Ale agresívny ste podľa mňa viac ako tí z MMR. Nepáči sa mi to, tento raz je skutočne slabý výber z kandidátov na starostu.


Dobry den prajem!
> Neviem ci ste si vsimli, ale na starostu ako aj poslanca do miesneho zastupitelstva kandidujem ako nezavisly! Len do mestskeho zastupitelstva som vyuzil moznost ist na kandidatke SDL. Spat k teme. Kandidujem teda na starostu ako nezavisly a nemam ani povolanie obciansky aktivista... Nehram sa na nieco, co nie som... preto nechapem preco ma potrebu ma niekto stale spajat s p. Papankovou... Odporucal by som najst si lepsiu temu... toto je uz stare a je to za nami. Osobne nemam problem spolupracovat so ziadnym sucasnym ako aj buducim poslancom, ak to bude mat zmysel. A ked si myslite, ze na to nemam? Tak si mozete vybrat z dalsich troch kandidatov... skuste vsak povedat kto iny a preco by mal byt skor starostom? kto podla Vas naozaj ma na to... rad si to precitam aj ja... Robert Kalmar
Anonym (IP: 213.151.217.145) | 18 Nov, 2010 [21:43 UTC]

koalicia a dalej
Ok. akcia dnes rano... bola to akcia SDL. Vidite na tom nieco zle? Ja som tam pozyval ludi na moju podvecernu verejnu diskusiu... boli ste tam? nie? skoda... a ak ano tak viete ako to tam prebiehalo... Nemam problem sa postavit pred Rusovcanov a hovori o nasich spolocnych problemo a ich rieseniach...

K prispevku c. 2... Tema osobny prospech je velmi zaujimava... Lebo neviem o akom hovorite... to ze ak uspejem, tak zdedim prazdnu kasu a kopec problemov? To je ten osobny prospech??? Co sa tyka MMR, tak drzim im palce... ja na nich neutocim... nemam preco... mimochodom, neodpovedali ste na otazku, kto by mal byt podla vas teda starostom a preco, ked asi mate vybraneho nejakeho lepsieho kandidata... co vy na to???

Zdravi Robert Kalmar
Anonym (IP: 78.99.153.188) | 17 Nov, 2010 [21:39 UTC]
Re: koalicia a dalej
Pan Kalmar,

mne nevadi, ze idete s podporou SDL. Aj pan Golej vsade tvrdi, ze vlastne s koaliciou SDKU-HID-KDH nic nema, a ze ide sam za seba. A predpokladam, ze ani pan Siska nie je clen Strany zelenych. To je v pohode. Ale mozete nam povedat, ze kedy a na zaklade coho ste sa rozhodol kandidovat na starostu? A co ma Vasa kandidatura na starostu spolocne s MRR? Bolo tu spomenute, ze MRR aj Vam zbierali podpisy na peticne harky. Kolkymi hlasmi Vas takto podporili na kandidaturu na starostu? Mohli by ste bez tychto podpisov od MRR kandidovat na starostu?
Dakujem za odpovede.
AP
Anonym (IP: 213.151.217.145) | 17 Nov, 2010 [23:33 UTC]
Re: Re: koalicia a dalej
To si píšte, že nie!!!!!!ani na starostu a ani na poslanca, pretože kde sa najviac ľudí premelie? No predsa v krčme, a tam sa toho popodpisovalo.eek


> Pan Kalmar,
>
> mne nevadi, ze idete s podporou SDL. Aj pan Golej vsade tvrdi, ze vlastne s koaliciou SDKU-HID-KDH nic nema, a ze ide sam za seba. A predpokladam, ze ani pan Siska nie je clen Strany zelenych. To je v pohode. Ale mozete nam povedat, ze kedy a na zaklade coho ste sa rozhodol kandidovat na starostu? A co ma Vasa kandidatura na starostu spolocne s MRR? Bolo tu spomenute, ze MRR aj Vam zbierali podpisy na peticne harky. Kolkymi hlasmi Vas takto podporili na kandidaturu na starostu? Mohli by ste bez tychto podpisov od MRR kandidovat na starostu?
> Dakujem za odpovede.
> AP
Anonym (IP: 195.168.210.14) | 18 Nov, 2010 [06:21 UTC]
Re: Re: Re: koalicia a dalej
len pre upresnenie nejednalo sa o podpisovanie v krcme ako sa to snazite zjednodusit a bagatelizovat ale standardme zbieranie podpisov po domoch.
Anonym (IP: 213.151.217.135) | 18 Nov, 2010 [11:08 UTC]
Re: Re: Re: koalicia a dalej
Dobrý večer prajem!

Tak chvíľu som tu nebol a aká diskusia... Mám preto zopár drobností k niektorým diskutujúcim... Písať bez diakritiky je na internete bežné... Rovnako ako znaky :-) a pod... Toľko k Vašim narážkam.

Ešte raz k zbieraniu podpisov a Máme radi Rusovce... Padlo tu veľa otázok... Ale jedna mi tu chýba. Nikto sa neopýtal to, čo je zaujímavejšie v týchto súvislostiach, a to je otázka: Prečo MMR pomáhali nejakému Kalmárovi zbierať podpisy a nakoniec podporili úplne iného, ktorý si to rozmyslel až v posledný deň podávania kandidátok... to je otázka... Ale je to otázka na nich... Ja som sa s tou skutočnosťou už vysporiadal na som rád, že to tatko dopadlo.
A prečo som sa to rozhodol kandidovať? a prečo relatívne neskoro? V prvom rade som nechcel dopustiť situáciu z pred 4 rokov, kedy sa zbytočne roztrieštili hlasy... Až keď som mal informácie, že také čosi nehrozí a nepočul som o žiadnom rozumnom protikandidátovi, tak som sa rozhodol ako som sa rozhodol...

Ešte k zloženiu okrskových komisií.... 4 roky dozadu boli v komisiách brat, sestra, mama rôznych kandidátov... jednoducho hocijaký rodinný príslušník... ak si niekto myslí, že je to protizákonné, tak skúste sa obrátiť na príslušný súd... ale neviem v akom zákone nájdete oporu vo Vašej domnienke....

Róbert Kalmár

> To si píšte, že nie!!!!!!ani na starostu a ani na poslanca, pretože kde sa najviac ľudí premelie? No predsa v krčme, a tam sa toho popodpisovalo.eek
>
>
> > Pan Kalmar,
> >
> > mne nevadi, ze idete s podporou SDL. Aj pan Golej vsade tvrdi, ze vlastne s koaliciou SDKU-HID-KDH nic nema, a ze ide sam za seba. A predpokladam, ze ani pan Siska nie je clen Strany zelenych. To je v pohode. Ale mozete nam povedat, ze kedy a na zaklade coho ste sa rozhodol kandidovat na starostu? A co ma Vasa kandidatura na starostu spolocne s MRR? Bolo tu spomenute, ze MRR aj Vam zbierali podpisy na peticne harky. Kolkymi hlasmi Vas takto podporili na kandidaturu na starostu? Mohli by ste bez tychto podpisov od MRR kandidovat na starostu?
> > Dakujem za odpovede.
> > AP
Anonym (IP: 78.98.219.205) | 21 Nov, 2010 [21:53 UTC]
Re: koalicia a dalej
Dobrý tip, dám si to preveriť na ústrednej volebnej komisii, čisto z právneho hľadiska. Minimálne je to podľa mňa nemorálne, resp. znižuje to váš kredit. Zbytočne by som na vašom mieste neriskovala, ale to je na vás.

Dobrý večer prajem!
>
> Tak chvíľu som tu nebol a aká diskusia... Mám preto zopár drobností k niektorým diskutujúcim... Písať bez diakritiky je na internete bežné... Rovnako ako znaky :-) a pod... Toľko k Vašim narážkam.
>
> Ešte raz k zbieraniu podpisov a Máme radi Rusovce... Padlo tu veľa otázok... Ale jedna mi tu chýba. Nikto sa neopýtal to, čo je zaujímavejšie v týchto súvislostiach, a to je otázka: Prečo MMR pomáhali nejakému Kalmárovi zbierať podpisy a nakoniec podporili úplne iného, ktorý si to rozmyslel až v posledný deň podávania kandidátok... to je otázka... Ale je to otázka na nich... Ja som sa s tou skutočnosťou už vysporiadal na som rád, že to tatko dopadlo.
> A prečo som sa to rozhodol kandidovať? a prečo relatívne neskoro? V prvom rade som nechcel dopustiť situáciu z pred 4 rokov, kedy sa zbytočne roztrieštili hlasy... Až keď som mal informácie, že také čosi nehrozí a nepočul som o žiadnom rozumnom protikandidátovi, tak som sa rozhodol ako som sa rozhodol...
>
> Ešte k zloženiu okrskových komisií.... 4 roky dozadu boli v komisiách brat, sestra, mama rôznych kandidátov... jednoducho hocijaký rodinný príslušník... ak si niekto myslí, že je to protizákonné, tak skúste sa obrátiť na príslušný súd... ale neviem v akom zákone nájdete oporu vo Vašej domnienke....
>
> Róbert Kalmár
>
> > To si píšte, že nie!!!!!!ani na starostu a ani na poslanca, pretože kde sa najviac ľudí premelie? No predsa v krčme, a tam sa toho popodpisovalo.eek
> >
> >
> > > Pan Kalmar,
> > >
> > > mne nevadi, ze idete s podporou SDL. Aj pan Golej vsade tvrdi, ze vlastne s koaliciou SDKU-HID-KDH nic nema, a ze ide sam za seba. A predpokladam, ze ani pan Siska nie je clen Strany zelenych. To je v pohode. Ale mozete nam povedat, ze kedy a na zaklade coho ste sa rozhodol kandidovat na starostu? A co ma Vasa kandidatura na starostu spolocne s MRR? Bolo tu spomenute, ze MRR aj Vam zbierali podpisy na peticne harky. Kolkymi hlasmi Vas takto podporili na kandidaturu na starostu? Mohli by ste bez tychto podpisov od MRR kandidovat na starostu?
> > > Dakujem za odpovede.
> > > AP
Anonym (IP: 213.160.177.211) | 21 Nov, 2010 [22:04 UTC]
Re: Re: Re: Re: koalicia a dalej
no diakritika , to snáď hej, ale idete zastávať funkciu, ktorá by mala niesť aj podľa niektorých vzdelanie, a totu teraz aj chyby, veď ... a trieštenie hlasov, noooooo veď práve o tom je tiež reč, ale to Vy ste si asi nevšimli vašu veľku podporu, keby ste ju mali ako ju mal p. Tulek, tak Vám to asi nikto nezazlieva, že sa pokúšate o priazeň znovu. Neberte to osobne.redfaceprosím, to je len môj názor.sad

> Dobrý večer prajem!
>
> Tak chvíľu som tu nebol a aká diskusia... Mám preto zopár drobností k niektorým diskutujúcim... Písať bez diakritiky je na internete bežné... Rovnako ako znaky :-) a pod... Toľko k Vašim narážkam.
>
> Ešte raz k zbieraniu podpisov a Máme radi Rusovce... Padlo tu veľa otázok... Ale jedna mi tu chýba. Nikto sa neopýtal to, čo je zaujímavejšie v týchto súvislostiach, a to je otázka: Prečo MMR pomáhali nejakému Kalmárovi zbierať podpisy a nakoniec podporili úplne iného, ktorý si to rozmyslel až v posledný deň podávania kandidátok... to je otázka... Ale je to otázka na nich... Ja som sa s tou skutočnosťou už vysporiadal na som rád, že to tatko dopadlo.
> A prečo som sa to rozhodol kandidovať? a prečo relatívne neskoro? V prvom rade som nechcel dopustiť situáciu z pred 4 rokov, kedy sa zbytočne roztrieštili hlasy... Až keď som mal informácie, že také čosi nehrozí a nepočul som o žiadnom rozumnom protikandidátovi, tak som sa rozhodol ako som sa rozhodol...
>
> Ešte k zloženiu okrskových komisií.... 4 roky dozadu boli v komisiách brat, sestra, mama rôznych kandidátov... jednoducho hocijaký rodinný príslušník... ak si niekto myslí, že je to protizákonné, tak skúste sa obrátiť na príslušný súd... ale neviem v akom zákone nájdete oporu vo Vašej domnienke....
>
> Róbert Kalmár
>
> > To si píšte, že nie!!!!!!ani na starostu a ani na poslanca, pretože kde sa najviac ľudí premelie? No predsa v krčme, a tam sa toho popodpisovalo.eek
> >
> >
> > > Pan Kalmar,
> > >
> > > mne nevadi, ze idete s podporou SDL. Aj pan Golej vsade tvrdi, ze vlastne s koaliciou SDKU-HID-KDH nic nema, a ze ide sam za seba. A predpokladam, ze ani pan Siska nie je clen Strany zelenych. To je v pohode. Ale mozete nam povedat, ze kedy a na zaklade coho ste sa rozhodol kandidovat na starostu? A co ma Vasa kandidatura na starostu spolocne s MRR? Bolo tu spomenute, ze MRR aj Vam zbierali podpisy na peticne harky. Kolkymi hlasmi Vas takto podporili na kandidaturu na starostu? Mohli by ste bez tychto podpisov od MRR kandidovat na starostu?
> > > Dakujem za odpovede.
> > > AP
Anonym (IP: 195.168.210.14) | 23 Nov, 2010 [14:54 UTC]
Re: Re: Re: Re: koalicia a dalej
A ešte niečo, nezdá sa Vám, že vyjadrenie niet ROZUMNÉHO protikandidáta, je predsa len tak trochu nie na mieste,evil ako obhajobu vašej osoby to beriem, len to ste mali nechať na posúdenie iným a nie vyhlásiť to sámexclaim, Ako viete, že tí ostaní za to nestoja????? ČO STE DOKÁZAL VY sám v živote? alebo pre obec podotýkam SÁM, nie za pomoci MZ, mamičkynho rúna a bez p. Papánkovej??????????razz

> A prečo som sa to rozhodol kandidovať? a prečo relatívne neskoro? V prvom rade som nechcel dopustiť situáciu z pred 4 rokov, kedy sa zbytočne roztrieštili hlasy... Až keď som mal informácie, že také čosi nehrozí a nepočul som o žiadnom rozumnom protikandidátovi, tak som sa rozhodol ako som sa rozhodol...

> Róbert Kalmár

Anonym (IP: 195.168.210.14) | 24 Nov, 2010 [08:56 UTC]
Re: koalicia a dalej
p. Kalmar, ja ako vas volic by som bol sklamany, keby ste si napisali Obciansky aktivista. treba byt sam sebou, mate vysledky, netreba sa hrat na nieco co nieste, kedze vas pozname.
Len neviem, preco drzite palce ZRAZU obcianskym aktivistom.
Preco? ved je tu dost overenych kandidatov, ktory pre nasu obec nieco robili x rokov a nezobudili sa v septembri s nejasnymi cielmi.
drzite  palce ludom  o ktprych sme nic nepoculi, nic pre nas neurobili.
Anonym (IP: 195.91.55.96) | 18 Nov, 2010 [07:39 UTC]
Re: Re: koalicia a dalej
x rokov, spánku a tlmočenia nedohratých myšlienok p. P
Anonym (IP: 195.168.210.14) | 18 Nov, 2010 [11:23 UTC]
Re: Re: koalicia a dalej
Overených, pre záujmy skupinky okolo starostu však.

p. Kalmar, ja ako vas volic by som bol sklamany, keby ste si napisali Obciansky aktivista. treba byt sam sebou, mate vysledky, netreba sa hrat na nieco co nieste, kedze vas pozname.
> Len neviem, preco drzite palce ZRAZU obcianskym aktivistom.
> Preco? ved je tu dost overenych kandidatov, ktory pre nasu obec nieco robili x rokov a nezobudili sa v septembri s nejasnymi cielmi.
> drzite  palce ludom  o ktprych sme nic nepoculi, nic pre nas neurobili.
>
Anonym (IP: 213.151.217.145) | 18 Nov, 2010 [21:48 UTC]

Vážený pán Kalmár,
Napriek tomu, že som starý Rusovčan, nepoznám Vás veľmi dobre. Ale aj tak Vás budeme celá rodina voliť a síce preto, lebo poznáme zvyšných troch kandidátov a to až príliš dobre.
To, že vôbec kandidujú je v prvom prípade drzosť, v druhom na smiech a v štvrtom na zaplakanie. Prajeme Vám veľa úspechov vo Vašej práci či už ako starostu, alebo poslanca.
Máte 6 istých voličov....
Anonym (IP: 80.242.32.242) | 18 Nov, 2010 [09:35 UTC]
Re: Vážený pán Kalmár,
p. Kalmar, mna odradza , ze drzite palce spolku, co maju zrazu radi rusovce.
nie som si isty, ci vlastne nieste ich skryty kon, kedze ste sa s nimi casto stretavali.
Jednoducho s tymi ja neviem zit.
Musite mat ako kandidat na starostu jasny nazor a prezentovat ho.
Su vam ti ludia blizki, poznate ich dobre?
Spolupracujete s nimi?
Takto podrazate starych Rusovcanov.
Anonym (IP: 195.91.55.136) | 18 Nov, 2010 [09:59 UTC]
Re: Re: Vážený pán Kalmár,
Tak a zasa tu máme delenie: starí Rusovčania - dobrí ľudia, noví Rusovčania - zlí ľudia, ktorí nikdy nič dobré pre Rusovce nechceli, nechcú a ani nebudú chcieť. Toto fakt nepotrebuje ďalší komentár...
Anonym (IP: 85.216.226.56) | 18 Nov, 2010 [11:01 UTC]
Re: Re: Re: Vážený pán Kalmár,
Danihel z Bond reality chce spolu so Siskom stavat 5 poschodove bytovky, podla mna to pre Rusovce dobre nie je, ale pre niekoho mozno ano.
A noví zatial nic extra pre Rusovce neurobili. Natretie zastavokesiac pred volbami ke viac sranda ako pomoc.
Thats ALL.
Ale vedia poukazovat ake je to tu hnusne a hrozne.
Naco sem isli??
Anonym (IP: 195.91.55.136) | 18 Nov, 2010 [11:20 UTC]
Re: Re: Re: Re: Vážený pán Kalmár,
>nepoznám síce Danihela, ale zaujímalo by ma odkiaľ čerpáte tieto Vaše zaručené informácie o stavbe 5 poschodových bytoviek spolu so Šiškom? prosím Vás a kde by ich stavali u Šišku na dvore? alebo na pozmkoch ROT-u teda u Antoša? veď všetky pozemky v okolí Rusoviec majú rovnakého majiteľa ROT.
A keďže tiež patrím medzi nových obyvateľov Rusoviec, tak by ma zaujímalo čo ste konkrétne spravili pre obec Vy, aby som sa vedel inšpirovať, prípadne Vám vedel podať pomocnú ruku, lebo zatiaľ Vám tu ide akurát osočovanie druhých a ešte veľmi dobre delenie na starých a nových.
Anonym (IP: 195.49.189.92) | 18 Nov, 2010 [12:40 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Vážený pán Kalmár,
Nech sa paci
Danihel vedie spolok ZRAZU mame radi rusovce.

Danihel je kamarat a partner s investorom Novej Farmy.
maju spolu dlho firmy   http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=81394&SID=2&P=1
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=44116&SID=2&P=1
Mali vystiznu kampan OBSADME RUSOVCE..
asi idu podla planu.

S tou vystavbou sme nespokojni. Oplotili to cele, poskodili gastany, kde bol vtedy Danihel?
Len bral a berie provizie za predaj pozemkov tam.A to je vrchol, ze pozamykali brany a zabranili nam vstup.

A stavat chce na pozemkoch za novou farmou, pozemky vlastnit nemusi, staci ze ma dohodu s majitelmi.
Siska sa preriekol v ankete, ktoru dostal kazdy do schranky.

Danihel, Mancik, Winterova su v tom spolku a Farkasovski ich kryju odzadu a robia spinavosti.
Len neviem, ci si myslia, ze sme vsetci sprosti.

Vedia vsetci z toho spolku, ze Danihel je zapleteny do Novej farmy a kryju to?
Anonym (IP: 195.91.55.136) | 18 Nov, 2010 [13:12 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vážený pán Kalmár,
Ďakujem za informáciu. Teraz už viem prečo to povolanie občiansky aktivista. Keby mali napísané pravé povolanie, asi by ich nikto nevolil. Ani z nových častí. Teraz sa ukazuje, že asi máte pravdu. Tak to je dobrý výmrd !!! Majú to premyslené. Videl som v telke Danihela ako realitného makléra. Potom už viem odkiaľ majú peniaze na divadlo, či pečeného býka.Tiež som podpísal hárky MRR nejakému chlapcovi, nabudúce podpíšem len tomu, koho budem dobre poznať.
Koho voliť, ktorý je bezúhonný a neskorumpovaný. Kalmára.

> Nech sa paci
> Danihel vedie spolok ZRAZU mame radi rusovce.
>
> Danihel je kamarat a partner s investorom Novej Farmy.
> maju spolu dlho firmy   http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=81394&SID=2&P=1
> http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=44116&SID=2&P=1
> Mali vystiznu kampan OBSADME RUSOVCE..
> asi idu podla planu.
>
> S tou vystavbou sme nespokojni. Oplotili to cele, poskodili gastany, kde bol vtedy Danihel?
> Len bral a berie provizie za predaj pozemkov tam.A to je vrchol, ze pozamykali brany a zabranili nam vstup.
>
> A stavat chce na pozemkoch za novou farmou, pozemky vlastnit nemusi, staci ze ma dohodu s majitelmi.
> Siska sa preriekol v ankete, ktoru dostal kazdy do schranky.
>
> Danihel, Mancik, Winterova su v tom spolku a Farkasovski ich kryju odzadu a robia spinavosti.
> Len neviem, ci si myslia, ze sme vsetci sprosti.
>
> Vedia vsetci z toho spolku, ze Danihel je zapleteny do Novej farmy a kryju to?
>
Anonym (IP: 78.99.225.186) | 18 Nov, 2010 [13:49 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vážený pán Kalmár,
A ja budem voliť Boškovú. Má niekto niečo proti nej?confused
Anonym (IP: 195.168.210.14) | 18 Nov, 2010 [14:05 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vážený pán Kalmár,
Uz prva kampan OBSADME RUSOV-CE bola primitivna, tato zalozena na spineni a tom ze od septembra maju radi rusovce je primitivna tiez.


Danihel vedie spolok ZRAZU mame radi rusovce.

Danihel je kamarat a partner s investorom Novej Farmy.
maju spolu dlho firmy http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=81394&SID=2&P=1
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=44116&SID=2&P=1
Mali vystiznu kampan OBSADME RUSOVCE..
asi idu podla planu.

S tou vystavbou sme nespokojni. Oplotili to cele, poskodili gastany, kde bol vtedy Danihel?
Len bral a berie provizie za predaj pozemkov tam.A to je vrchol, ze pozamykali brany a zabranili nam vstup.

A stavat chce na pozemkoch za novou farmou, pozemky vlastnit nemusi, staci ze ma dohodu s majitelmi.
Siska sa preriekol v ankete, ktoru dostal kazdy do schranky.

Danihel, Mancik, Winterova su v tom spolku a Farkasovski ich kryju odzadu a robia spinavosti.
Len neviem, ci si myslia, ze sme vsetci sprosti.

Vedia vsetci z toho spolku, ze Danihel je zapleteny do Novej farmy a kryju to?
Anonym (IP: 92.240.229.180) | 18 Nov, 2010 [14:12 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vážený pán Kalmár,
aj JA a všetci moji známy, poznám ju a viem, že má nato!razz len neviem či si vybrala ten správny čas, ako vidím je to tu ostré.sad

> A ja budem voliť Boškovú. Má niekto niečo proti nej?confused
Anonym (IP: 195.168.210.14) | 18 Nov, 2010 [15:06 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vážený pán Kalmár,
Kto pustil investora do Rusoviec aby tu realizoval svoje projekty, myslím že Danihel to nebol. A prečítajte lepšie leták s odpoveďami pozemok za PD Dunaj/ podľa mňa/ je za koľajami smerom k policajtom , a nie Nová farma. Keď ste tak dobre informovaný čudujem sa že Vám takáto podstatná vec ušla.
Anonym (IP: 195.168.210.14) | 18 Nov, 2010 [14:10 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vážený pán Kalmár,
5 poschodove bytovky na uzemi Rusoviec NIKDE!!!!
to je spravna odpoved
Anonym (IP: 92.240.229.180) | 18 Nov, 2010 [14:14 UTC]
RE:
Pokiaľ správne čítam, tak Danihel odmietol v ankete výstavbu 5 bytoviek. A spájať ho so Zizičovcami je smiešne, veď ten kto tu povolil výstavbu Novej Farmy bolo bývalé zastupiteľstvo a nie Danihel. Robíte z neho supermana. Ja ho poznám a verím, že to myslí úprimne. Je rovnako nahnevaný, že uzavreli cesty. A ešte niečo - kto povolil výstavbu v lese??? Tiež Danihel? Veď to všetko patrí ľuďom blízkym starostovi. Zobuďte sa.
Anonym (IP: 213.151.217.151) | 18 Nov, 2010 [21:32 UTC]
Re: RE:
Pokracujte a uz budeme od smiechu aj klamat. Verime mu a hneva ho ze uzavrali cesty. Peitom berie provizie za predaj tych pozemkov a s investoeom ma firmy, takze sa skoro nepoznaju .. :)
A aj ked sekali gastany bol ticho a vnutry ho to hnevalo, ale za proviziu klientom rvrdil ze je to pekna lokalita...
Anonym (IP: 195.91.56.134) | 18 Nov, 2010 [21:53 UTC]
RE:
No vy budete zjavne protikandidát:-):-):-) Neodpovedali ste na tú výstavbu v lese, tá je podľa mňa tisíckrát horšia a neodpustiteľnejšia.

Pokracujte a uz budeme od smiechu aj klamat. Verime mu a hneva ho ze uzavrali cesty. Peitom berie provizie za predaj tych pozemkov a s investoeom ma firmy, takze sa skoro nepoznaju .. :)
> A aj ked sekali gastany bol ticho a vnutry ho to hnevalo, ale za proviziu klientom rvrdil ze je to pekna lokalita...
Anonym (IP: 213.151.217.145) | 18 Nov, 2010 [22:03 UTC]
Re: RE:
Niesom protikandidat.
Nie je to vystavba v lese. Ppzeral som mapy. A nezastavam sa jej. Ani neviem ci je horsia, ci lepsia. Len sa cudujem, ako tu na fore stichla kritika Novej farmy, ako nam nevadi plot, znicene gastany, ze nieje cyklochodnik, lebo yeraz sa nam to hodi.
Anonym (IP: 195.91.56.234) | 18 Nov, 2010 [22:25 UTC]
Verím tomu, čo vidím!
No viac v lese to asi ani nemohli dat. Ja nepozeram mapy, ale denne tade chodím! Tabuľu chránené územie ste asi na mape nevideli. čoho/koho sa zastavate? Však všetci v dedine vedia, kto je za tým! Sa mi páči argumentacia, či veríme Vám a starostovi alebo vlastným ociam.

> Niesom protikandidat.
> Nie je to vystavba v lese. Ppzeral som mapy. A nezastavam sa jej. Ani neviem ci je horsia, ci lepsia. Len sa cudujem, ako tu na fore stichla kritika Novej farmy, ako nam nevadi plot, znicene gastany, ze nieje cyklochodnik, lebo yeraz sa nam to hodi.
Anonym (IP: 46.34.243.186) | 18 Nov, 2010 [23:49 UTC]
Detektív Oriešok
Dobré ráno Trulko! Veď v profiloch kandidátov na tejto stránke je jasne napísané, kto za koho kandiduje. To tu zase niekto objavil Ameriku... Nemohol by sa prijať zákon, že primitívom sa obmedzí prístup na internet? Potom by bola radosť prispievať na takéto fórum.> Danihel, Mancik, Winterova su v tom spolku ...
Anonym (IP: 217.67.20.78) | 18 Nov, 2010 [18:29 UTC]
Re: Re: Re: Vážený pán Kalmár,
Neviem ako ste vyčítali zo slova "starý" = "dobrý" a "nový"= "zlý". Ja som nič také nenapísal. Snáď máme my, čo sme sa tu narodili a prežili mladosť právo na názor. Nikto Vám neberie volebný hlas ani možnosť vyjadriť sa. Ale ak bude za Vami, čo ste sa sem prisťahovali len nedávno vidieť aj prácu - pre dedinu a nie za vlastnou bránkou, nielen reči, potom sa sa právom môžete hrdiť názvom "Rusovčan" bez prívlastku nový/starý. Asi toľko ten ďalší komentár...
Anonym (IP: 80.242.32.242) | 18 Nov, 2010 [12:42 UTC]
Re: Re: Vážený pán Kalmár,
Dobrý večer prajem,

tak až tak veľa overených kandidátov tu nie je... A držím palce každému, kto sa nejako snaží. Lebo je tu veľa kandidátov, o ktorých ani poriadne nie je počuť. To si myslím, že patrí ku "kolegialite". Ale chcem Vás poprosiť, aby ste rozlišovali medzi týmto a odporúčaním koho voliť. Verím, že Rusovčania sú natoľko rozumní, že také odporúčanie nepotrebujú a budú vedieť sa rozhodnúť podľa vlastného svedomia a vedomia...

Róbert Kalmár

> p. Kalmar, mna odradza , ze drzite palce spolku, co maju zrazu radi rusovce.
> nie som si isty, ci vlastne nieste ich skryty kon, kedze ste sa s nimi casto stretavali.
> Jednoducho s tymi ja neviem zit.
> Musite mat ako kandidat na starostu jasny nazor a prezentovat ho.
> Su vam ti ludia blizki, poznate ich dobre?
> Spolupracujete s nimi?
> Takto podrazate starych Rusovcanov.
Anonym (IP: 78.98.219.205) | 21 Nov, 2010 [21:58 UTC]
Re: Vážený pán Kalmár,
Kandidáti o ktorých nepočuť a ešte aj kolegiálni? A s kým prosím vás? To je zvláštny názor... Nemôžem sa stotožniť, myslím si, že poslanci by mali mali byť v kontakte s občanmi.
Ja som do tohto predvolebného šialenstva, 4 roky žiadneho osobne nestretla a poriadne ani o nikom nepočula! Teda až na pána starostu z médií:-(:-(

>
> tak až tak veľa overených kandidátov tu nie je... A držím palce každému, kto sa nejako snaží. Lebo je tu veľa kandidátov, o ktorých ani poriadne nie je počuť. To si myslím, že patrí ku "kolegialite". Ale chcem Vás poprosiť, aby ste rozlišovali medzi týmto a odporúčaním koho voliť. Verím, že Rusovčania sú natoľko rozumní, že také odporúčanie nepotrebujú a budú vedieť sa rozhodnúť podľa vlastného svedomia a vedomia...
>
> Róbert Kalmár
>
> > p. Kalmar, mna odradza , ze drzite palce spolku, co maju zrazu radi rusovce.
> > nie som si isty, ci vlastne nieste ich skryty kon, kedze ste sa s nimi casto stretavali.
> > Jednoducho s tymi ja neviem zit.
> > Musite mat ako kandidat na starostu jasny nazor a prezentovat ho.
> > Su vam ti ludia blizki, poznate ich dobre?
> > Spolupracujete s nimi?
> > Takto podrazate starych Rusovcanov.
Anonym (IP: 213.160.177.211) | 21 Nov, 2010 [22:10 UTC]
Re: Vážený pán Kalmár,
keby mu tí v štvrtom rade nezbierali podpisy tak dnes ho môžte voliť len za poslanca do mesta...........razzrazzrazz


> Napriek tomu, že som starý Rusovčan, nepoznám Vás veľmi dobre. Ale aj tak Vás budeme celá rodina voliť a síce preto, lebo poznáme zvyšných troch kandidátov a to až príliš dobre.
> To, že vôbec kandidujú je v prvom prípade drzosť, v druhom na smiech a v štvrtom na zaplakanie. Prajeme Vám veľa úspechov vo Vašej práci či už ako starostu, alebo poslanca.
> Máte 6 istých voličov....
Anonym (IP: 195.168.210.14) | 18 Nov, 2010 [10:56 UTC]
Re: Re: Vážený pán Kalmár,
A ja som siedmy !!!!! Iná alternatíva ani neexistuje !!!!> keby mu tí v štvrtom rade nezbierali podpisy tak dnes ho môžte voliť len za poslanca do mesta...........razzrazzrazz
>
>
> > Napriek tomu, že som starý Rusovčan, nepoznám Vás veľmi dobre. Ale aj tak Vás budeme celá rodina voliť a síce preto, lebo poznáme zvyšných troch kandidátov a to až príliš dobre.
> > To, že vôbec kandidujú je v prvom prípade drzosť, v druhom na smiech a v štvrtom na zaplakanie. Prajeme Vám veľa úspechov vo Vašej práci či už ako starostu, alebo poslanca.
> > Máte 6 istých voličov....
Anonym (IP: 193.87.21.219) | 18 Nov, 2010 [16:02 UTC]
Re: Vážený pán Kalmár,
Vy milý pán a ĎAĽŠÍ fanklubáci Róbertka, urážajte si koľko chcete, ale odpovedzte na jednú otázku ako je možné, že Pán KALMÁR bude mať v komisii svoju MAMU?twisted iní tu možnosť nemali? aebo nevyužili, je to v súlade so zákonom?
> Napriek tomu, že som starý Rusovčan, nepoznám Vás veľmi dobre. Ale aj tak Vás budeme celá rodina voliť a síce preto, lebo poznáme zvyšných troch kandidátov a to až príliš dobre.
> To, že vôbec kandidujú je v prvom prípade drzosť, v druhom na smiech a v štvrtom na zaplakanie. Prajeme Vám veľa úspechov vo Vašej práci či už ako starostu, alebo poslanca.
> Máte 6 istých voličov....
Anonym (IP: 195.168.210.14) | 18 Nov, 2010 [13:26 UTC]
Re: Re: Vážený pán Kalmár,
Podľa mňa to v súlade so zákonom nie je! Môže to ohroziť právoplatnosť volieb.

Vy milý pán a ĎAĽŠÍ fanklubáci Róbertka, urážajte si koľko chcete, ale odpovedzte na jednú otázku ako je možné, že Pán KALMÁR bude mať v komisii svoju MAMU?twisted iní tu
možnosť nemali? aebo nevyužili, je to v súlade so zákonom?
>
>
>
>
> > Napriek tomu, že som starý Rusovčan, nepoznám Vás veľmi dobre. Ale aj tak Vás budeme celá rodina voliť a síce preto, lebo poznáme zvyšných troch kandidátov a to až príliš dobre.
> > To, že vôbec kandidujú je v prvom prípade drzosť, v druhom na smiech a v štvrtom na zaplakanie. Prajeme Vám veľa úspechov vo Vašej práci či už ako starostu, alebo poslanca.
> > Máte 6 istých voličov....
Anonym (IP: 213.151.217.145) | 18 Nov, 2010 [22:07 UTC]
Re: Re: Re: Vážený pán Kalmár,
pani Berkovicova sedi v komisii uz kolky krat a nikoho to doteraz netrapilo.....co to riesite, ved v tej komisii je dost inych clenov.
Anonym (IP: 85.216.220.233) | 19 Nov, 2010 [20:16 UTC]
Re: Re: Re: Re: Vážený pán Kalmár,
áááááááá to prrrr, to sa tiež niekoľko-krát napádalo, ale stále ničneutral

> pani Berkovicova sedi v komisii uz kolky krat a nikoho to doteraz netrapilo.....co to riesite, ved v tej komisii je dost inych clenov.
Anonym (IP: 195.168.210.14) | 20 Nov, 2010 [15:54 UTC]

Skvelá zábava
Tak to tu milí Rusovčania máme!
V piatok s bude opekať, a nie hocičo. Najväčší vôl. Ale to hádam nie, nie sme predsa kanibalievil A páni umelci žijúci v Rusovciach sa nám konečne zviditelnia. Slečna Karin, kde ste boli doteraz že sme Vás nevideli napr. na dni Rusoviec za posledné roky - bývate tu už dosť dlho... A pán Kožka? Ten sa len presunie od jednej pípy k druhej. Veď kde je Šiška, tam sa nalieva... Ten skvelý program bude určite stáť zato. Snáď to bude točiť aj Markíza, ak sa o to pričiní pán F. V každom prípade, ak sa stane starostom dobrý gazda a krčmár Šiška, aspoň budeme vedieť, koľko máme v Rusovciach alkoholikov. Perfektná vízia. Toto naozaj nepotrebuje ďalší komentárbiggrinbiggrinbiggrin
Anonym (IP: 195.168.210.14) | 18 Nov, 2010 [16:05 UTC]
Re: Skvelá zábava
>Mna sklamal aj Freso.
Skoda.
Uz sa nanho bude pozerat vela ludi inak.
A mozno casom ked sa dozvie, ktora skupinka ho to zneuzila, bude aj lutovat.
Anonym (IP: 92.240.229.180) | 18 Nov, 2010 [16:16 UTC]
Re: Skvelá zábava
Mozno len nechceli podporovat zlodejov... lol> Tak to tu milí Rusovčania máme!
> V piatok s bude opekať, a nie hocičo. Najväčší vôl. Ale to hádam nie, nie sme predsa kanibalievil A páni umelci žijúci v Rusovciach sa nám konečne zviditelnia. Slečna Karin, kde ste boli doteraz že sme Vás nevideli napr. na dni Rusoviec za posledné roky - bývate tu už dosť dlho... A pán Kožka? Ten sa len presunie od jednej pípy k druhej. Veď kde je Šiška, tam sa nalieva... Ten skvelý program bude určite stáť zato. Snáď to bude točiť aj Markíza, ak sa o to pričiní pán F. V každom prípade, ak sa stane starostom dobrý gazda a krčmár Šiška, aspoň budeme vedieť, koľko máme v Rusovciach alkoholikov. Perfektná vízia. Toto naozaj nepotrebuje ďalší komentárbiggrinbiggrinbiggrin
Anonym (IP: 217.144.30.104) | 18 Nov, 2010 [16:22 UTC]
Re: Re: Skvelá zábava
Tak dufam, ze Danihel vybavi u jeho superkamarata co staval Novu Farmu, na ktorej sa spolu nabalili , aby dal obci tie miliony, co slubil.

Ci tu usetrili = gastany znicili, cyklochodnik okaslali, obci slubene nedali a z tohoto teraz platia drahu kampan a akcie?

Asi otazka pohladu, kto je zlodej.

Ale vyzera to tak, ze urobili volov zo vsetkych obyvatelov Gastanovej aleje a casti Rusovcanov :)


Anonym (IP: 195.91.55.136) | 18 Nov, 2010 [16:36 UTC]
Re: Re: Re: Skvelá zábava
No neviem..ale Danihela v putach neodvadzali...> Tak dufam, ze Danihel vybavi u jeho superkamarata co staval Novu Farmu, na ktorej sa spolu nabalili , aby dal obci tie miliony, co slubil.
>
> Ci tu usetrili = gastany znicili, cyklochodnik okaslali, obci slubene nedali a z tohoto teraz platia drahu kampan a akcie?
>
> Asi otazka pohladu, kto je zlodej.
>
> Ale vyzera to tak, ze urobili volov zo vsetkych obyvatelov Gastanovej aleje a casti Rusovcanov :)
>
>
>
Anonym (IP: 217.144.30.104) | 18 Nov, 2010 [16:47 UTC]
Re: Re: Re: Re: Skvelá zábava
A ani prstom Danihel nepohol ked sme sa natahovali s investorom Novej farmy, za pozemky provizie bral.
A aj ked staval plot a zamkli nam brany. A my nemame cyklochodnik, obec peniaze a Danihel je aktiviata :)
Robit volov mu skratka ide.
Anonym (IP: 195.91.55.136) | 18 Nov, 2010 [16:57 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Skvelá zábava
Ajajaj... Tu niekomu riadne hori pri zadku... Dnes stale ten isty clovek prispieva ako o dusu spasenu, len aby akokolvek pomohol Dusanovi A., stihanemu na slobode. Predpokladam, ze aktivita teraz utichne, lebo na miestnom urade sa uz nepracuje. smile
Ja sa celkom bavim, ako moze byt niekto taky vystresovany z aktivity obycajnych ludi, ktori chcu kandidovat. Evidentne tu niekto nevie rozdychat silnejsiu konkurenciu. Ale to chce klud,vazeny pane. Ved neide o zivot. Pockajte do volieb a bude to OK. Chlieb lacnejsi nebude.
Anonym (IP: 213.151.217.149) | 18 Nov, 2010 [18:16 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Skvelá zábava
Obycajnych ludi?
Aha.
No ved mozno niekomu nevadi ze majitel realitky je zrazu obciansky aktivista, v septembri sa prihasi na pobyt a je to zizicov kamarat, ktory oplotil alreal a zamkol nam brany.
mne to vadi.
a v ankete ju viaceri, ze su proti kondominiam.
proste cele je to VOLOVINA

Anonym (IP: 89.173.72.62) | 18 Nov, 2010 [18:23 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Skvelá zábava
Ti ludia z MRR sa mi zacinaju pacit wink
Len par dni sa hovori o ich novej akcii a uz sa nazov uplne zabehol. Vyborne! Mate moje sympatie. biggrin
A navyse sa nechali namotat aj ich opozicnici. Naozaj tu uz chybal cerstvy vietor. Tesim sa z tychto mladych ludi. Myslim, ze sa nie je coho bat. Do Rusoviec musel prist vzdy niekto novy, aby sa udial pokrok. Ci to bol lekar, ucitel, farar, alebo novi obyvatelia. Drzim palce!
Anonym (IP: 213.151.217.145) | 18 Nov, 2010 [18:45 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Skvelá zábava
Ved ich volte.
A ked budete v meste, ci medzi podnikatelmi, spytajte sa na renome pana Danihela... :)
Ja sa o Rusovce nebojim. Stacili 4 roky a pochopili co su zac Farkasovski. Teraz maju podporu nula.
Aj toto ptekuknu ludia, co su zac. Takzw klu.
Anonym (IP: 195.91.55.136) | 18 Nov, 2010 [18:56 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Skvelá zábava
tak este raz.....

SDKU/Most HID/KDH = Dušan Antoš a spol. = Firma Rot = 1.657.741 m2 v Rusovciach ( www.katasterportal.sk) = min.15.000 nových obyvatelovexclaimexclaim
Anonym (IP: 95.103.197.191) | 18 Nov, 2010 [19:08 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Skvelá zábava
Preco prave 15tisic?
Ale tu ma obec 20 percent, takze moze rozhodovat co chce a co nie. Danihel sa nepodelil a nie je dosah na jeho ksefty.
A viete aky maju velky rusovce kataster v ha? Nastudujte a uvidite ze inde su dalekovacsie hrozby aj z uzemneho planu. Preco nam ten danihel nicil gastany a mlcal? :) zarabal si na kampan?
Anonym (IP: 195.91.55.97) | 18 Nov, 2010 [19:17 UTC]
to sa nedá čítať
Máte aj inú tému ako si vymýšľať hovadiny na P. Danihela? Ja ho poznám veľmi dobre aj osobne a tiež s ním mám jednu firmu a neznamená to, že je v mojich iných podnikaniach. To čo píšete je blbosť. Nová Farma ide úplne mimo neho, predáva to 10 realitiek v Bratislave, tak prestaňte urážať a klamať, je to trestné! Ja by som na jeho mieste za tieto klamstvá podala trestné oznámenie. Už sa to nedá čítať, nechcela som sa zapojiť do politických debát, ale takéto klamstvá čo sa tu popíšu sú hrozné. Ale na všetkých kandidátov, nie len na Danihela. Tých ostatných poznám menej, ale aj tak neverím všetkému čo sa tu na nich popíše. Ja by som zakázala anonymné diskusie. Nech sa každý podpíše pod svoj názor a nesie za neho zodpovednosť. A P.S. aj IP adresa sa dá vypátrať, bola by som opatrná v akýchkoľvek klamlivých vyjadreniach nech sa týkajú kohokoľvek. Ľudia dnes skutočne nie sú schopní slušne komunikovať aj keď majú rozdielne politické názory.
Daniela

Preco prave 15tisic?
> Ale tu ma obec 20 percent, takze moze rozhodovat co chce a co nie. Danihel sa nepodelil a nie je dosah na jeho ksefty.
> A viete aky maju velky rusovce kataster v ha? Nastudujte a uvidite ze inde su dalekovacsie hrozby aj z uzemneho planu. Preco nam ten danihel nicil gastany a mlcal? :) zarabal si na kampan?
Anonym (IP: 213.151.217.145) | 18 Nov, 2010 [21:56 UTC]
Re: to sa nedá čítať
Hlavne, že vy ste sa podpísali.... Daniela a Ja som Veronika. Teší ma.
Anonym (IP: 80.242.32.242) | 19 Nov, 2010 [06:07 UTC]
Re: to sa nedá čítať
Je vidno, že čítate len to o čo máte záujem, ale v iných príspevkoch, bolo spomínané nejaké to opakovanie IP adr., a hneď aj riešenie to neznamená, že keď tu vidíte rovnakú IP adr., že je aj od jedného užívateľa. Pôsobí ako verejná sieť či čo, takže kto má napr. HMnet tak sa zobrazuje všetkým rovnakáexclaim, tak sa už neodvolávajte na IP adr. je to smiešné...S pozdravom ZS

> A P.S. aj IP adresa sa dá vypátrať, bola by som opatrná v akýchkoľvek klamlivých vyjadreniach nech sa týkajú kohokoľvek. Ľudia dnes skutočne nie sú schopní slušne komunikovať aj keď majú rozdielne politické názory.
> Daniela
>
> Preco prave 15tisic?
> > Ale tu ma obec 20 percent, takze moze rozhodovat co chce a co nie. Danihel sa nepodelil a nie je dosah na jeho ksefty.
> > A viete aky maju velky rusovce kataster v ha? Nastudujte a uvidite ze inde su dalekovacsie hrozby aj z uzemneho planu. Preco nam ten danihel nicil gastany a mlcal? :) zarabal si na kampan?
Anonym (IP: 195.168.210.14) | 19 Nov, 2010 [07:00 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Skvelá zábava
> haha, 20% a rozhodovat. Vy asi neviete koľko je 100% a väčšina pri rozhodovaní. Zase jeden bojovník z Antosovej skupinky zlodejov a klamarov.


Preco prave 15tisic?
> Ale tu ma obec 20 percent, takze moze rozhodovat co chce a co nie. Danihel sa nepodelil a nie je dosah na jeho ksefty.
> A viete aky maju velky rusovce kataster v ha? Nastudujte a uvidite ze inde su dalekovacsie hrozby aj z uzemneho planu. Preco nam ten danihel nicil gastany a mlcal? :) zarabal si na kampan?
Anonym (IP: 46.34.243.186) | 19 Nov, 2010 [00:10 UTC]
Take vesele odpovede
Prajem vsetkym krasny den, aj napriek pocasiu
Dovolim si reagovat na rozne otazky, ktore vyvstali v poslednej dobe ako aj nezmyselne ohovarania. Na zaciatok by som rad potvrdil, ze nekandidujem za nic, nikoho a nikde, len jednoducho byvam v Rusovciach. Mam vyhodu, ze poznam ludi z MRR pomerne dobre, takze mam aj niektore blizsie informacie.
1.Mame Radi Rusovce – nevzniklo a neznamena, ze niekto ma nahle rad Rusovce ked mu to vyhovuje ako niektori s oblubou okydavaju vo svojich komentaroch. Vyjadruje motivaciu, preco sa tito ludia do toho pustili, investuju do toho LEN svoje vlastne prostriedky. To sa neda povedat o slavnej koalicii, kde niektori kandidati ani nevedia, kto im vlastne plati kampan. MRR nie je nijako spojena so ziadnymi zaujmovymi skupinami, developermi apod. Nikto z nich nie je odkazany na smiesny poslanecky prijem a skor sa im cudujem, ze chcu venovat cas urceny pre ich rodiny radsej obci. Aj ja som skeptik, co sa tyka politiky, ale ked sa pozriem na sucasne zlozenie zastupitelstva naozaj nemame co stratit ich vymenou.
2.Registracia MRR ako Obcianski kandidati – tito ludia spravili len to, co im umoznuje zakona a je s nim v sulade. Potvrdil to aj sud, co zaroven znamena porusenie zakona volebnou komisiou. Nasledny jedovaty list od 20 kandidatov ( z ktorych minimalne 7 o tom nevedelo ) ohladom povolania a tejto udajnej vyhody len potvrdzuje ich chapanie spravodlivosti ale len pre nich vyhodnej. Mierne totiz pozabudli, ze koalicni kandidati maju uvedene strany, za ktore kandiduju na co podla nich nezavisli kandidati nemaju narok. Zabudli vsak vysvetlit, preco by oni mali mat takuto vyhodu a ostatni nie. Zakon je v tomto slaby ale mal by davat vsetkym rovnaku sancu a nie preferovat stranickych kandidatov. Opakujem registracia prebehla v sulade so zakonom a len vyrovnala pozicie kandidatov, ktori taktiez chceli kandidovat pod spolocnym menom. Len taka rypava poznamka k povolaniam. Vam nevadi, ze na volebnom listku ma niekto napisane distributor, ale na volebnom letaku je z neho vodic z povolania. Nevadi vam, ze niekto je pedagog a v skutocnosti je prednosta Krajskeho stavebneho uradu. Toto je podla vas ten cestny pristup vasich overenych kandidatov ?
3.Program MRR – MRR publikovalo svoj program ako jedno z prvych na webe. Je zrejme, ze bol pre niektorych inspirativny natolko aby si dali „podobne „ body do svojho programu, ale to je v zasade jedno pretoze ide o pokrok v Rusovciach a ak je je zhoda v zasadnych veciach, tak by sa konecne mohlo nieco pohnut dopredu. Mne osobne sa vsak najviac paci myslienka obchvatu Rusoviec cez uz existujuce komunikacie popri hradzi. Aj ked je to urcite ambiciozne vzhladom na proceduru s tym spojenu, urcite to stoji za to bojovat, kedze by to mohlo byt rychlo na rozdiel od inych planov na roky az desatrocia. Podla mna konecne realny plan a nie len hovorenie starostu ako sa nic neda. Je tam aj vela inych veci, ktore su realne nie ziadne plane sluby.
4.Vystavba v Rusovciach – vystavbu v Rusovciach riesil a povoloval D.Antos. V lokalite za kastielom podviedol obyvatelov zamlcanim, ze komunikacie boli verejne od zaciatku budovania, obec na to zobrala dotacie od statu za financnej pomoci investora Cresco, ktori neskor rekonstruovali jeho penzion. Podvod spocival v tom, ze nechal spolocnost Cresco aby im ponukala zmluvy o sprave na siete a komunikacie, ktore boli obecne. Siete su dimenzovane zle, kanalizacia je nekvalitna, nespravna kolaudacia vody ako arealovy vodovod, co usetrilo peniaze investorovi! Pripominam, ze od sameho zaciatku su to obecne siete. V lokalite Nova farma povolil vyskovu vystavbu, existuje uz pravoplatne stavebne povolenie na 3 podlazne budovy, kde budu byty. Stavebne povolenie na mur, ktory sa Vam tak nepaci vydal starosta. Farkasovski, ktorych tak nenavidite protestovali aj proti muru, aj proti vystavbe mnohopodlaznych budov. Protestovali za Vas! Takze skuste prehodnotit, kto je zodpovedny za Novu farmu a ako to vdaka nemu cele dopadlo.
5.Uzemny plan zony - dnes neexistuje uzemny plan zony pre Rusovce vdaka neochote p.Antosa. Jeho argumenty voci planu ako napriklad, ze v pripade existencie planu zony si nebudu moct deti postavit v zahrade rodicov dom, su falosne a ucelove. Ucelove mozno aj preto, aby nemal ziadne limity pre svoje dohody s developermi. V tomto svetle vyznieva velmi zaujimavo clanok z Hospodarskych novin p. Vaclava Medeho z roku 9.6.2006 s nazvom „Podu do vlastnictva obci“ http://hnonline.sk/c1-18640490-vaclav-mede-podu-do-vlastnictva-obci . Je to ten isty pan Mede, ktory zastupuje stranu Hid podporujucu p.Antosa vo volbach. Situacia je dnes vdaka Antosovi taka, ze dnes si moze de facto kazdy stavat co chce. Je to tak aj preto, ze ked neuspeje na stavebnom urade odvola sa na krajsky urad. Alebo pripadne oznacia stavbu za vyznamnu z hladiska kraja a budu riesit stavebne povolenie priamo na kraji a mozu povolit postavit v Rusovciach co chcu. Je urcite zhodou okolnosti ze na KSU posobi pan Andrej Mede v pozicii prednostu, kandidat do miestneho zastupitelstva za koaliciu SDKU, KDH, HID, clen ustrednej rady SDKU.http://www.ba.ksu.sk/index.cfm?module=ActiveWeb&page=WebPage&s=telefonny-zoznam-zamestnancov Vyzera, ze vasi overeni kandidati su naozaj velmi dobre overenilol Takze je uplne jedno ci chcete alebo nechcete bytovky, bude jednoducho rozhodnute za Vas az sa nebudete stacit cudovat.
6.Smiesne utoky na p.Danihela – pre mna su naozaj smiesne. Robite aferu z toho, ze bral provizie za predaj pozemkov na Novej Farme. Provizia je bezny sposob fungovania realitnych kancelarii, teda v odbore, kde P.Danihel legalne podnika. Robi len svoj normalny biznis. Pokial ja viem, tak predaj pozemkov zabezpecovalo viacero realitiek. Vlastnikom pozemkov je firma bratov Zizicovcov. Je pravdou, ze podla webu ma spolocnu firmu s p.Ivanom Zizicom, tato vsak v predmete podnikania nema reality ale len volne zivnosti a pokial viem je neaktivna. Keby vas to zaujimalo naozaj tak to mate z internetu zistene za 2 minuty. Druhym slabym bodom vasich ohovarani je benefit, aky z toho moze mat. Ja tam ziadny nevidim, investor vdaka Antosovi uz ma vsetky potrebne povolenia takze co by mal este potrebovat od obce. Alebo si myslite, ze kandiduje aby zabezpecil zmluvu na odvoz odpadu pre bytovku ? lol Aj to riesi OLO lolNuz skuste pohladat lepsie, aby sa vase kydy nedali vyvratit za 1 minutu.

Podla vas je niekto agresivny len preto lebo sa neboji ozvat a chce aby to vedeli aj ostatni obcani pre ich rozumnne slobodne rozhodnutie vo volbach ?
Anonym (IP: 212.5.203.154) | 19 Nov, 2010 [16:22 UTC]
Re: Take vesele odpovede
Po precitani tejto diskusie napisem aj ja par riadkov, aj ked mi vsetci hovoria, ze je to zbytocne.
Smiesne vyznievaju argumenty zastancov jednej strany, ked tvrdia, ze tito nasi, aj ked to tak vyzera nerobia nic zle, len podnikaju a chcu dobre Rusovciam druha strana su zloduchovia.
Je to normalne , ze svojim odpustime viac...
Ma niekto vobec zaujem o nazor ci diskusiu.?
Ja poznam zasa druhu stranu, Andreja Medeho.
Na KSU je mesiac, naozaj on moze za to co sa stavia na novej farme?
Poznam ho a viem kolko pre Rusovce urobil.
Pisete : "Takze je uplne jedno ci chcete alebo nechcete bytovky, bude jednoducho rozhodnute za Vas az sa nebudete stacit cudovat."
Odkial viete, ze on tu chce stavat bytovky? Ved sa ho opytajte.
Nad KSU je este sud.
Viete kolko sudcov byva v Rusovciach? Aj nich obvinite ze automaticky rozhodnu tak a tak?
Naopak, som rada, ze je tam clovek , ktory tu byva nie niekto napr. z Lamaca, ktoremu je jedno ako budu Rusovce vyzerat.
Ak bude nieco hrozit na tom urade Rusovciam, kludne sa ozvite, ak budete mat v rukach nejake "zle" rozhodnutie, zverejnite ho, o tom je demokracia.

Rusovce sa stavaju nenormalnou "dedinou" a vela ludi sa tu prestava citit dobre, v tej ohovaracskej a bojovej atmosfere.
Ludia, ktorych sa politika nijako netyka.

Viem, ze sa tymto prispevkom asi nic nezmeni, ale skusme sa zacat bavit normalne a argumentovat argumentami, nie dohadmi, ci ohovaranim.
Plati to pre vsetky strany.
Mozno toto je ta spravna cesta aby sa tu stale Rusovce nedelili na 2 ci viac taborov.
Anonym (IP: 195.91.55.15) | 20 Nov, 2010 [14:01 UTC]
Re: Re: Take vesele odpovede
uprimne sa tesim ak to tak budelol
pouzili ste argumenty sice ako vam to vyhovovalo, ale aspon inteligentny nazor.
V suvislosti s novou farmou sa p.Mede nespominal. Zaroven tvrdite ako toho vela spravil, zabudol ste povedat co konkretne. Popritom vsak tvrdite, ze je na KSU len mesiac.
Obhajujete ho, ze tu nechce stavat bytovky, ale debata je o tom, ze dnes to je vdaka neschopnemu starostovi mozne a moze to ovplyvnit, nebolo povedane, ze to chce spravit. Pise sa o tom, ze je to mozne a kedze kandiduje spolu so starostom v jednej koalici je tato obava opravnena.
Ak spominate ohovaracsku atmosferu spytatajte sa toho pana na ktoreho sa odvolavate co znamenal ohovaracsky letak 20 nepodpisanych poslancov atd. Nemam pocit, ze tu niekoho napada napr. MRR, prave naopak stale sa tu vyvolavaju famy a vylevy zlce az sa zda, ze tu niekomu strasne vadi necakana konkurencia. Nestitia sa ohovarat cimkolvek, uplne najlepsia je verzia o financovani Belesom, ktory oklamal vsetkych v lokalite pri Kastieli, co mu nikto normalny nemoze odpustit nie ze prijat od nieho peniaze za cokolovek. Taketo ohovaranie ste mali na mysli ?lol Mate pravdu, to je nenormalne.
Kazdopadne budem rad, ked tu bude suboj programov co znamena, ze sa naozaj Rusovce pohnu vopred, co musi byt ciel kazdeho normalneho Rusovcana.

Anonym (IP: 213.151.217.135) | 20 Nov, 2010 [23:20 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Skvelá zábava
Konečne rozumný názor! Skutočne ma už nas..ra to delenie na starých a nových Rusovčanov. Ak má niekto záujem robiť pre obec, nech robí. Ak budú zvolení, budeme sa s nimi stretávať aj po voľbách a denne budeme pripomínať predvolebné sľuby ak ich nebudú plniť. Ale jednoznačne tu je potrebný nový "prievan". Mne nestačí prísľub Berkoviča, že bude riešiť odhŕňanie snehu. To sa môže starať aj o púštnu búrku. Vôbec ma nezaujímajú výlevy Papánkovej, vieme o tom viac, ako si sama myslí, nezabúdame. Tu sa jedná o ďalší rozvoj Rusoviec na ktorý môžu mať "prisťahovalci" iný a možno lepší názor a v drvivej väčšine je zhodný s naším. Tiež ráno musia prechádzať cez frekventovanú cestu, tiež potrebujú športoviská, tiež potrebujú vybavenosť. Tak tolerujme a vypočujme názory aj iných. Koniec-koncov, kto si pamätá polovicu deväťdesiatych rokov, keď sa mali búrať "staré" Rusovce /Vranková/, vtedy verejnosť len hundrala, ale nič konkrétne nevykonala. Boli to vo veľkej miere aj "noví" rusovčania, ktorí sa podieľali na záchrane šošovkového námestia. Tak dajme voľný priechod novým nápadom, naučme sa aj počúvať!
Anonym (IP: 91.127.176.83) | 18 Nov, 2010 [19:24 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Skvelá zábava
Mozno je v tom rozdiel, ze my uz nijaky rozvoj nechceme..
Ani 5poschodove bytovky.
Urcite nie vsetci novi su zli...
Ale tito su premotivovani, agresivni, o nieco im ide.
A nehnevajte sa, ja som od nich zatial ani napad nepocul.
A to si odkladam vsetky volebne programy, ale aj dnes co mi prislo od Danihela, tam ziaden program, co sa da skontrolovat nie je.
Aj Siskov program sa da nazvat nic.
Tak v com im dat sancu?
Anonym (IP: 89.173.72.62) | 18 Nov, 2010 [19:39 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Skvelá zábava
Nikto tu nechce 5 poschodové bytovky. Ani pre 25 rokmi, ani dnes. Ale tí, ktorí dnes chcú riadiť budúcnosť Rusoviec pred 25 rokmi "ťahali dreveného káčera". Doba sa zmenila, len niektorí ľudia to nechcú pochopiť. Zo starých zásluh sa nedá stále ťažiť. Len sme sa nenaučili počúvať. Zďaleka nie všetko sa dá napísať do predvolebných plagátov, veľa sa dozviete z osobných stretnutí.
Anonym (IP: 91.127.176.83) | 18 Nov, 2010 [19:49 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Skvelá zábava
Siska si 5 poschodove bytovky vie v Rusovciach predstavit. Je to v ankete.
Ja sa snazim pocuvat, ale fakt nic neprichadza. A z dnesneho letaku kandidata MRR som sa dozvedel, ze chce aby sa jeho deti naucili po nemecky a madarsky.
Ja nikoho nepresviedcam a fakt pocuvam. Ale pocuvaju aj tito novi tzch co tu ziju dlhsie, ci starsich a skusenejsich?
Po mitingoch sa mi chodit nechce, tak si vystacim s internetom a letakmi.
Anonym (IP: 89.173.72.62) | 18 Nov, 2010 [19:55 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Skvelá zábava
www.mameradirusovce.sk
Tam najdete kompletny program.


> Mozno je v tom rozdiel, ze my uz nijaky rozvoj nechceme..
> Ani 5poschodove bytovky.
> Urcite nie vsetci novi su zli...
> Ale tito su premotivovani, agresivni, o nieco im ide.
> A nehnevajte sa, ja som od nich zatial ani napad nepocul.
> A to si odkladam vsetky volebne programy, ale aj dnes co mi prislo od Danihela, tam ziaden program, co sa da skontrolovat nie je.
> Aj Siskov program sa da nazvat nic.
> Tak v com im dat sancu?
Anonym (IP: 217.144.30.104) | 18 Nov, 2010 [19:56 UTC]
Re: Skvelá zábava
Krásny príspevok:-):-)
Je smiešne keď si niekto sám píše a odpovedá:-)


> Ajajaj... Tu niekomu riadne hori pri zadku... Dnes stale ten
isty clovek prispieva ako o dusu spasenu, len aby akokolvek pomohol Dusanovi A., stihanemu na slobode. Predpokladam, ze aktivita teraz utichne, lebo na miestnom urade sa uz nepracuje. smile
> Ja sa celkom bavim, ako moze byt niekto taky vystresovany z aktivity obycajnych ludi, ktori chcu kandidovat. Evidentne tu niekto nevie rozdychat silnejsiu konkurenciu. Ale to chce klud,vazeny pane. Ved neide o zivot. Pockajte do volieb a bude to OK. Chlieb lacnejsi nebude.
Anonym (IP: 213.151.217.151) | 18 Nov, 2010 [22:12 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Skvelá zábava
Je vidno, že čítate len to o čo máte záujem, ale v iných príspevkoch, bolo spomínané nejaké to opakovanie IP adr., a hneď aj riešenie to neznamená, že keď tu vidíte rovnakú IP adr., že je aj od jedného užívateľa. Pôsobí ako verejná sieť či čo, takže kto má napr. HMnet tak sa zobrazuje všetkým rovnakáexclaim, tak sa už neodvolávajte na IP adr. je to smiešné...S pozdravom ZS

> Ajajaj... Tu niekomu riadne hori pri zadku... Dnes stale ten isty clovek prispieva ako o dusu spasenu, ... ináč súhlasím
Anonym (IP: 195.168.210.14) | 19 Nov, 2010 [07:03 UTC]
Re: Skvelá zábava
Smiešne je, že si niekto myslí, že keď sa schová za anonym, tak je nevypátrateľný a nepostihnuteľný. OMYL!

Je vidno, že čítate len to o čo máte záujem, ale v iných príspevkoch, bolo spomínané nejaké to opakovanie IP adr., a hneď aj riešenie to neznamená, že keď tu vidíte rovnakú IP adr., že je aj od jedného užívateľa. Pôsobí ako verejná sieť či čo, takže kto má napr. HMnet tak sa zobrazuje všetkým rovnakáexclaim, tak sa už neodvolávajte na IP adr. je to smiešné...S pozdravom ZS
>
>
>
>
>
> > Ajajaj... Tu niekomu riadne hori pri zadku... Dnes stale ten isty clovek prispieva ako o dusu spasenu, ... ináč súhlasím
Anonym (IP: 213.151.217.145) | 20 Nov, 2010 [19:49 UTC]
Re: Re: Skvelá zábava
Nikto nehovoril, že IP adr. sa nedá vypátrať, ale takéto svojvoľné pátranie je trestné! a nedoporučuje saexclaim


> Smiešne je, že si niekto myslí, že keď sa schová za anonym, tak je nevypátrateľný a nepostihnuteľný. OMYL!
>
isty clovek prispieva ako o dusu spasenu, ... ináč súhlasím
Anonym (IP: 195.168.210.14) | 24 Nov, 2010 [08:46 UTC]
Re: Re: Re: Skvelá zábava
Už ste trápny s tým Danihelom.
Inak zábava včera bola super, budem rád, ak to bude pravidelná aktivita. Naozaj vynikajúce.

Tak dufam, ze Danihel vybavi u jeho superkamarata co staval Novu Farmu, na ktorej sa spolu nabalili , aby dal obci tie miliony, co slubil.
>
> Ci tu usetrili = gastany znicili, cyklochodnik okaslali, obci slubene nedali a z tohoto teraz platia drahu kampan a akcie?
>
> Asi otazka pohladu, kto je zlodej.
>
> Ale vyzera to tak, ze urobili volov zo vsetkych obyvatelov Gastanovej aleje a casti Rusovcanov :)
>
>
>
Anonym (IP: 213.151.217.151) | 20 Nov, 2010 [19:45 UTC]
Re: Skvelá zábava
Ja sa teším na super program a nemyslím si, že tí čo vystúpia sa politicky angažujú. Podľa mňa chcú ukázať, že majú radi Rusovce. Neútočte ešte aj na nich, toľko útokov a zloby čítať .... Ako spávate ľudia? Asi dobre, lebo zlí nemajú svedomie... Ale tiež mi to pripadá skôr, že útočia lebo sa boja konkurencie. Čím viac útočia na MMR tým viac im fandím, asi niektomu šlapli na otlak.... A výstavba v lese, prechody bez upravených obrubníkov, schody na poštu a úrad, prepisovanie obecných pozemkov na s.r.o. kde mám menšinu a nemôžem nič rozhodnúť - pre mňa neprijateľné.

> Tak to tu milí Rusovčania máme!
> V piatok s bude opekať, a nie hocičo. Najväčší vôl. Ale to hádam nie, nie sme predsa kanibalievil A páni umelci žijúci v Rusovciach sa nám konečne zviditelnia. Slečna Karin, kde ste boli doteraz že sme Vás nevideli napr. na dni Rusoviec za posledné roky - bývate tu už dosť dlho... A pán Kožka? Ten sa len presunie od jednej pípy k druhej. Veď kde je Šiška, tam sa nalieva... Ten skvelý program bude určite stáť zato. Snáď to bude točiť aj Markíza, ak sa o to pričiní pán F. V každom prípade, ak sa stane starostom dobrý gazda a krčmár Šiška, aspoň budeme vedieť, koľko máme v Rusovciach alkoholikov. Perfektná vízia. Toto naozaj nepotrebuje ďalší komentárbiggrinbiggrinbiggrin
Anonym (IP: 213.151.217.151) | 18 Nov, 2010 [22:16 UTC]
Re: Re: Skvelá zábava
Ved uz napiste presne kedy, kolko a ktore pozemky boli prepisane z obce na sukromnu firmu. A najdeme aj kto to schvalil .
Aj na tomto webe su uznesenia za 4 roky, skontrolujeme si to.
o AKOM PREPISOVANI HOVORITE.
Ale dokola to iste ohovaranie je nuda.
To vzdy vecer po vinku naberiete odvahu?
K umelcom aj ja si myslim, ze celkom nevedia za koho idu, ale snad to maju aspon dobre zaplatene...
A este mate chaos v skratkach.
Nie MMR ako pisete ale MRR. :)

Anonym (IP: 89.173.72.62) | 18 Nov, 2010 [22:34 UTC]
Starostova skupinka tu má stovky hektarov
>nebudte smiesny, kliknite si na katasterportal.sk, firma Rot a musí Vám to byt jasne! Niekto to tu už v rámci diskusii uverejnoval, majú tu stovky hektárov. A ako k ním prišli zaujíma aj mna, nech to pán starosta a poslanci zverejnia.


Ved uz napiste presne kedy, kolko a ktore pozemky boli prepisane z obce na sukromnu firmu. A najdeme aj kto to schvalil .
> Aj na tomto webe su uznesenia za 4 roky, skontrolujeme si to.
> o AKOM PREPISOVANI HOVORITE.
> Ale dokola to iste ohovaranie je nuda.
> To vzdy vecer po vinku naberiete odvahu?
> K umelcom aj ja si myslim, ze celkom nevedia za koho idu, ale snad to maju aspon dobre zaplatene...
> A este mate chaos v skratkach.
> Nie MMR ako pisete ale MRR. :)
>
>
Anonym (IP: 46.34.243.186) | 19 Nov, 2010 [00:01 UTC]
Re: Starostova skupinka tu má stovky hektarov
Ved kazdy druhy prispevok priaznivcov MRR je, ze obec ci starosta vkladali pozemky do rot. Vdaka p. Mokranovi tu mame zastupitelstva za 4 roky. Ved dajte datum a parcelu, kto to urobil sa lahko dovysetruje.
Anonym (IP: 195.91.55.193) | 19 Nov, 2010 [06:51 UTC]
Re: Re: Starostova skupinka tu má stovky hektarov
Prosím Vás, to nie je o priaznivcoch MRR, to je skutočnom stave veci. Myslím, že nikto tu netvrdí, že starosta či obec vkladali pozemky ROT-u, ide o to, že ROT tu skutočne vlastní pozemky od roku 2004 obrovských rozmerov, ako to je uvádzané. Podstatná časť pozemkov bola kúpená podielom 70% od Družstva, ktoré tieto pozemky získalo vydržaním krátky čas pred touto kúpou. Zaujímavé je, že práve ROT je podieľnikom s Miestným úradom, má podpísané zmluvy napr. o realizácii stavby pri Zdravotnom stredisku, došlo k vlastníctvu pozemkov priamo v parku - za kanálolm pred salašom- výmenou za pozemky na východnom slovensku a ...../ ináč stačí si pozrieť majetok firmy ROT - katasterportal.sk, tam máte aj spôsob nadobudnutia, dátum/, myslím, že nemá zmysel v tomto pokračovať, koho to nezaujíma ten si aj tak bude tvrdiť len svojecry

> Ved kazdy druhy prispevok priaznivcov MRR je, ze obec ci starosta vkladali pozemky do rot. Vdaka p. Mokranovi tu mame zastupitelstva za 4 roky. Ved dajte datum a parcelu, kto to urobil sa lahko dovysetruje.
Anonym (IP: 195.49.189.92) | 19 Nov, 2010 [08:11 UTC]
Re: Re: Re: Starostova skupinka tu má stovky hektarov
Takze mame prvy posun v kauze za sebou.
Uz vam to doslo. Obec ziadne pozemky do rot nevkladala. Vysvetlite to ostatnym aj novinarke z vasej lokality. :)
Mozno sa opravi v plus sedmicke. A ake pozemky to rot vymenil z vychodu, este toto nam obkasnite...
Anonym (IP: 95.103.46.171) | 19 Nov, 2010 [08:18 UTC]
Re: Starostova skupinka tu má stovky hektarov
No ale ved práve preto niekto strašne potrebuje, aby sa zachovala kontinuita v zastupiteľstve. Ak sa zmení zastupiteľstvo, ľudia za ROTom môžu mať problém. Nie sme naivní ani hlúpi ako si niektorí myslia a naznačujú v príspevkoch, keď dávajú domáce úlohy. Zjavne niekto zo skupinky okolo ROTu.


> Uz vam to doslo. Obec ziadne pozemky do rot nevkladala. Vysvetlite to ostatnym aj novinarke z vasej lokality. :)
> Mozno sa opravi v plus sedmicke. A ake pozemky to rot vymenil z vychodu, este toto nam obkasnite...
Anonym (IP: 213.151.217.145) | 20 Nov, 2010 [19:39 UTC]

Stanovisko Petra Danihela k diskusii - 18.1.2010

Milí Rusovčania, diskutujúci.
Už dlhšie som sa odhodlával k tomuto kroku - napísať, ale táto potreba prišla až teraz, nakoľko sa vyskytuje množstvo nepresností, dokonca klamstiev od rôznych anonymov, neprajníkov, protikandidátov, ... alebo len zle informovaných ľudí na moju osobu. Nehnevám sa na vás, len vám chcem touto cestou mnoho vysvetliť , resp. vás naučiť pozerať na veci nielen čierno-bielo. Lebo nič okolo nás nie je čierno-biele. S tým hádam všetci súhlasíte?
Cítil by som sa zle, ak by som sa zapojil do diskusie ako anonym, skrýval sa za rôzne IP adresy, prezývky alebo iné mená... ... preto sa k vám prihováram jednoducho ako Peter Danihel. Aby ste ma vedeli pochopiť resp. dobre čítať to čo vám budem v budúcnosti hovoriť v jednotlivých príspevkoch, tak vám musím v prvom rade povedať niečo o sebe. I keď to bude dlhšie, tak vám pomôže lepšie pochopiť moje konanie v rámci Rusoviec ako aj reakcie na jednotlivé príspevky. V prvom rade sa teraz k vám prihováram ako Rusovčan, sused a nie kandidát. Som jednoducho ten, ktorý sa rozhodol tu bývať, žiť a tráviť podstatnú časť dňa. Nemám problém sa s hocikým stretnúť, porozprávať i zabaviť, nakoľko sa s mnohými z vás stretávam dennodenne na uliciach či v prírode, v Jednote, na cintoríne, na pošte, v pohostinstve, v reštaurácii či hotely alebo jednoducho len v lese, na hrádzi či pri vode. Nemám problémy sa zo všetkými zdraviť a dokonca porozprávať, presne tak ako to býva na dedinách. A to mám rád. Som síce rodený Ružinovčan, ale 8 rokov som býval s terajšou manželkou v Petržalke a posledných 5 rokov bývania v tzv. „panelákovej džungle“ som sníval o lepšom mieste pre život. Mohli sme sa rozhodnúť pre rôzne mestské časti pri Bratislave, ale my sme sa rozhodli práve pre Rusovce. Cenovo dostupnejšie Jarovce či Čunovo, Záhorská Bystrica či Marianka, či o mnoho lacnejšia Dunajská Lužná, Most pri Bratislave alebo Čierna voda, nás nič tak neoslovilo dokonca nechytilo za srdce ako Rusovce!!! Podľa mňa nie je náhoda, že tu máme Gerulatu, Rusovský kaštieľ, dnešné územie pod názvom Dunajské luhy, ktoré sú chránené na základe medzinárodných zmlúv. Toto sú veci, ktoré sme zdedili všetci a podľa toho by sme sa k nim aj mali správať. Často krát vidím, že sa k týmto hodnotám staviame macošsky :o( a nepozeráme na to čo necháme našim deťom, .... .
Žiaľ nikde a nikdy som nič nededil, nevydržal, nedostal darom žiadnu nehnuteľnosť ani pozemok po rodičoch či niekom inom, či zo štátu, obce, Slovenského pozemkového fondu ani od nikoho iného. A preto som stál pred úlohou a racionálnym rozhodnutím, kde svoje a manželkyné, nie ľahko zarábané peniaze vložiť, aby sme to neľutovali. Nehanbím sa povedať, že ani peniaze som od nikoho za darmo nedostal. Zarábam ich každodennou a cieľavedomou prácou a to dokonca už od svojich 13 rokov, kedy som roznášal noviny v dvoch rajónoch na občiansky preukaz staršieho kamaráta a to pondelok až sobota od 04-06:00.Neustále som brigádoval popri škole a dokonca niekedy aj na úrok školy. Mal som nespočetne veľa rôznych brigád, povolaní či iných pracovných skúseností, ktoré nakoniec v roku 2001 vyústili k založeniu rodinnej spoločnosti zaoberajúcou sa marketingovou, realitnou a inou súvisiacou činnosťou. Prešli sme všetkým na vlastnej koži, 12 - 14 hodinovými pracovnými dňami, 6-7 dní v týždni. Za 9 rokov sa nám podarilo prepracovať na popredné miesta v našej oblasti. A aj preto sme tŕňom v oku veľa ľuďom. Našou úlohou (95%) je sprostredkovať predaj, nákup prípadne prenájom nehnuteľností, ktoré stavajú developeri, investori a banky alebo nehnuteľností, ktoré sú už dávno postavené (10,20,30 a viac rokov. Čiže sklamem mnohých prispievateľov do diskusie – BOND Reality ani Danihel nič NESTAVAL, NESTAVIA ani STAVAŤ NEBUDE a ani iným spôsobom nerieši vlastné projekty. A preto môžem povedať, že sme na trhu nezávislý a preto sa môžeme otvorene vyjadrovať či už za spoločnosť alebo za Asociáciu realitných maklérov, ktorej sme boli spoluzakladatelia k mnohým aj nepríjemným témam, čo prirodzene mnohým ľuďom vadí. Práve nedávno som sa vyjadroval k plánovaným predajom tzv. „Prezidentskej vily“ a „ Premiérovej vily“, ako spomínal anonym. Milo nás prekvapila reakcia pána prezidenta Gašparoviča, ktorý sa vyjadril, že pokiaľ by koalícia podporila predaj spomínaných nehnuteľností, tak by pán prezident takto získané peniaze venoval na rekonštrukciu Rusovského kaštieľa. Na toto naša spoločnosť práve reaguje, že v takomto prípade bude BOND Reality vyvíjať činnosť vedúcu k najlepšiemu predaju daných nehnuteľností pre vlastníka a to bez nároku na províziu či preplatenie nákladov za predaj pokiaľ takto získané peniaze budú použité do Rusoviec t.j. Rusovského kaštieľa. Aj toto vám môže naznačiť, ako pristupujeme k jednotlivým problémov v rámci našej mestskej obci.
Pre mnohých som len „realiťák“, ktorý sa nabaľuje na nových stavbách v Rusovciach. Ja hovorím, že som ten čo poskytuje službu, službu akou je každá iná: či lekár, kuchár, stolár, predavač či administratívny pracovník. Na žiadnom projekte v Rusovciach a ani nikde inde nemáme exkluzivitu, to znamená, že ju predávajú aj iné spoločnosti. Napr. pri tak často spomínanej Gaštanovej aleji je predajcov pozemkov až päť, ktoré nie sú nijako personálne či majetkovo prepojené. Dokonca niektoré nehnuteľnosti, ktoré sa predávajú v Rusovciach predáva aj desať realitných kancelárii. Okrem iného, projekt Pieskový hon bol agendou spoločnosti R.F. Development, kde bolo plánované postavať na predmetnom území Novej farmy bývanie pre 3000 ľudí. Vtedy sa Rusovčania dokázali zmobilizovať a povedať nie, takejto investícii. Mám pocit, že aj dnes je treba povedať hlasné NIE veľa developerskym zámerom väčšieho či menšieho charakteru, ktoré sa do Rusoviec jednoducho nehodia. Myslím, že takéto veci by nás mali SPÁJAť A NIE ROZDELOVAŤ! Mojou silnou stránkou je, že viem jednotlivé zámery s pôdou veľmi dobré čítať. Ako napríklad júnový pokus vymeniť pôdu Rusovského jazera za 14 ha pôdy v lokalite okolo Lučenca, kde by Slovenský pozemkový fond mohol získať od nového vlastníka až 8.000 (:o) EUR za takúto výmenu. Osoba, ktorá sa o to usilovala býva v Rusovciach a dokonca v minulosti oplotila Štrkovisko v Dunajskej Lužnej, kde dnes nájdete pri 2/3 jazera stáť „chatky“ vo veľkosti nadštandardných rodinných domov. Zatiaľ sa nám takúto hrozbu podarilo aj s ostatnými aktivistami oddialiť, ale nie úplne zastaviť. A aj pre toto vzniklo Občianske združenie Máme radi Rusovce.
K vyjadreniam, ktoré sa týkajú mojej osoby, že môžem za zničenie gaštanov na Gaštanovej aleji, oplotenie a mnohé iné nezmysly ohľadom spájania mojej osoby s developerom na Pieskovom hone musím jasne dementovať. To znamená:
1. Nesúhlasím a nikdy nebudem súhlasiť s oplocovaní, ohradzovaním a iným spôsobom oddeľovaním častí obce.
2. Nesúhlasím a nikdy nebudem s tým, aby sa v Rusovciach sa stavali 5 poschodové buovy
3. Nie som nikomu zaviazaný a financujeme všetky aktivity z vlastných zdrojov a často na úkor rodiny a životného štandardu
4. To že som s jedným s bratov z Novej farmy v spoločnej firme to je fakt. Volá sa p. Ivan Zizič a firmy INVEST SPORT, s.r.o. Táto firma nevykonávala, nevykonáva a ani nebude žiadnu činnosť nakoľko sa športové aktivity čo bolo ich zámerov na Slovensku pred 4 rokmi nekonajú – žiaľ. Teraz sa čaká na výmaz.
5. Neničím prírodu, či gaštany alebo niečo iné – naopak som predmetného developera uprosil, aby nevyrúbal napr. stromy Japonica čo boli na ich pozemkoch, ale nový vlastník čo kúpil danú časť pozemku na dom ich nechal spíliť lebo stáli na jeho majetku a nič sa s tým nedalo robiť.
6. Zabezpečil som odvoz cca. 12 tatroviek odpadu z bočníc Gaštanovej aleji pri pôvodnej rampe na jej konci, tak kde bývajú bezdomovci.
7. Zabezpečil som posunutie rampy o cca. 100 m smerom k Balkánskej, tak aby bolo zabránené vjazdu do tmavej uličky tým, čo tu chodili vyhadzovať odpad a zakladali čierne skládky.
8. Uprosil som developera, ktorý dostal súhlas na oplotenie a uzamknutie areálu Piestkový hon od samého začiatku a toto povolenie bolo dané príslušnými úradmi vrátane MÚ Rusovce, aby nezamkol brány pred tým ako bude aspoň dokončená cesta a prístup do lesa cez pokračovanie cesty Pri Gaštanovej ulici, ....... a mnohé drobnosti, ktoré som robil ako obyčajný občan Rusoviec.
9. A mnoho ďalších vecí a ešte viac mám naplánovaných aj ako súkromná osoba. A práve pre tento môj kladný a príkladný prístup ma chcete napádať? Tak potom neviem čo by ste robili s tými, ktorí vedome a z pozície postavenie škodili a škodia Rusovciam.... . Preto navrhujem, aby sa hovorili veci, ktoré sú faktami a nie jedna pani povedala ....
V nasledujúcom texte, bude spomínané aj Občianske združenie, tak prosím o to, aby ste to nevnímali ako propagácia – jednoducho ako fakty. Hore uvedené plány niektorých ľudí či záujmových skupín nás v letných mesiacoch prinútili viac a viac sa zaujímať o Rusovce z hľadiska transparentnosti pri minulej či budúcej realizácii rôznych projektov. Takmer každá časť Rusoviec je poznačená nedostatkami čo vidno na všeobecnej nespokojnosti ľudí s chodníkmi, cestami, cyklotrasami, kanalizáciou, osvetlením, nezákonnými zrušeniami prístupových chodníkov napr. do Rusovského kaštieľa, ... . A zlé skúsenosti som nemal len ja, ale mnohí susedia a známi z rôznych častí Rusoviec. Práve takéto veci nás dali viacerých dohromady (zo všetkých častí Rusoviec) a hlavne uvedomenie si, že ako jednotlivec toho veľa nezmôže sme začali hľadač formu ako by sme mohli združovať všetkých, ktorým na Rusovciach záleží. Títo ľudia boli a sú ochotní na úkor svojich rodín, voľného času, svojej roboty venovať sa podľa svojich možností veciam, ktoré zlepšujú život v Rusovciach. A aj pre toto sme sa rozhodli založiť Občianske združenie Máme radi Rusovce, ktoré je otvorené pre kohokoľvek, kto chce prispieť akýmkoľvek spôsobom na zlepšenie života a skvalitnenie prostredia Rusoviec.. Noví a noví sympatizanti sa k nám pridávajú priebežne na jednotlivých akciách (či už to bolo maľovanie zastávok, ktoré 20 rokov všetci ignorovali; akcie typu Bútľavá vŕba, kde nám prišlo viac ako 200 podnetov od Rusovčanov zo všetkých častí; Strašidlová párty alebo pripravovaný nultý ročník RUSOVSKEJ VOLOVINY), ktoré budeme robiť aj po voľbách. Dokonca hneď týždeň po voľbách už teraz pripravujeme špeciálneho Mikuláša pre deti a aj dospelých. Všetko je robené za podpory Rusovčanov a kamarátov, ktorí možno v prvom rade fandia nám ako osobám, združeniu a to len na základe konkrétnych činov, ktoré vidia a hlavne, že nás poznajú aj z pracovného prostredia, kde sme úspešní a preto nám veria, že o veciach nielen hovoríme a sľubujeme, ale ich hlavne teraz v Rusovciach robíme. Dnes sa vnímajú moje minulé ako aj naše aktivity čisto len ako predvolebnú kampaň. My vás presvedčíme, že toto sa bude a dokonca omnoho viac konať aj po voľbách. A toto sú naše a našich sympatizantov silné stránky.
Našim prvoradým cieľom bolo niečím prispieť pre obec, kde žijeme a ku ktorej sa hrdo hlásime. Tak sme začali robiť drobné aktivity v rámci našich možností, ktorými sme chceli ukázať na to, že ak sa chce a sú viacerí za vec zapálení, tak to ide. Samému by sa to nikdy a nikde nepodarilo. Boli tu jednotlivci, čo mali veľa dobrých nápadov, chuti niečo zmeniť, ale jednoducho povedané sa unavili a nevládali dlho plávať proti prúdu t.j. proti záujmom rôznych skupín a záujmov alebo jednoducho voči nezáujmu ostatných .
Dovoľte mi reagovať aj k vyjadreniam, že kde boli niektorí umelci, keď sa organizovali napr. Rusovské dni. Tak vážení, sám som zažil napríklad Karin Olasovú na Rusovských dňoch pred 2-3 rokmi, kde mali aj so skupinou min. 30 min. program.
Priznám sa, že na dnes aspoň mne stačilo a pokiaľ ste to dočítali až do tohto bodu, tak vám úprimne ďakujem. Čoskoro sa opäť prihlásim.
Zatiaľ prajem všetkým pekný deň ako aj nadchádzajúci víkend, aby ho prežili čo najkrajšie.
S pozdravom
Peter Danihel
Anonym (IP: 213.160.177.211) | 19 Nov, 2010 [04:44 UTC]
Re: Stanovisko Petra Danihela k diskusii - 18.1.2010
Jakubec chcel oplotiti jazera, mobilizovali sa tam obcianske zdruzenia, nie vy.internet vie vsetko.
klast odpor potichu je jednoduche, nikoho nenastveme, ze?
Nebyva v Rusovciach Jakubec.
Neboblo o vas vobec pocut, ked sa oplocovala alej a asi to nie je nahoda. Ani pri dalsich problemovych veciach.
Ved si musite dobre vychadzat s klientmi.

Anonym (IP: 89.173.72.62) | 19 Nov, 2010 [06:43 UTC]
Re: Stanovisko Petra Danihela k diskusii - 18.1.2010
Tak si pozrite na facebooku. Manželk pána Danihela tam založila stránku na záchranu Rusoveckých jazier a urobila výzvu, že ona zaplatí Lesom 8000 EUR (oficiálny argument Mestských lesov prečo predávajú). Jej klient ponúkol lesom svoje reštitučné nároky, len aby sa jazerá nepredávali. Internet vie skutočne všetko, treba hľadať a nie ohovárať. A to ešte nemalo s voľbami zďaleka nič spoločné! Je hanba, že ohovárate takýchto ľudí, ktorí sa tým nikdy ani neprezentovali! Čo urobilo zastupiteľstvo okrem toho, že povedali, že oni nemajú dosah na riešenie.

Jakubec chcel oplotiti jazera, mobilizovali sa tam obcianske zdruzenia, nie vy.internet vie vsetko.
> klast odpor potichu je jednoduche, nikoho nenastveme, ze?
> Nebyva v Rusovciach Jakubec.
> Neboblo o vas vobec pocut, ked sa oplocovala alej a asi to nie je nahoda. Ani pri dalsich problemovych veciach.
> Ved si musite dobre vychadzat s klientmi.
>
>
Anonym (IP: 213.151.217.147) | 20 Nov, 2010 [17:10 UTC]
Re: Re: Stanovisko Petra Danihela k diskusii - 18.1.2010
Mestske lesy nevlastnia lesy okolo jazera.
Anonym (IP: 89.173.72.62) | 20 Nov, 2010 [17:43 UTC]
Re: Stanovisko Petra Danihela k diskusii - 18.1.2010
http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=100811819972083

http://www.changenet.sk/?section=spr&x=493738

hej, bol to: Štátny podnik Lesy Slovenskej republiky


Mestske lesy nevlastnia lesy okolo jazera.
Anonym (IP: 213.151.217.151) | 20 Nov, 2010 [19:43 UTC]
Antoš by s oplotením jazier súhlasil!
http://www.bratislavskenoviny.sk/najnovsie-spravy-z-bratislavy/zivotne-prostredie/rusovce-nie-su-proti-ohradeniu-jazier.html?page_id=101083
Anonym (IP: 213.151.217.147) | 20 Nov, 2010 [19:57 UTC]
Re: Stanovisko Petra Danihela k diskusii - 18.1.2010
Ale,ale, nože ho pán Danihel ! A zazvonil zvonec a rozprávky je koniec... Tak dobrú noc.


> Milí Rusovčania, diskutujúci.
> Už dlhšie som sa odhodlával k tomuto kroku - napísať, ale táto potreba prišla až teraz, nakoľko sa vyskytuje množstvo nepresností, dokonca klamstiev od rôznych anonymov, neprajníkov, protikandidátov, ... alebo len zle informovaných ľudí na moju osobu. Nehnevám sa na vás, len vám chcem touto cestou mnoho vysvetliť , resp. vás naučiť pozerať na veci nielen čierno-bielo. Lebo nič okolo nás nie je čierno-biele. S tým hádam všetci súhlasíte?
> Cítil by som sa zle, ak by som sa zapojil do diskusie ako anonym, skrýval sa za rôzne IP adresy, prezývky alebo iné mená... ... preto sa k vám prihováram jednoducho ako Peter Danihel. Aby ste ma vedeli pochopiť resp. dobre čítať to čo vám budem v budúcnosti hovoriť v jednotlivých príspevkoch, tak vám musím v prvom rade povedať niečo o sebe. I keď to bude dlhšie, tak vám pomôže lepšie pochopiť moje konanie v rámci Rusoviec ako aj reakcie na jednotlivé príspevky. V prvom rade sa teraz k vám prihováram ako Rusovčan, sused a nie kandidát. Som jednoducho ten, ktorý sa rozhodol tu bývať, žiť a tráviť podstatnú časť dňa. Nemám problém sa s hocikým stretnúť, porozprávať i zabaviť, nakoľko sa s mnohými z vás stretávam dennodenne na uliciach či v prírode, v Jednote, na cintoríne, na pošte, v pohostinstve, v reštaurácii či hotely alebo jednoducho len v lese, na hrádzi či pri vode. Nemám problémy sa zo všetkými zdraviť a dokonca porozprávať, presne tak ako to býva na dedinách. A to mám rád. Som síce rodený Ružinovčan, ale 8 rokov som býval s terajšou manželkou v Petržalke a posledných 5 rokov bývania v tzv. „panelákovej džungle“ som sníval o lepšom mieste pre život. Mohli sme sa rozhodnúť pre rôzne mestské časti pri Bratislave, ale my sme sa rozhodli práve pre Rusovce. Cenovo dostupnejšie Jarovce či Čunovo, Záhorská Bystrica či Marianka, či o mnoho lacnejšia Dunajská Lužná, Most pri Bratislave alebo Čierna voda, nás nič tak neoslovilo dokonca nechytilo za srdce ako Rusovce!!! Podľa mňa nie je náhoda, že tu máme Gerulatu, Rusovský kaštieľ, dnešné územie pod názvom Dunajské luhy, ktoré sú chránené na základe medzinárodných zmlúv. Toto sú veci, ktoré sme zdedili všetci a podľa toho by sme sa k nim aj mali správať. Často krát vidím, že sa k týmto hodnotám staviame macošsky :o( a nepozeráme na to čo necháme našim deťom, .... .
> Žiaľ nikde a nikdy som nič nededil, nevydržal, nedostal darom žiadnu nehnuteľnosť ani pozemok po rodičoch či niekom inom, či zo štátu, obce, Slovenského pozemkového fondu ani od nikoho iného. A preto som stál pred úlohou a racionálnym rozhodnutím, kde svoje a manželkyné, nie ľahko zarábané peniaze vložiť, aby sme to neľutovali. Nehanbím sa povedať, že ani peniaze som od nikoho za darmo nedostal. Zarábam ich každodennou a cieľavedomou prácou a to dokonca už od svojich 13 rokov, kedy som roznášal noviny v dvoch rajónoch na občiansky preukaz staršieho kamaráta a to pondelok až sobota od 04-06:00.Neustále som brigádoval popri škole a dokonca niekedy aj na úrok školy. Mal som nespočetne veľa rôznych brigád, povolaní či iných pracovných skúseností, ktoré nakoniec v roku 2001 vyústili k založeniu rodinnej spoločnosti zaoberajúcou sa marketingovou, realitnou a inou súvisiacou činnosťou. Prešli sme všetkým na vlastnej koži, 12 - 14 hodinovými pracovnými dňami, 6-7 dní v týždni. Za 9 rokov sa nám podarilo prepracovať na popredné miesta v našej oblasti. A aj preto sme tŕňom v oku veľa ľuďom. Našou úlohou (95%) je sprostredkovať predaj, nákup prípadne prenájom nehnuteľností, ktoré stavajú developeri, investori a banky alebo nehnuteľností, ktoré sú už dávno postavené (10,20,30 a viac rokov. Čiže sklamem mnohých prispievateľov do diskusie – BOND Reality ani Danihel nič NESTAVAL, NESTAVIA ani STAVAŤ NEBUDE a ani iným spôsobom nerieši vlastné projekty. A preto môžem povedať, že sme na trhu nezávislý a preto sa môžeme otvorene vyjadrovať či už za spoločnosť alebo za Asociáciu realitných maklérov, ktorej sme boli spoluzakladatelia k mnohým aj nepríjemným témam, čo prirodzene mnohým ľuďom vadí. Práve nedávno som sa vyjadroval k plánovaným predajom tzv. „Prezidentskej vily“ a „ Premiérovej vily“, ako spomínal anonym. Milo nás prekvapila reakcia pána prezidenta Gašparoviča, ktorý sa vyjadril, že pokiaľ by koalícia podporila predaj spomínaných nehnuteľností, tak by pán prezident takto získané peniaze venoval na rekonštrukciu Rusovského kaštieľa. Na toto naša spoločnosť práve reaguje, že v takomto prípade bude BOND Reality vyvíjať činnosť vedúcu k najlepšiemu predaju daných nehnuteľností pre vlastníka a to bez nároku na províziu či preplatenie nákladov za predaj pokiaľ takto získané peniaze budú použité do Rusoviec t.j. Rusovského kaštieľa. Aj toto vám môže naznačiť, ako pristupujeme k jednotlivým problémov v rámci našej mestskej obci.
> Pre mnohých som len „realiťák“, ktorý sa nabaľuje na nových stavbách v Rusovciach. Ja hovorím, že som ten čo poskytuje službu, službu akou je každá iná: či lekár, kuchár, stolár, predavač či administratívny pracovník. Na žiadnom projekte v Rusovciach a ani nikde inde nemáme exkluzivitu, to znamená, že ju predávajú aj iné spoločnosti. Napr. pri tak často spomínanej Gaštanovej aleji je predajcov pozemkov až päť, ktoré nie sú nijako personálne či majetkovo prepojené. Dokonca niektoré nehnuteľnosti, ktoré sa predávajú v Rusovciach predáva aj desať realitných kancelárii. Okrem iného, projekt Pieskový hon bol agendou spoločnosti R.F. Development, kde bolo plánované postavať na predmetnom území Novej farmy bývanie pre 3000 ľudí. Vtedy sa Rusovčania dokázali zmobilizovať a povedať nie, takejto investícii. Mám pocit, že aj dnes je treba povedať hlasné NIE veľa developerskym zámerom väčšieho či menšieho charakteru, ktoré sa do Rusoviec jednoducho nehodia. Myslím, že takéto veci by nás mali SPÁJAť A NIE ROZDELOVAŤ! Mojou silnou stránkou je, že viem jednotlivé zámery s pôdou veľmi dobré čítať. Ako napríklad júnový pokus vymeniť pôdu Rusovského jazera za 14 ha pôdy v lokalite okolo Lučenca, kde by Slovenský pozemkový fond mohol získať od nového vlastníka až 8.000 (:o) EUR za takúto výmenu. Osoba, ktorá sa o to usilovala býva v Rusovciach a dokonca v minulosti oplotila Štrkovisko v Dunajskej Lužnej, kde dnes nájdete pri 2/3 jazera stáť „chatky“ vo veľkosti nadštandardných rodinných domov. Zatiaľ sa nám takúto hrozbu podarilo aj s ostatnými aktivistami oddialiť, ale nie úplne zastaviť. A aj pre toto vzniklo Občianske združenie Máme radi Rusovce.
> K vyjadreniam, ktoré sa týkajú mojej osoby, že môžem za zničenie gaštanov na Gaštanovej aleji, oplotenie a mnohé iné nezmysly ohľadom spájania mojej osoby s developerom na Pieskovom hone musím jasne dementovať. To znamená:
> 1. Nesúhlasím a nikdy nebudem súhlasiť s oplocovaní, ohradzovaním a iným spôsobom oddeľovaním častí obce.
> 2. Nesúhlasím a nikdy nebudem s tým, aby sa v Rusovciach sa stavali 5 poschodové buovy
> 3. Nie som nikomu zaviazaný a financujeme všetky aktivity z vlastných zdrojov a často na úkor rodiny a životného štandardu
> 4. To že som s jedným s bratov z Novej farmy v spoločnej firme to je fakt. Volá sa p. Ivan Zizič a firmy INVEST SPORT, s.r.o. Táto firma nevykonávala, nevykonáva a ani nebude žiadnu činnosť nakoľko sa športové aktivity čo bolo ich zámerov na Slovensku pred 4 rokmi nekonajú – žiaľ. Teraz sa čaká na výmaz.
> 5. Neničím prírodu, či gaštany alebo niečo iné – naopak som predmetného developera uprosil, aby nevyrúbal napr. stromy Japonica čo boli na ich pozemkoch, ale nový vlastník čo kúpil danú časť pozemku na dom ich nechal spíliť lebo stáli na jeho majetku a nič sa s tým nedalo robiť.
> 6. Zabezpečil som odvoz cca. 12 tatroviek odpadu z bočníc Gaštanovej aleji pri pôvodnej rampe na jej konci, tak kde bývajú bezdomovci.
> 7. Zabezpečil som posunutie rampy o cca. 100 m smerom k Balkánskej, tak aby bolo zabránené vjazdu do tmavej uličky tým, čo tu chodili vyhadzovať odpad a zakladali čierne skládky.
> 8. Uprosil som developera, ktorý dostal súhlas na oplotenie a uzamknutie areálu Piestkový hon od samého začiatku a toto povolenie bolo dané príslušnými úradmi vrátane MÚ Rusovce, aby nezamkol brány pred tým ako bude aspoň dokončená cesta a prístup do lesa cez pokračovanie cesty Pri Gaštanovej ulici, ....... a mnohé drobnosti, ktoré som robil ako obyčajný občan Rusoviec.
> 9. A mnoho ďalších vecí a ešte viac mám naplánovaných aj ako súkromná osoba. A práve pre tento môj kladný a príkladný prístup ma chcete napádať? Tak potom neviem čo by ste robili s tými, ktorí vedome a z pozície postavenie škodili a škodia Rusovciam.... . Preto navrhujem, aby sa hovorili veci, ktoré sú faktami a nie jedna pani povedala ....
> V nasledujúcom texte, bude spomínané aj Občianske združenie, tak prosím o to, aby ste to nevnímali ako propagácia – jednoducho ako fakty. Hore uvedené plány niektorých ľudí či záujmových skupín nás v letných mesiacoch prinútili viac a viac sa zaujímať o Rusovce z hľadiska transparentnosti pri minulej či budúcej realizácii rôznych projektov. Takmer každá časť Rusoviec je poznačená nedostatkami čo vidno na všeobecnej nespokojnosti ľudí s chodníkmi, cestami, cyklotrasami, kanalizáciou, osvetlením, nezákonnými zrušeniami prístupových chodníkov napr. do Rusovského kaštieľa, ... . A zlé skúsenosti som nemal len ja, ale mnohí susedia a známi z rôznych častí Rusoviec. Práve takéto veci nás dali viacerých dohromady (zo všetkých častí Rusoviec) a hlavne uvedomenie si, že ako jednotlivec toho veľa nezmôže sme začali hľadač formu ako by sme mohli združovať všetkých, ktorým na Rusovciach záleží. Títo ľudia boli a sú ochotní na úkor svojich rodín, voľného času, svojej roboty venovať sa podľa svojich možností veciam, ktoré zlepšujú život v Rusovciach. A aj pre toto sme sa rozhodli založiť Občianske združenie Máme radi Rusovce, ktoré je otvorené pre kohokoľvek, kto chce prispieť akýmkoľvek spôsobom na zlepšenie života a skvalitnenie prostredia Rusoviec.. Noví a noví sympatizanti sa k nám pridávajú priebežne na jednotlivých akciách (či už to bolo maľovanie zastávok, ktoré 20 rokov všetci ignorovali; akcie typu Bútľavá vŕba, kde nám prišlo viac ako 200 podnetov od Rusovčanov zo všetkých častí; Strašidlová párty alebo pripravovaný nultý ročník RUSOVSKEJ VOLOVINY), ktoré budeme robiť aj po voľbách. Dokonca hneď týždeň po voľbách už teraz pripravujeme špeciálneho Mikuláša pre deti a aj dospelých. Všetko je robené za podpory Rusovčanov a kamarátov, ktorí možno v prvom rade fandia nám ako osobám, združeniu a to len na základe konkrétnych činov, ktoré vidia a hlavne, že nás poznajú aj z pracovného prostredia, kde sme úspešní a preto nám veria, že o veciach nielen hovoríme a sľubujeme, ale ich hlavne teraz v Rusovciach robíme. Dnes sa vnímajú moje minulé ako aj naše aktivity čisto len ako predvolebnú kampaň. My vás presvedčíme, že toto sa bude a dokonca omnoho viac konať aj po voľbách. A toto sú naše a našich sympatizantov silné stránky.
> Našim prvoradým cieľom bolo niečím prispieť pre obec, kde žijeme a ku ktorej sa hrdo hlásime. Tak sme začali robiť drobné aktivity v rámci našich možností, ktorými sme chceli ukázať na to, že ak sa chce a sú viacerí za vec zapálení, tak to ide. Samému by sa to nikdy a nikde nepodarilo. Boli tu jednotlivci, čo mali veľa dobrých nápadov, chuti niečo zmeniť, ale jednoducho povedané sa unavili a nevládali dlho plávať proti prúdu t.j. proti záujmom rôznych skupín a záujmov alebo jednoducho voči nezáujmu ostatných .
> Dovoľte mi reagovať aj k vyjadreniam, že kde boli niektorí umelci, keď sa organizovali napr. Rusovské dni. Tak vážení, sám som zažil napríklad Karin Olasovú na Rusovských dňoch pred 2-3 rokmi, kde mali aj so skupinou min. 30 min. program.
> Priznám sa, že na dnes aspoň mne stačilo a pokiaľ ste to dočítali až do tohto bodu, tak vám úprimne ďakujem. Čoskoro sa opäť prihlásim.
> Zatiaľ prajem všetkým pekný deň ako aj nadchádzajúci víkend, aby ho prežili čo najkrajšie.
> S pozdravom
> Peter Danihel
>
Anonym (IP: 78.99.225.186) | 19 Nov, 2010 [06:50 UTC]
Re: Re: Stanovisko Petra Danihela k diskusii - 18.1.2010
Veľmi inteligentná reakcia, plná múdrych protiargumentov, určite od človeka, ktorý celý svoj život obetoval rozvoju Rusoviec...
Anonym (IP: 85.216.226.56) | 19 Nov, 2010 [09:26 UTC]
Re: Re: Re: Stanovisko Petra Danihela k diskusii - 18.1.2010
Je to jednoduche.
Ten kto zije z provizii investorov, nemoze ist proti investorom!

Ved noe je dalwj o xom rozmyslat, preto bol ticho.
Anonym (IP: 195.91.55.193) | 19 Nov, 2010 [10:04 UTC]
Re: Re: Re: Re: Stanovisko Petra Danihela k diskusii - 18.1.2010
> Je to jednoduche.
> Ten kto zije z provizii investorov, nemoze ist proti investorom!

je to naozaj velmi jednoduche, to je presne Antos !crycry Aj on je ticho, stale zije ?

SDKU/Most HID/KDH = Dušan Antoš a spol. = Firma Rot = 1.657.741 m2 v Rusovciach ( www.katasterportal.sk) = min.15.000 nových obyvatelov
Anonym (IP: 94.228.85.147) | 19 Nov, 2010 [11:40 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Stanovisko Petra Danihela k diskusii - 18.1.2010
Ticho bol Danihel, pri stavani Novej farmy :)
Az potom mu zacalo zalezat na Rusovciach.
Tuto vasu spravu o RoT, teda spam, mate asi niekde ulozene, ze?? :)
Zachvilu to bude aj vasa odpoved na to kolko je hodin.. :)
V nevedomosti je krasne zit.
Uz tu niekde niekto prisiel nato, ze obec pozemky do rot  nevkladala a ma tam 20percent.
Teraz mate dalsiu ulohu na 3 tzydne: kolko percent hlasovacich prav ma obec v Rote??
ale pozor, to uz je otazka pre bystrych a tych, co chcu vediet pravdu! :)
Anonym (IP: 195.91.55.193) | 19 Nov, 2010 [12:03 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stanovisko Petra Danihela k diskusii - 18.1.2010
Tá úloha znieevil, že nech sa robí čo sa robí, nech kandiduje hoci aj pán najvyšší, aj tak ANTOŠ vahrá, to ste mali s tým namysli? mrgreen Je to správna odpoveď? No vidíte a nepotreboval som na to ani 3 týždne!!!evilevilwink

............ Teraz mate dalsiu ulohu na 3 tzydne: kolko percent hlasovacich prav ma obec v Rote??
> ale pozor, to uz je otazka pre bystrych a tych, co chcu vediet pravdu! :)
Anonym (IP: 195.168.210.14) | 19 Nov, 2010 [14:15 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stanovisko Petra Danihela k diskusii - 18.1.2010
Tazka debata s vami, ked pretacate stale.
Uloha bola kolko percent hlasov ma mc v Rote.
Ale ste nejaki premotivovani, aj ta p´us 7 do schranok....
O vela vam ide, co?
Anonym (IP: 195.91.56.95) | 19 Nov, 2010 [14:30 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stanovisko Petra Danihela k diskusii - 18.1.2010
neviem ci to dokazete pochopit ale vobec nejde o vela, ale ide len o dobru veclol
Ci sa to da povedat aj o skupine okolo p.Antosa by som celkom pochybovallol
Anonym (IP: 212.5.203.154) | 19 Nov, 2010 [16:03 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stanovisko Petra Danihela k diskusii - 18.1.2010
Plus sedmicky do schranok, antikampan bilboardova, teraz nas caka medialna kampan, ktoru rozbehli....
Jasne, uplne dobra vec.
Zacali mju mesiac pred volbami.
Anonym (IP: 195.91.55.60) | 19 Nov, 2010 [18:21 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stanovisko Petra Danihela k diskusii - 18.1.2010
Dobry den, myslela som si, ze si len precitam, co noveho je pred volbami, ake nazory maju rusovcania na ludi, ktori by ich mali v buducnosti zastupovat. Ale neda mi, aby som aj ja niecim neprispela.
Rusovce. Spomedzi vsetkych dedin na Slovensku alebo v Europe (?) sme si s manzelom vybrali prave Rusovce. Myslite si ze kvoli zatrpknutym ludom, ktori sa tu dost casto hlasia,aki su skveli stari rusovcania? Z ludi sme tu nepoznali nikoho. Casto sme sem ale chodili po hradzi na bicykloch na jazera, na zmrzlinu, kofolu a vdychovali sme dovolenkovu atmosferu tejto dedinky. Aj ked mne osobne tu velmi chybaju kopce s vyhladmi do dialok, ake boli na dedine, kde som sa narodila, historia Rusoviec s nadhernym kastielom, prilahlym parkom a lesom, vedomie, ze cca 2000 rokov pred nami tu zili Rimania (tiez si tu zalozili svoje opevnenia (:-)) si ma celkom ziskala. Po case, ked sme sa prestahovali, ku Gastanovej aleji spoznavali sme novych susedov. Musim povedat, ze sme velmi dobre "natrafili" lebo lepsich ludi sme ani nemohli mat. Ci mladych alebo starsich, vzdy ochotnych pomoct. A to si velmi vazim. Po urcitom case sa nam narodilo prve dieta, zostala som na materskej dovolenke. Zacali sme chodit do Kukulienky, spoznavali blizsie novych aj povodnych rusovcanov. Cenim si aj odhodlanie zakladatelov Kukulienky, ze sa odhodlali na boj s veternymi mlynmi - proti mests. zastupitelstvu, ktore im dost pokladalo polena pod nohy a deti s mamickami sa nemali poriadne ani kde stretavat... S nastupom dietata do skolky som zistovala, ze ani v skolke to nie je "ruzove". A male deti nie su povazovane za dolezite bytosti tejto dediny. Na cca 20 deti fungoval len jeden jediny zachod. Zachody sa opravili, az s prichodom starostovho vnuka do skolky. Rodicia financne prispievali nielen na hracky, divadielka a darceky ale aj na postelne obliecky, nehovoriac o tom, ze okna su stare, s otvormi (samozrejme, ze su vysoke naklady na kurenie), atd. Ale nie o tom chcem pisat.
Ako som hore naznacila vazim si ludi, ktori idu proti prudu za lepsiu buducnost seba aj svojich potomkov.
Vy, stari rusovcania, ste tu zili v izolacii na pohranici za cias totality.
Bolo by dobre, keby sme poznali aj Vasu minulost, Vase postoje a Vasu hrdost na to, co ste dosiahli pre Rusovce. Ako som uz v predchadzajucich prispevkoch citala, su medzi Vami ludia, ktori zachranili namestie, brania vyrubu stromov, vnasaju nove myslienky do diania v obci. Je to skvele mat takych ludi medzi sebou.
Vela pisete na adresu Petra Danihela. Nemozem mlcat, ked vidim, ako sa ho snazite dostat do pozicie poskodzovatela Rusoviec. Poznam ho
od doby, kedy sa sem nastahoval a stal sa nasim susedom. Ziskal si ma svojou priatelskostou a nadsenim pre Rusovce. Je z mala ludi, ktori idu proti prudu. To si na nom vazim. Verim, ze ma nesklame.
Anonym (IP: 78.98.180.179) | 20 Nov, 2010 [01:56 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stanovisko Petra Danihela k diskusii - 18.1.2010
Vážená pani,
V mnohom, čo píšete máte pravdu i keď nedá sa necítiť z Vášho príspevku zášť voči starým obyvateľom. Myslíte si že to tu mali ľahké? Bola to pohraničná oblast, hocikto sem nemohol a tak boli ľudia tu žijúci viac-menej v izolácii. O to viac boli zomknutí a držali spolu. Každý každého poznal, na ulici sa nedalo nepozdraviť a vážili si jeden druhého. Do mesta nechodili autobusy ako teraz a hrádza v tejto podobe neexistovala. Nebolo ani vandalov, lebo ak niektorý výrastok niečo vyviedol, vedelo sa ihneď kto to bol. A práve tu je kameň úrazu, prečo si mnohí prisťahovalci myslia, že tí starí ich nemusia. Nie je to o starostovi, ani o zvyšovaní počtu obyvateľov. Ide práve o tú dovolenkovú atmosféru, o ktorej píšete. Celé leto je dedina plná ľudí, ktorí sa sem chodia "vyvenčiť" z betónovej džungle. Nič proti nim nemám. Ale skúsili ste sa prejsť po Balkánskej? Cyklistom pomaly treba uskakovať, a ľudia žijúci na tejto ulici majú smolu, ak chcú vyjsť z vlastným autom z garáže. Arogancia niektorých nepozná hraníc. Jediný obchod s potravinami je plný, a tak človek tu žijúci sa kvôli pár rohlíkom, ktoré si kupuje denne musí predierať davom. To je tá "dovolenková atmosféra". Vy, čo ste sa prisťahovali, bývate v oplotených rezerváciách, kde Vám nevreštia od rána do večera malé deti a pripití cyklisti chystajúci sa na cestu späť do Petržalky. Nikto Vám tam neznečisťuje chodníky pľuvancami, špakmi a pod. Vy sa divíte, že sú starousadlíci "iní"? Ja teda nie. A to nie som "starý Rusovčan" Prisťahoval som sa sem pred 20-mi rokmi a odvtedy tu žijem. Táto dedina ma nenadchla "dovolenkovou atmosférou" ani "históriou". Nadchla ma jednoducho kľudom, ktorý tu panoval, a ten je žiaľbohu tatam.....
Prajem Všetkým pekný deň.
Anonym (IP: 195.168.210.14) | 20 Nov, 2010 [09:17 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stanovisko Petra Danihela k diskusii - 18.1.2010
Vážený pane,
chápem Vašu nostalgiu za "starými dobrými časmi", no smola je, že tieto sú už definitívne v nenávratne a nielen v Rusovciach. Pravdou je, že pre pôvodných Rusovčanov sú tí novoprisťahovaní symbolom zmien, ktoré sa im väčšinou nepáčia. Druhou pravdou je ale to, že toto všetko povolili a riadili nimi zvolení zástupcovia - starostovia a poslanci.
Je iróniou osudu, že symbolom ochráncu starých Rusoviec pre pôvodných Rusovčanov je človek, ktorý sa, ako to už vyplýva z názvu jeho funkcie, mal postarať o blaho obce a chrániť záujmy všetkých svojich voličov, výsledok jeho práce je však úplne opačný.
Anonym (IP: 78.98.102.226) | 20 Nov, 2010 [17:54 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stanovisko Petra Danihela k diskusii - 18.1.201
Vam sa o Antosovi musi aj snivat :)
Je to uz nenavist, ci len premotivovanie?
Snad aspon vianoce vas privedu na ine myslienky.
Anonym (IP: 195.91.55.15) | 20 Nov, 2010 [18:20 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stanovisko Petra Danihela k diskusii - 18.1
Ci sa vam to paci alebo nie, vsetci Rusovcania maju rovnake pravo a mozete si ich delit na starorusovcanov, novorusovcanov alebo ako chcetelol. Nebudete nas tu vyhanat z nasich domov, ani vasimi nostalgickymi vylevmi za minulostou. To je vas problem, ak chcete zakonzervovany komunizmus musite ist do Albanska.
Chcete si zjednodusit pohlad tym ako nenavidime Antosa, nie je to tak len nemame preco akceptovat neschopnost a osobne zaujmy, ktore reprezentuje.
Anonym (IP: 213.151.217.133) | 20 Nov, 2010 [23:41 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stanovisko Petra Danihela k diskusii - 18.1
Kde ste v tomto príspevku videli nenávisť? Bolo to len konštatovanie stavu. Kritizoval som len výsledky práce, nie osobnosť.
Inak v normálnej spoločnosti by malo platiť, že vo verejných funkciách nemajú pôsobiť osoby trestne stíhané. Platí síce prezumcia neviny, ale minimálne do vynesenia rozsudku by daná osoba mala pozastaviť výkon svojej funkcie.
> Vam sa o Antosovi musi aj snivat :)
> Je to uz nenavist, ci len premotivovanie?
> Snad aspon vianoce vas privedu na ine myslienky.
Anonym (IP: 85.216.231.225) | 22 Nov, 2010 [10:58 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stanovisko Petra Danihela k diskusii -
> Kde ste v tomto príspevku videli nenávisť? Bolo to len Normalna spolocnost sa riadi zakonmi a zakony su taketo.
A su nastavene k celemu trestnemu poriadku, ako je nastavene zacatie trestneho stihania atd.
Anonym (IP: 92.240.229.180) | 22 Nov, 2010 [11:19 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stanovisko Petra Danihela k diskusii - 18.1.2010
a co spravilo s tym zastupitelstvo?
Anonym (IP: 213.151.217.133) | 20 Nov, 2010 [23:47 UTC]

Re: Re: Stanovisko Petra Danihela k diskusii - 18.1.2010
Vážený pane,
zrejme ste celkom nepochopili príspevok dámy pred Vami. Alebo ste si ho vo svojej horkosti opäť vysvetlili po svojom a neodolali ste možnosti znova prispieť negatívnou emóciou. Škoda. Píšete, že ste sa prisťahovali do Rusoviec pred 20 rokmi. To aj v roku 1990 a neskôr bola táto dedina tak extrémne izolovanou pohraničnou oblasťou ako píšete? Od porevolučných čias sa Rusovce stali popri Zlatých pieskoch rekreačnou oblasťou Brtislavy. Len Rusovce na to takmer nijako nezareagovali. Zostali mentálne uzamknuté vo svojej izolovanosti z čias komunistov. Je to vidieť na nulovej infraštruktúre v okolí jazier (žiadne smetné koše, lavičky, chodníky ako pre 100 rokmi...). A zostalo to aj vo veľkej časti nás ľudí. Je tu však náznak šance pohnúť sa ďalej. Dajme teda šancu mladým ľuďom s novými silami a myšlienkami. Je ten správny čas. smile
Anonym (IP: 95.103.54.86) | 20 Nov, 2010 [16:44 UTC]
Re: Re: Re: Stanovisko Petra Danihela k diskusii - 18.1.2010
A co kebz ste nas nechali na pokoji a v klude yit ako predtzm, ney ste sem prisli?
A naucili sa trocha pokory?
Anonym (IP: 89.173.72.62) | 20 Nov, 2010 [17:41 UTC]
19. storočie?k diskusii - 18.1.2010
Vážený pane, neviem či ste si všimli, ale žijeme už v 21. storočí.
A ozaj, neviem či vôbec tušíte niečo o tom, že aj my prisťahovalci tu platíme rovnaké dane ako vy skôr prisťahovaní /nakoľko pôvodných rusovčanov je tu ako maku lebo najprv ich vyhodili maďari, že sú nemci, potom ich vyhodili nemci, že sú maďari a zostalo tu torzo, ku ktorému súdruhovia dosťahovali horňákov/, a keďže máme rovnaké povinnosti voči obci či mestskej časti, tak sa chceme aj zúčastňovať na dianí v nej a nie sa len prizerať, ako si tu niekto robí z toho svoju spol. s r.o. vklude a a pokoji môžete žiť aj naďalej, a tej pokory by nezaškodilo z oboch strán.
A nakoniec Vážený pane, myslím si, že nikto z pôvodných obyvateľov nemá právo tu niekoho zaháňať do kúta nech tam ticho čuší, len preto, že je nový. To, že sme sa sem prisťahovali, kúpili tu pozemky a postavili si domy je v prvom rade zásluha vedenia miestneho úradu - čiže starostu a zastupiteľstva, ktoré súhlasilo s výstavbou, a každému z nás podpisoval stavebné povolenie, ako najvyšší nadriadený stavebného úradu p. Antoš, prípadne p. Papánková
takže treba aj trochu pouvažovať nad týmwink
Anonym (IP: 77.247.224.23) | 20 Nov, 2010 [21:00 UTC]
Re: Re: Re: Re: Stanovisko Petra Danihela k diskusii - 18.1.2010
Este skuste povedat cim sme my sposobili tu zmenu ?lollollol
Cim konkretnym vam tak strasne ublizujeme ?lol
Anonym (IP: 213.151.217.133) | 20 Nov, 2010 [23:45 UTC]
Re: Re: Re: Stanovisko Petra Danihela k diskusii - 18.1.2010
Pisete ze tu byvate vdaka vedeniu obce, ktore tu schvalilo vystavbu schvalilo. Mylite sa, vtedy obec nemala ziadny dosah na sta ebny urad. Stavebny urad bol okresny urad v petrzalke a ten povolil vystavbu Rinvestu napriek pretestu a nesuhlasu Papankovej a Rusoviec. Bolo to uplatene. Myslim ze aj pieskovy hon schvaloval este okresny urad. Magistrat menil uzemny plan tiez proti volu rusoviec, ktore namietali, ze historicky je tam zahradkarstvo a pamiatky.
Az daleko neskor presli pravomoci na obec.
Anonym (IP: 195.91.55.80) | 21 Nov, 2010 [07:43 UTC]
Re: Re: Re: Re: Stanovisko Petra Danihela k diskusii - 18.1.2010
podľa Vás je nová výstavba len Rinvest?
pieskový hon bol stavaný už za miestneho stavebného úradu, ale bavme sa ďalej: - výstavba sady smerom na jarovce,
- výstavba pri lesoparku, či v parku?
- nová farma
- ten krásny monument pri vjazde do Rusoviec po ľavej strane, priam pamiatkarsky skvost
a pokiaľ ma pamäť neklame pani Papánková je členkou SDĽ a tuším, pieskový hon bol vyňatý z ochranného pásma počas ministrovania p. Koncoša, zhodou okolnosti tiež z SDĽredface
ale je možné, že sa mýlimlol
Anonym (IP: 77.247.224.23) | 21 Nov, 2010 [21:35 UTC]
Re: Stanovisko Petra Danihela k diskusii - 18.1.2010
Krásne zhrnutie, niet čo dodať:-) Plne súhlasím. A pridávam zopár uzavretých ciest a komunikácií, ktoré mali byť cestami a chodníkmi a uzavreli sa a predali súkromným osobám, čo znamená pre susedov ďaleké obchádzanie.
Anonym (IP: 213.160.177.211) | 21 Nov, 2010 [22:17 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Stanovisko Petra Danihela k diskusii - 18.1.2010
Mylite sa. Pieskovy hon povoloval okresny urad v Petrzalke. Je to jednoduche zistit.
Anonym (IP: 195.91.56.226) | 21 Nov, 2010 [22:24 UTC]
Re: Stanovisko Petra Danihela k diskusii - 18.1.2010
A čo tie ostatné? Budeme tichúčko?
Anonym (IP: 213.160.177.211) | 21 Nov, 2010 [22:31 UTC]

Diskusia z roku 2005 na SME, priznanie skupinky ROT
Dnes vyšiel zaujímavý článok na Sme o Antošovi. Nič nové v ňom nepísali, ale čo ma zarazilo bola diskusia na SME, ktorú som objavil z roku 2005 a vyjadroval sa tam pán Vencel Mede, ktorý momentálne oficiálne v článku zastáva Antoša.
Ja už nepochybujem o tom, čo sa tu deje.
Všetci si prečítajte, čo v roku 2005 písali ohľadne firmy ROT a ako sa priznali, že potrebujú kontinuitu a angažovali sa od začiatku:

http://www.sme.sk/diskusie/604886/1/2381833/Firma-vlastniaca-pozemky-v-navrhnutej-CHVU-Syslovske-polia-odmieta-tvrdenia-SOVS.html
Anonym (IP: 213.151.217.147) | 22 Nov, 2010 [20:50 UTC]
Re: Diskusia z roku 2005 na SME, priznanie skupinky ROT
a hľa predmetná diskusia:

K argumentácii fi.Rot - len pre ilustráciu.
Áno, aj fakty sú dôležité.
Reagovať Rozbaliť príspevokZbaliť príspevok Oznám správcovi

Na úvod. Drop je pekný a vzácny vták. Chápem ochranárov, hoci mám výhrady voči ich demagógii a argumentom, čo však je ich úlohou. Používajú metódy a prostriedky, ktoré sú legálne a akceptovateľné v demokratickej spoločnosti. Uvítal by som konsenzus v rozsahu, prijateľnom pre obe strany sporu. Golf je krásna a ušľachtilá hra. Keby som mal dostatok času a prostriedkov, určite by som sa mu venoval. Na rozdiel od dropa, golfové ihrisko sa dá realizovať aj mimo intenzívne chránených území. Vedel by som si predstaviť golfové ihrisko napríklad na území priliehajúcom ku krásnemu, ale zanedbanému kaštieľu v Rusovciach. Aj kaštieľ by tým mohol prísť k zmysluplnému využitiu. Je tu ale háčik. Firma Rot vlastní,alebo sa zaujíma práve o pozemky, na ktorých sa páči aj dropom.
Pozrime sa na širšie súvislosti. Podľa hodnotení niektorých svetových agentúr, "zlatý trojuhoľník" tvorený Viedňou, Bratislavou a Gyorom, patrí k najperspektívnejším zo 745 euroregiónov. Z tohto vyplýva aj enormný záujem podnikateľov,finančníkov, ale aj špekulantov o akékoľvek pozemky v tomto regióne a v Bratislave zvlášť.
Všetko by bolo v poriadku, keby .....
Keď vlasním pozemky, ešte nemám úplne vyhrané. Potrebujem mať zázemie v orgánoch a inštitúciách, ktoré o využití územia rozhodujú a schvaľujú investičné zámery. V našom prípade je to mesto Bratislava a mestská časť Rusovce. O toto sa snažia aj vlastníci pozemkov, nehľadiac na to, ako k nim prišli. Toto by bolo ešte stále v poriadku. Nie je v poriadku, keď sa tak deje nezákonným spôsobom, dokonca porušovaním ústavných práv a slobôd občanov.
Konkretizujem: Firma Rot je dravcom v oblasti realít v Rusovciach.
Kto v nej, okrem iných pôsobí ? Napríklad istý pán Mede, poslanec mestského zastupiteľstva, ktorý získal mandát poslanca dva roky po voľbách, lebo sa preukázali manipulácie /alebo omyly/ s volebnými výsledkami vo volebnom obvode kde kandidoval. Nedávno kandidoval za člena mestskej rady, ale pri voľbách neprešiel /zatiaľ/.
Ďaľším hráčom je istý pán Antoš, starosta mestskej časti Bratislava-Rusovce. Mestská časť je podieľnikom spoločnostio Rot a pán Antoš tu je konateľom ako súkromná osoba. Všimol som si spoločenskú zmluvu fi. Rot, ktorá je z júna 2002. V decembri 2002 boli komunálne voľby. Vtedy starostoval pán Antoš a znovu kandidoval na post starostu. Firma Rot potrebovala svojich ľudí vo vedení samosprávy aj po voľbách, lebo potrebovala kontinuitu vo svojom konaní. Potrebovala mať starostu a bezpečnú väčšinu v zastupiteľstve. Pozícia pána Antoša a niektorých kandidátov na poslancov bola vo voľbách ohrozená. Voľby boli zmanipulované, zfalšované zápisnice z volebnej komisie, ktorú menoval osobne pán Antoš. Oproti celoštátnemu priemeru účasti vo voľbách /okolo 70%/, v Rusovciach bola účsť 105%-ná !!! Fakty sú zachytené vo vyšetrovacom spise príslušného vyšetrovateľa.
Žiaľ "pre nedostatok času" vyšetrovateľ ešte neukončil vyšetrovanie a tak nelegálne zvolený starosta a zastupiteľstvo pokojne bačujú v Rusovciach a venujú sa predovšetkým realitnej činnosti a Rusovce majú problémy aké majú a vyzerajú ako vyzerajú.
Zrejme tak bude až do budúcich volieb a volebný podvod upadne do zabudnutia.
To, že polícia a prokuratúra nekonajú a médiá sa boja do tejto kauzy vstupovať, majú vraj na svedomí niektorí ústavní činiteľia, ako napr PR a ĽK.
110167781 (info) 10. november 2005, 10:42
Anonym (IP: 77.247.224.23) | 22 Nov, 2010 [21:05 UTC]
Re: Re: Diskusia z roku 2005 na SME, priznanie skupinky ROT
Aha, toto su tie argumenty, dohady anonyma.

Toto je zaujimavejsie : „Vyjadrujem ľútosť nad tým, že Ernest Valko bol v roku 2006 zadržaný a trestne stíhaný. Ako sa neskôr ukázalo, stalo sa to na základe nepotvrdeného obvinenia. Jeho konanie totiž nebolo trestným činom.“

Anonym (IP: 89.173.72.62) | 22 Nov, 2010 [21:18 UTC]
RE:
Myslím, že ten čo tam vkladal tú diskusiu zo SME ju chcel prekopírovať celú, ale práve prebieha technická prestávka a nedá sa to. Mňa zaujalo vyjadrenie pána Medeho pod touto diskusiou na SME, čo sem niekto vložil a následne vyjadrenie firmy ROT. Práve som si pozeral obchodné registre ROTu a spoločníka RELAX PRO, skutočne sú za tým bratia Medeovci. Pán Andrej Mede bol vlastníkom firmy CHRAUS, ktorá je spoločníkom v RELAX PRO a tá je spoločníkom v ROTe. CHRAUS je práve v likvidácii. Neviem, čo to znamená pre ROT. Treba pozerať úplné výpisy z obchodného registra. Ja len nechápem, prečo sa tak držia Antoša. Asi by urobili lepšie, keby sa dohodli s ďalším zastupiteľstvom a nedržali sa za zuby nechty Antoša. Veď ak majú čestné a normálne úmysly, tak by nemali mať problém. Ale asi vedia prečo... Škodia si sami... a bol by kľud.
Anonym (IP: 213.151.217.151) | 22 Nov, 2010 [21:35 UTC]
Re: RE:
Ved zastupitelstvo, ked nebude chcet rot, nech ho zrusi.
je to na nich.
zaujimavejsie je vyjadrenie miistra vnutra Ernestovi Valkovi sa minister ospravedlnil za kauzu vydierania, z ktorého ho polícia obvinila v roku 2006 s podnikateľom Ladislavom Rehákom.
„Vyjadrujem ľútosť nad tým, že Ernest Valko bol v roku 2006 zadržaný a trestne stíhaný. Ako sa neskôr ukázalo, stalo sa to na základe nepotvrdeného obvinenia. Jeho konanie totiž nebolo trestným činom.“
Anonym (IP: 89.173.72.62) | 22 Nov, 2010 [22:12 UTC]
Re: Re: RE:
Zasa budem opakovať: v normálnych demokraciách stačí, ak bol verejný činiteľ obvinený z trestného činu, ten sa následne vzdá svojej funkcie (pozastaví jej výkon do vynesenia rozsudku). Z morálneho hľadiska nechce, aby jeho obvinenie ohrozilo dôveryhodnosť úradu, ktorý vykonáva. Na toto však naši verejní činitelia ešte musia dorásť...

> Ved zastupitelstvo, ked nebude chcet rot, nech ho zrusi.
> je to na nich.
> zaujimavejsie je vyjadrenie miistra vnutra Ernestovi Valkovi sa minister ospravedlnil za kauzu vydierania, z ktorého ho polícia obvinila v roku 2006 s podnikateľom Ladislavom Rehákom.
> „Vyjadrujem ľútosť nad tým, že Ernest Valko bol v roku 2006 zadržaný a trestne stíhaný. Ako sa neskôr ukázalo, stalo sa to na základe nepotvrdeného obvinenia. Jeho konanie totiž nebolo trestným činom.“
>
Anonym (IP: 85.216.231.225) | 23 Nov, 2010 [10:46 UTC]
Re: Re: Re: RE:
To by bolo pomerne lahke sa zbavit starostu a bola by casta vymena, lebo v tejto republike na obvinenie staci malo a neskor sa ukaze , ze je nevinny. Vid ospravedlnenie Lipsica. Je x takzch pripadov. asi preto je prezumpcia nevinny, keby bol system trestneho poriadku nastaveny inak, mohla by zaniknut aj prezumpcia...
Anonym (IP: 92.240.229.180) | 23 Nov, 2010 [11:29 UTC]
Re: Re: Re: Re: RE:
Dosť ťažko porovnávať prípad nebohého p. Valka s prípadom p.DA.
Osobne si myslím, že starosta jeho kvalít Rusovciam až tak chýbať nebude.
Stále to ťaháte do právnej roviny, ja som to posudzoval z roviny morálnej. Verejná obrana p. DA - jeho otvorený list Rusovčanom bola veľmi nepresvedčivá, miestami až smiešna - citujem:
" Aj preto Vás chcem ubezpečiť, že táto záležitosť sa ma výsostne týka ako súkromnej osoby a nemá nič spoločné s výkonom funkcie starostu."
Ja osobne nechcem, aby našu obec riadila rozpoltená osobnosť.
Ďalej stále čakáme na odpočet toho, čo za minimálne posledné 4 roky pre Rusovce spravil, kam ich posunul. Červenou farbou vymaľované prechody pre chodcov, 2 nové zastávky MHD a veľmi pomalá rekonštrukcia pár metrov chodníkov sa mi zdá zúfale málo.


> To by bolo pomerne lahke sa zbavit starostu a bola by casta vymena, lebo v tejto republike na obvinenie staci malo a neskor sa ukaze , ze je nevinny. Vid ospravedlnenie Lipsica. Je x takzch pripadov. asi preto je prezumpcia nevinny, keby bol system trestneho poriadku nastaveny inak, mohla by zaniknut aj prezumpcia...
Anonym (IP: 95.103.89.213) | 23 Nov, 2010 [14:54 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: RE:
ved su dve roviny.
Jedna pravna, ako je nastaveny pravny system a preco existuje prezumpcia nevinny a druha rovina ako osoba a starostovanie.
Ved na to su volby, aby ste tam vyjadrily svoj nazor, kto ma byt starosta.
Ja vas nepresviedcam koho volit.
Anonym (IP: 92.240.229.180) | 23 Nov, 2010 [14:58 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE:
Neviem co tu riesite. Na pripade Valka sa ukazalo, ze zijeme v krajine kde mozu na objednavku zobrat za mreze aj vysokoposraveneho pravnika valka , ktory je nevinny. Co sa dokazalo za 2 roky.
Takze obvineny neznamena vinn. lipaic to ospravedlnenim dokazal
Anonym (IP: 195.91.55.215) | 23 Nov, 2010 [15:10 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE:
Riešim tu to, čo by mal verejný činiteľ urobiť, keď ho obvinia z trestného činu, neriešim otázku viny a neviny. To nie je vec vyriešenia na tomto fóre.
Nehnevajte sa, ale Vy by ste mali trochu dôslednejšie riešiť otázku pravopisu svojich príspevkov, dosť zle sa čítajú.

> Neviem co tu riesite. Na pripade Valka sa ukazalo, ze
zijeme v krajine kde mozu na objednavku zobrat za mreze aj vysokoposraveneho pravnika valka , ktory je nevinny. Co sa dokazalo za 2 roky.
> Takze obvineny neznamena vinn. lipaic to ospravedlnenim dokazal
Anonym (IP: 95.103.89.213) | 23 Nov, 2010 [15:20 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE:
Kym je mozne zobrat nevinneho cloveka za mreze, co priznal minister vnutra, nemozu sa vzdavat ludia funkcii. Robilo by sa to jednoducho na onjednavku, ako doteraz a sluzilo na likvidaciu nepohodlnych. Preto zakon hovori, ze sa musia vzdat po odsudeni.
Anonym (IP: 195.91.55.215) | 23 Nov, 2010 [15:35 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE:
Vám naozaj nemá zmysel vysvetľovať vyššie princípy. Bojím sa, že v našej republike máte väčšinu.
Stále platí obec (štát) má takú vládu, akú si zaslúži. Uvidíme po voľbách.

> Kym je mozne zobrat nevinneho cloveka za mreze, co priznal minister vnutra, nemozu sa vzdavat ludia funkcii. Robilo by sa to jednoducho na onjednavku, ako doteraz a sluzilo na likvidaciu nepohodlnych. Preto zakon hovori, ze sa musia vzdat po odsudeni.
Anonym (IP: 95.103.89.213) | 23 Nov, 2010 [16:08 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE:
A vy zasa pravdepodobne neviete nic o trestnom poriadku a priebehu obvinenia a sudu. Kym je mozne obvinit aj vas na zaklade jednej vypovede, vyssi princip by bol zneuzivany. Aj ked by to bolo pekne populisticke gesto.
Anonym (IP: 195.91.55.215) | 23 Nov, 2010 [16:51 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE:
Dobre, môžeme to uzavrieť: Vy máte svoju pravdu, ja svoju. Budúcnosť ukáže, kde je pravda.


> A vy zasa pravdepodobne neviete nic o trestnom poriadku a priebehu obvinenia a sudu. Kym je mozne obvinit aj vas na zaklade jednej vypovede, vyssi princip by bol zneuzivany. Aj ked by to bolo pekne populisticke gesto.
>
Anonym (IP: 95.103.89.213) | 23 Nov, 2010 [17:01 UTC]
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE:
Suhlasim. Ja sa budem tesit , ked to bude po vasom, ale musi tomu byt prisposobeny pravny poriadok.
Pekny vecer.
Anonym (IP: 195.91.55.215) | 23 Nov, 2010 [17:30 UTC]
RE:
Vážený pán/pani,
vo svete práva fungujem, všetci vieme, že dnes si v našom skorumpovanom justičnom prostredí človek za peniaze a dobré kontakty vybaví hocičo - aj oslobodzujúci rozsudok. Čo je pre mňa dôležité je konštatovanie sudcu, že SKUTOK SA STAL! Nech ten skutok kvalifikujú akokoľvek - či už trestný čin alebo priestupok, proste sa STAL! Počul som, že ešte pred obvinením bol starosta videný s jedným z obvinených v istej bratislavskej reštaurácii vo vzájomnej debate. Potom starosta vyhlásil pre TV, že ho nikdy nevidel a nepozná ho. Ja predpokladám, že v tom čase už ho polícia sledovala, tak uvidíme. Ak sa to potvrdí, je to pre mňa info, že klamal v televízii, keď hovoril, že sa nepoznajú. To mne stačí - morálne. A čo sa týka pána Valka, mali by ste sa hanbiť porovnávať Valka s Antošom. Valko bol významná osobnosť. A kauza Valka bola veľká hra, keď sa mu potrebovali dostať do počítača. Skutočne neverím, že nejaký miestny spolok typu Máme radi Rusovce môže ovplyvniť špeciálny súd či špeciálnu prokuratúru. Veď takéto veci sa vyšetrujú dlhé roky a zatknutie je len výsledok.
Anonym (IP: 213.151.217.135) | 23 Nov, 2010 [20:54 UTC]
Re: RE:
Mate pravdu. Zijeme v krajine, kde je korupcia a na objednavku policia obvini aj vas. A nestoji to vela:) to, ze potom sudca dostane "prazdny spis" to uz nikoho nezaujima.
Anonym (IP: 89.173.75.144) | 23 Nov, 2010 [21:50 UTC]
RE:
Krivé obvinenia možno dokáže vykonštruovať SISka alebo takí, ktorí stoja za veľkou politikou. Skutočne sa snažím byť objektívny ale skúsenosti z tohto prostredia mi hovoria, že špeciálna prokuratúra sa kúpiť nedá (chvala bohu). Preto si myslím (tipujem), že za obvinením bolo niečo konkrétne, inak by nekonali a nevzniesli obvinenie. Ak by to chcel niekto len spolitizovať, hovorili by o vyšetrovaní, ale bez dôkazov by nevzniesli obvinenie. Niekedy súdy rozhodnú úplne inak a neznamená to, že sa skutok nestal. Dobrý advokát dokáže pretočiť právo inak, využiť procesné chyby a podobne. Preto pre mňa je dôležité, že súd konštatoval, že skutok sa stal. Ostatné nech dopadne akokoľvek je vecou paragrafov a dobrých právnikov. Ale to je len môj názor.... Nikoho neobviňujem ale ani si nemyslím, že by niekto - ktokoľvek kvôli komunálnym voľbám toto vykonštruoval.
Anonym (IP: 213.151.217.151) | 24 Nov, 2010 [19:14 UTC]
Re: RE:
Je to zrejme z dôvodu "zachovania kontinuity a väzieb" . Doplňujúca otázka : Kto je šéfom krajského stavebného úradu ? Kto je šéfom prvostupňového stavebného úradu ? Kto má úzke prepojenia na ROT ? Preto sa tie väzby tak držia ! Správna je otázka, ak bolo doteraz všetko čisté a čestné a zákonné, prečo tá hystéria ?
Anonym (IP: 82.119.233.2) | 23 Nov, 2010 [09:38 UTC]
celá: Diskusia z roku 2005 na SME
Firma vlastniaca pozemky v navrhnutej CHVÚ Sysľovské polia odmieta tvrdenia SOVS (Späť na článok)
Pridajte priamu reakciu k článku


virtualrootSUPERVISOR


Hodnoť: pes13 | Rozbaliť príspevok
nevyhlasovali
by chranene uzemie na pozemku, ktory im nepatri, nemali by problemy.
Reagovať | pes13 | 10.11.2005 17:26 | Oznám správcovi | Odkaz
Hodnoť: 110167781 | Rozbaliť príspevok
K argumentácii fi.Rot - len pre ilustráciu.
Áno, aj fakty sú dôležité.
Reagovať Rozbaliť príspevokZbaliť príspevok Oznám správcovi

Na úvod. Drop je pekný a vzácny vták. Chápem ochranárov, hoci mám výhrady voči ich demagógii a argumentom, čo však je ich úlohou. Používajú metódy a prostriedky, ktoré sú legálne a akceptovateľné v demokratickej spoločnosti. Uvítal by som konsenzus v rozsahu, prijateľnom pre obe strany sporu. Golf je krásna a ušľachtilá hra. Keby som mal dostatok času a prostriedkov, určite by som sa mu venoval. Na rozdiel od dropa, golfové ihrisko sa dá realizovať aj mimo intenzívne chránených území. Vedel by som si predstaviť golfové ihrisko napríklad na území priliehajúcom ku krásnemu, ale zanedbanému kaštieľu v Rusovciach. Aj kaštieľ by tým mohol prísť k zmysluplnému využitiu. Je tu ale háčik. Firma Rot vlastní,alebo sa zaujíma práve o pozemky, na ktorých sa páči aj dropom.
Pozrime sa na širšie súvislosti. Podľa hodnotení niektorých svetových agentúr, "zlatý trojuhoľník" tvorený Viedňou, Bratislavou a Gyorom, patrí k najperspektívnejším zo 745 euroregiónov. Z tohto vyplýva aj enormný záujem podnikateľov,finančníkov, ale aj špekulantov o akékoľvek pozemky v tomto regióne a v Bratislave zvlášť.
Všetko by bolo v poriadku, keby .....
Keď vlasním pozemky, ešte nemám úplne vyhrané. Potrebujem mať zázemie v orgánoch a inštitúciách, ktoré o využití územia rozhodujú a schvaľujú investičné zámery. V našom prípade je to mesto Bratislava a mestská časť Rusovce. O toto sa snažia aj vlastníci pozemkov, nehľadiac na to, ako k nim prišli. Toto by bolo ešte stále v poriadku. Nie je v poriadku, keď sa tak deje nezákonným spôsobom, dokonca porušovaním ústavných práv a slobôd občanov.
Konkretizujem: Firma Rot je dravcom v oblasti realít v Rusovciach.
Kto v nej, okrem iných pôsobí ? Napríklad istý pán Mede, poslanec mestského zastupiteľstva, ktorý získal mandát poslanca dva roky po voľbách, lebo sa preukázali manipulácie /alebo omyly/ s volebnými výsledkami vo volebnom obvode kde kandidoval. Nedávno kandidoval za člena mestskej rady, ale pri voľbách neprešiel /zatiaľ/.
Ďaľším hráčom je istý pán Antoš, starosta mestskej časti Bratislava-Rusovce. Mestská časť je podieľnikom spoločnostio Rot a pán Antoš tu je konateľom ako súkromná osoba. Všimol som si spoločenskú zmluvu fi. Rot, ktorá je z júna 2002. V decembri 2002 boli komunálne voľby. Vtedy starostoval pán Antoš a znovu kandidoval na post starostu. Firma Rot potrebovala svojich ľudí vo vedení samosprávy aj po voľbách, lebo potrebovala kontinuitu vo svojom konaní. Potrebovala mať starostu a bezpečnú väčšinu v zastupiteľstve. Pozícia pána Antoša a niektorých kandidátov na poslancov bola vo voľbách ohrozená. Voľby boli zmanipulované, zfalšované zápisnice z volebnej komisie, ktorú menoval osobne pán Antoš. Oproti celoštátnemu priemeru účasti vo voľbách /okolo 70%/, v Rusovciach bola účsť 105%-ná !!! Fakty sú zachytené vo vyšetrovacom spise príslušného vyšetrovateľa.
Žiaľ "pre nedostatok času" vyšetrovateľ ešte neukončil vyšetrovanie a tak nelegálne zvolený starosta a zastupiteľstvo pokojne bačujú v Rusovciach a venujú sa predovšetkým realitnej činnosti a Rusovce majú problémy aké majú a vyzerajú ako vyzerajú.
Zrejme tak bude až do budúcich volieb a volebný podvod upadne do zabudnutia.
To, že polícia a prokuratúra nekonajú a médiá sa boja do tejto kauzy vstupovať, majú vraj na svedomí niektorí ústavní činiteľia, ako napr PR a ĽK.
110167781 (info) 10. november 2005, 10:42
Reagovať | 110167781 | | 11.11.2005 17:51 | Oznám správcovi | Odkaz
Hodnoť: | Rozbaliť príspevok
Vsade som bol vsetko som videl...
Len jeden fakt:
"Oproti celoštátnemu priemeru účasti vo voľbách /okolo 70%/, v Rusovciach bola účsť 105%-ná !!!"

http://www.statistics.sk/vs2002/sk/tab/tab11.jsp

Skutocnost je ina, ale celkom ina:

Bratislava V
Bratislava Rusovce
Počet osôb zapísaných v zoznamoch voličov 1670
Počet voličov, ktorým boli vydané obálky 1009
Učast voličov v % 60,41 %
Počet odovzdaných obálok 1009
Počet platných hlasovacích lístkov odovzdaných pre voľby:

do obecného, mestského, miestneho zastupiteľstva 982
starostu obce, primátora mesta, starostu mestskej časti 980

Ostatne "pravdy" su tendencne,...

ale klobuk dole, mate moju uctu.

Vaclav Mede


Reagovať | 11.11.2005 22:38 | Oznám správcovi | Odkaz
Hodnoť: info112 | Rozbaliť príspevok
ROT-u je uolne jedno, kto vyhra volby.
Ako ste pisali, vo firme ROT je podielnikom Mestska cast Rusovce.
Z kazdeho zisku a pozemku ma obec 20%, teto rok niekolko mil. korun. Tieto peniaze boli riadne prevedene na ucet Mests. casti.
V ROT sro ma obec 20%, ale hlasovacie pravo 50%. To znamena, ze kazde rozhodnutie mozu vetovat.Je logicke , ze obec chce zveladovat svoj majetok a mat z neho aj zisk.
Aj po dalsich volbach s novym zastupitelstvom a statutarom predpokladame, ze sa obec bude spravat racionalne a bude chciet mat prijmy z f. ROT.
Rot sro podpotuje v Rusovciach spolocenske akcie, podporuje futbalovy tim (aj 2% dani) a odvadza zisk..
Tento zisk je dany oficialne obci a preto ROT sro verejne hovori o svojich planoch a viziach. Jej predstavitelia chodia na zastupitelstva a ver. zhromazdenia a predkladaju vyrocne spravy a stav majetku.Povazujeme to za maximalne TRANSPARENTNE.!
ROT sro ma tymto padom aj nevyhodu oproti inym subjektom, kt. v Rusovciach nadobudaju nehnutelnosti a nemusia davat verejny odpocet.Neodvadzaju ni 20% zisku zo svojich aktivit.
Tym, ze firma ROt ma za oficialneho spolocnika Mests. cast a odvadza patricnu cast zisku oficiane, nemusi sa po veceroch stretavat s "hocikym" po podnikoch a ponukat "odmenu" za hajenie jej zaujmov v obci.
TAKETO KONANIE predstavitelia ROTsro odmietaju a nikdy nebudu praktizovat.
Takze, podla nas inym podnikatelskym skupinam moze zalezat na vysledku volieb, ROTsro nie!Podnikatelom,kt. potrebuju v obci hajit vlastne zaujmy a tych 20% zisku neodvedu mestskej casti, ale budu ponukat jednotlivcom "vsimne", nim moze zalezat na volbach.
Ak sa obec po volbach rozhodne nepokracovat v spolupraci, rozdeli sa majetok a ROT sro sa da do likvidacie.
Nepokladame to za tragediu, pretoze pri nadobudani nehnutelnosti sa zastupitelstvo a predstavitelia obce podielaju skor pasivne.
Budeme nadalej pokracovat vo vysporaduvani pozemkov, akurat nebudeme kazdemu na ociach, ako teraz. Odpadne nam vela povinnosti, kt. ostatni posnikatekia nemaju.
ROT sroReagovať | info112 | 13.11.2005 19:38 | Oznám správcovi | Odkaz
Anonym (IP: 213.151.217.129) | 23 Nov, 2010 [20:57 UTC]

karticka starostu
Dobry den, neda sa mi nenapisat...velmi ma pobavila karticka "PANA STAROSTU" rolleyes asi sa aj on bavil pri jej vyrobe ... ak "nevyhra", mohli by ju ludia, ktorym takto plni schranky pouzit na male pivo v Arene wink.

Pekny den

Denisa
Anonym (IP: 217.67.31.254) | 25 Nov, 2010 [08:29 UTC]
Re: karticka starostu
Mna zasa urazila karticka kandidata na starostu p. Sisku.
To mysli vazne , ze k nemu prednostne budem chodit s kartickou? ostatni obcania bez karticky co?
A este sa mam objednavat k starostovi cez mail mameradirusovce.sk?

To co je?
rovno som to smaril do kosa
Anonym (IP: 92.240.229.180) | 25 Nov, 2010 [09:02 UTC]
Re: Re: karticka starostu
Mne sa to ako zart na odlahcenie páči. Niektorí asi nemajú zmysel pre humor. S tym pivom to nie je zlý nápad:-)


Mna zasa urazila karticka kandidata na starostu p. Sisku.
> To mysli vazne , ze k nemu prednostne budem chodit s kartickou? ostatni obcania bez karticky co?
> A este sa mam objednavat k starostovi cez mail mameradirusovce.sk?
>
> To co je?
> rovno som to smaril do kosa
Anonym (IP: 46.34.249.6) | 25 Nov, 2010 [09:57 UTC]
Re: Re: karticka starostu
Mna zasa uraza zlodej v bielom golieri na cele dediny, ktory sa nema cim pochvalit za posledne 4 roky, tak musi na svoj letak vypisat co sa udialo v Rusovciach za 11 rokov a nie len jeho pricinenim. Na smiech, na plac...

> Mna zasa urazila karticka kandidata na starostu p. Sisku.
> To mysli vazne , ze k nemu prednostne budem chodit s kartickou? ostatni obcania bez karticky co?
> A este sa mam objednavat k starostovi cez mail mameradirusovce.sk?
>
> To co je?
> rovno som to smaril do kosa
Anonym (IP: 213.151.208.20) | 25 Nov, 2010 [11:00 UTC]
Re: Re: Re: karticka starostu
Nevolil by som tak expresívny titul, ale s ostatným súhlasím. Obávam sa však, že to urobil veľmi mazane a vo voľbách mu to pomôže.
Anonym (IP: 85.216.231.225) | 25 Nov, 2010 [11:46 UTC]
Re: karticka starostu
Mazaný to on je, to všetci už predsa vedia:-(:-( Až moc, škoda, že len na špinavosti, aj to ako podpláca dôchodcov:-( Keby ich nebolo, nemá šancu.
Mňa tiež v tom letáku ohromil informáciami o tom, že nechce a nepovolí výstavbu, pričom povolil stavať v lese a to čo písala pani hore, tá budova - ani neviem, čo to je či byty alebo administratíva - po ľavej strane pri vjazde do Rusoviec, to je otras a tiež to povoloval on. Počul som, že to stavia jeho spoluobvinený, Laco Borároš. Neviem či to tak je, ale ak áno tak aká náhodička. To ako v letáku podsúva nájazdy realitných maklérov je vtipné a strašne nenápadné, pričom totálne klamstvo. Neviem, či niekto iný okrem ROTu a Novej Farmy tu ide niečo stavať. Teda okrem tej polyfunkcie pri zdravotnom stredisku, ktoré tiež robí ROT a mimochodom úplne náhodou im pozemok "zadarmo" vyčistila od starých budov stavebná firma, čo robila siete na Novej Farme. Iste pre to, že starosta za to, že stavajú nič nechcel. Ale čo už, ja verím v božie mlyny, nech to dopadne akokoľvek.
Anonym (IP: 213.160.177.211) | 25 Nov, 2010 [13:36 UTC]
Re: Re: karticka starostu
Ja som sem dala prispevok ohladne karticky od "starostu p. Sisku" .... co ma pobavilo... a nasledne tu citam reakcie na letak od p. Antosa. Je to vsetko take zvlastne, lebo ako tu citam vela ludi o vsetkom vie, ale nerozumiem, preco neriesia veci ked nie su spokojni cez cele obdobie jeho starostovania ale vzdy len ked su volby alebo kauzy... vsetci doma sedia a nadavaju... aspon tak mi to pripada... Neviem neviem, ale som zvedava na vase reakcie ked bude starosta p. Kalmar, p. Siska alebo p. Boskova, ale je to vlastne jedno, hocikto tam moze sediet a nikdy nebudu vsetci spokojní...vzdy sa bude poukazovat na to co spravili zle...
A co sa tyka dochodcov, tak sa mi zda, ze sa im venuje od kedy je starosta. A? To len tak na okraj.
No ale to sme my ludia smile vecne nespokojni wink

Vsak 27. 11. moze kazdy z nas zahlasovat. Uvidime, co sa z tej jednej soboty vykluje ...> Mazaný to on je, to všetci už predsa vedia:-(:-( Až moc, škoda, že len na špinavosti, aj to ako podpláca dôchodcov:-( Keby ich nebolo, nemá šancu.
> Mňa tiež v tom letáku ohromil informáciami o tom, že nechce a nepovolí výstavbu, pričom povolil stavať v lese a to čo písala pani hore, tá budova - ani neviem, čo to je či byty alebo administratíva - po ľavej strane pri vjazde do Rusoviec, to je otras a tiež to povoloval on. Počul som, že to stavia jeho spoluobvinený, Laco Borároš. Neviem či to tak je, ale ak áno tak aká náhodička. To ako v letáku podsúva nájazdy realitných maklérov je vtipné a strašne nenápadné, pričom totálne klamstvo. Neviem, či niekto iný okrem ROTu a Novej Farmy tu ide niečo stavať. Teda okrem tej polyfunkcie pri zdravotnom stredisku, ktoré tiež robí ROT a mimochodom úplne náhodou im pozemok "zadarmo" vyčistila od starých budov stavebná firma, čo robila siete na Novej Farme. Iste pre to, že starosta za to, že stavajú nič nechcel. Ale čo už, ja verím v božie mlyny, nech to dopadne akokoľvek.
Anonym (IP: 217.67.31.254) | 25 Nov, 2010 [14:01 UTC]

odkaz pre starostu na www.rusvoce.info
Vrak na Keltskej ulici

Toto tmavozelené os.auto stojí na Keltskej ulici podľa svedectva miestneho obyvateľa nepovšimnuté minimálne rok.rolleyes
Pavel Mokran 27.09.2010 o 16:51

takto funguje teraz, tak horsie to nemoze

a stale tam stojí.....cry
Anonym (IP: 94.228.85.147) | 25 Nov, 2010 [12:02 UTC]

Re: Re: Re: karticka starostu
Vážená pani,
celá komunálna správa je o tom, že ľudia volia svojich zástupcov na správu vecí verejných každé 4 roky. Po každom období im voliči vystavia vysvedčenie - zvolia ich znova alebo nie. Ak sú počas volebného obdobia veľmi nespokojný s výkonom funkcie, majú len jednu možnosť to zmeniť - odvolať starostu referendom - a vieme ako to s referendami v našej republike je.
Uvidíme, aké vysvedčenie vystavíme p. DA v týchto voľbách a aké mu následne vystavia príslušné orgány činné v trestnom konaní a súdy.
Anonym (IP: 85.216.231.225) | 26 Nov, 2010 [11:22 UTC]
Re: Re: Re: Re: karticka starostu


...hej hej vsetko sa uvidi ...

Denisa> Vážená pani,
> celá komunálna správa je o tom, že ľudia volia svojich zástupcov na správu vecí verejných každé 4 roky. Po každom období im voliči vystavia vysvedčenie - zvolia ich znova alebo nie. Ak sú počas volebného obdobia veľmi nespokojný s výkonom funkcie, majú len jednu možnosť to zmeniť - odvolať starostu referendom - a vieme ako to s referendami v našej republike je.
> Uvidíme, aké vysvedčenie vystavíme p. DA v týchto voľbách a aké mu následne vystavia príslušné orgány činné v trestnom konaní a súdy.
Anonym (IP: 217.67.31.254) | 26 Nov, 2010 [12:05 UTC]


Stránka: 1/1

Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlasení.
zaregistrovať |  heslo?