Tohtoročné športové hry sa konali pod záštitou primátora hl. mesta SR Bratislavy Milana Ftáčnika a starostu MČ Bratislava – Rusovce Dušana Antoša. Na ceny pre víťazov prispel Magistrát hl. mesta SR Bratislavy, na občerstvenie pre športovcov a účastníkov prispela MČ Bratislava – Rusovce a Kresťanská liga pre pomoc mentálne postihnutým na Slovensku.

Na tohtoročných integrovaných športových hrách sa zúčastnilo takmer 60 športovcov a vyše 20 pedagógov ako doprovod, rozhodcov a členov organizačného výboru. Gerulata cup otvoril štatutárny zástupca Kresťanskej ligy a hlavný koordinátor tohto integrovaného podujatia Ph Dr. Ján Škott spolu so zástupcom starostu MČ Bratislava – Rusovce p. Jozefom Karácsonym, ktorí popriali športovcom veľa úspechov.

Počas dvoch dní s plným nasadením súťažili tí najlepší zo škôl a zariadení sociálnych služieb. Na piatich stolnotenisových stoloch rozhodovali skúsení rozhodcovia, medzi ktorými nás potešil Peter Morský, bývalý žiak tunajšej základnej školy a niekoľkonásobný víťaz minuloročných ročníkov Gerulata cup.

Medaily, diplomy a hodnotné ceny víťazom odovzdali: zástupca starostu MÚ Bratislava – Rusovce Jozef Karácsony, starosta MČ Bratislava – Jarovce Ing. Pavel Škodler, riaditeľka ZŠ Rusovce Mgr. Marta Bičanová, zástupkyňa riaditeľky Mgr. Zuzana Eretová, riaditeľ ZŠ Jarovce Mgr. Ľubomír Tancer, zástupkyňa riaditeľa Mgr. Táňa Krebsová a hlavný rozhodca súťaže Mgr. Mikuláš Polóny.

Školy a zariadenia sociálnych služieb, ktorých športovci dosiahli najlepšie výsledky získali nádherné poháre: zo základných škôl bola najúspešnejšia ZŠ Jarovce, zo špeciálnych základných škôl ŠZŠ Žehrianska a zo zariadení sociálnych služieb Lepší svet, n.o.

Na záver podujatia organizátori vyslovili prianie, aby sa všetci mohli stretnúť o rok na jubilejnom XV. ročníku tohto podujatia.

Výsledky podľa vekových kategórií:

Mladšie žiačky:
1. Cigánková Viktória – ZŠ Jarovce
2. Holzmann Anita – ZŠ Rajka
3. Staršicová Vanessa – ZŠ Rusovce

Mladší žiaci:
1. Krisztín Lukáš – ZŠ Jarovce
2. Príbeľský Dávid – ŠZŠ Žehrianska
3. Čerňanský Alexander – ZŠ Jarovce

Staršie žiačky:
1. Kovács Nóra – ZŠ Rajka
2. Dobrovodská Sarah – ZŠ Rusovce
3. Dibuzová Patrícia – ZŠ Rusovce

Starší žiaci:
1. Szirtl Alex - ZŠ Rajka
2. Nemček Dávid – ŠZŠ Žehrianska
3. Brunner Ján – ZŠ Rusovce

Ženy:
1. Špačková Renáta – DSS pre deti a dospelých, Javorinská
2. Kullačová Mária – Lepší svet, n. o., Osuského 8
3. Dobrovodská Lenka – Lepší svet, n. o., Osuského 8

Muži:
1. Csernyák Vladimír – DSS pre deti a dospelých Kampino, Haanova 36
2. Horváth František – Lepší svet, n. o., Ouského 8
3. Šteberl Ľuboš – Lepší svet, n. o, Osuského 8.

Ingrid Iványová

Všetky fotky si môžete prezrieť vo fotogalérii Kresťanskej ligy.

Stránky: 1   2  

Pridal: Palm, 02 Dec, 2013 [11:09 UTC] print email this post
Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlasení.
zaregistrovať |  heslo?