Gerulata Cup 2019 – XX. ročník integrovaných športových hier

Sekcia: Kresťanská liga pre pomoc mentálne postihnutým na Slovensku
Stránka: 2
Každý turnaj sa konal pod záštitou primátora Hl. mesta SR Bratislavy, tiež pod záštitou starostu MČ Bratislava – Rusovce a v posledných rokoch aj starostov MČ Bratislava Jarovce a Čunovo. Za zmienku stojí skutočnosť, že najdlhšie obdobie, celých 19 rokov, s GERULATA CUP-om spolupracoval pán Dušan Antoš, ktorý sa každého ročníka osobne zúčastnil, či už na slávnostnom otvorení turnaja, alebo na odovzdávaní cien víťazom.

Na ceny pre víťazov od začiatku existencie turnaja až dosiaľ prispieval Magistrát hl. mesta SR Bratislavy, na občerstvenie pre súťažiacich Mestská časť Bratislava – Rusovce a v posledných troch rokoch aj MČ Bratislava – Jarovce a MČ Bratislava – Čunovo.

Samozrejme nemôžeme zabudnúť ani na spoluorganizátora turnaja - Základnú školu v Rusovciach, ktorá nám poskytla priestory a vybavenie. Príjemným prekvapením boli zrekonštruované priestory telocvične, ktoré umocnili význam okrúhleho výročia turnaja a posilnili zážitok súťažiacich a všetkých zúčastnených.

Tohtoročný turnaj sa niesol v znamení niekoľkých zmien. Krásne ceny pre víťazov chlapčenských kategórií odovzdávala starostka MČ Bratislava – Rusovce pani Lucia Tuleková – Henčelová a dievčenských kategórií námestník primátora Hl. mesta SR Bratislavy pán Juraj Káčer. Ceny pre víťazov zariadení sociálnych služieb a pamätné plakety pre všetky zúčastnené družstvá odovzdával riaditeľ Základnej školy v Rusovciach pán Rastislav Kunst. Zo základných škôl bola úspešnejšia ZŠ Jarovce, zo špeciálnych základných škôl ŠZŠ Hálkova - Bratislava a zo zariadení sociálnych služieb Lepší svet, CHD.

Spestrením záveru turnaja boli vzájomné duely pána námestníka Juraja Káčera s víťazom kategórie starších žiakov Alexom Yatsenyakom a s pánom učiteľom Tomášom Kecskésom.

Veľké ďakujeme patrí všetkým trénerom, učiteľom, rozhodcom a spoluorganizátorom za čas, ktorý venovali turnaju a veríme, že budúci rok otvoríme tretie desaťročie tejto úspešnej stolnotenisovej súťaže.


Výsledky podľa kategórií:

Mladšie žiačky:
1. Zemešová Alexandra – ZŠ Jarovce
2. Baloghová Martina – ZŠ Jarovce
3. Vámošová Alexandra - ZŠ Rusovce

Mladší žiaci:
1. Kostelka Vladimír – ŠZŠ Hálkova
2. Vašíček Michal - ZŠ Jarovce
3. Mlynárik Dávid - ŠZŠ Žehrianska

Staršie žiačky:
1. Baranová Laura – ZŠ Rusovce
2. Gergeľová Ema – ZŠ Jarovce
3. Žáková Kristína – ZŠ Jarovce

Starší žiaci:
1. Yatsenyak Alex – ZŠ Rusovce
2. Pražienka Roman – ŠZŠ Žehrianska
3. Rigo Peter – ŠZŠ Hálkova

Ženy:
1. Dobrovodská Lenka – Lepší svet, CHD
2. Špačková Renáta – DSS pre deti a dospelých, Javorinská 7/a
3. Šarkoziová Romana – Lepší svet, CHD

Muži:
1. Múčka Dávid – DSS a ZPB Merema Modra
2. Horváth František – ZPB Gerulata
3. Droba Martin - DSS pre deti a dospelých, Javorinská 7/

Stránky: 1   2  

Pridal: Palm, 17 Dec, 2019 [05:22 UTC] print email this post
Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlasení.
zaregistrovať |  heslo?