Záujem detí základných škôl i našich dospelých priateľov zo zariadení sociálnych služieb o stolný tenis je podporovaný najmä usilovnou prácou trénerov – učiteľov. Len vďaka ich neúnavnej aktivite sa finále integrovaných športových hier zúčastnilo 44 športovcov: žiaci zo ZŠ Rusovce, ZŠ Jarovce, ŠZŠ Žehrianska – Bratislava, ŠZŠ Hálkova – Bratislava, klienti z DSS pre deti a dospelých, Javorinská 7/a – Bratislava, DSS prof. K. Matulaya pre deti a dospelých, Lipského 13 – Bratislava, DSS a ZPB Merema - Modra, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, Lepší svet, n.o., Osuského 8 – Bratislava a Podporované bývanie Gerulata, Kovácsova 85 – Rusovce, ktorého zriaďovateľom je Kresťanská liga pre pomoc mentálne postihnutým na Slovensku. Okrem nich sa na športových hrách zúčastnilo 25 pedagógov ako doprovod, rozhodcov a členov organizačného výboru.

Po dvoch dňoch vzájomného merania si síl športovcov v jednotlivých kategóriách ocenil tých najlepších medailami, , diplomami a hodnotnými cenami riaditeľ ZŠ v Rusovciach Rastislav Kunst. Pamätné plakety vedúcim družstiev všetkých zúčastnených zariadení a škôl odovzdala vedúca ZPB Gerulata Ingrid Iványová.

Poháre pre školy a zariadenia sociálnych služieb, ktorých športovci dosiahli najlepšie výsledky odovzdal hlavný rozhodca súťaže Mikuláš Polóny. Zo základných škôl bola úspešnejšia ZŠ Jarovce, zo špeciálnych základných škôl ŠZŠ Hálkova - Bratislava a zo zariadení sociálnych služieb ZPB Merema z Modry.

Rok 2019 bude pre integrovaný stolnotenisový turnaj GERULATA CUP RUSOVCE pamätným. Dosiahne svoje 20. výročie. Výročie, ktoré sa mnohým organizátorom takýchto podujatí alebo podobných aktivít nepodarí dosiahnuť. My máme za sebou skvelých ľudí, ktorí nás podporujú a ktorí nám pomáhajú. Všetkým za to ďakujeme a veríme, že sa opäť budúci rok stretneme.

Ingrid Iványová, Kresťanská liga


Výsledky podľa kategórií:


Mladšie žiačky:
1. Sklenárová Lucia – ZŠ Jarovce
2. Blahovcová Nely – ZŠ Rusovce
3. Baloghová Martina . ZŠ Jarovce

Mladší žiaci:
1. Yatsenyak Alex – ZŠ Rusovce
2. Vašíček Martin - ZŠ Jarovce
3. Szabo Samuel - ZŠ Jarovce

Staršie žiačky:
1. Plankenauerová Emma – ZŠ Jarovce
2. Tahy Nina – ZŠ Rusovce
3. Gergeľová Ema – ZŠ Jarovce

Starší žiaci:
1. Tomas Dominik - ZŠ Jarovce
2. Herák Patrik – ZŠ Rusovce
3. Orságh Tomáš – ZŠ Rusovce

Ženy:
1. Šarkoziová Romana – Lepší svet, n.o.
2. Špačková Renáta – DSS pre deti a dospelých, Javorinská 7/a
3. Matulová Henrieta – ZPB Gerulata

Muži:
1. Múčka Dávid – DSS a ZPB Merema Modra
2. Horváth František – individ. súťažiaci
3. Droba Martin - DSS pre deti a dospelých, Javorinská 7/aStránky: 1   2  

Pridal: Palm, 18 Dec, 2018 [19:06 UTC] print email this post
Aby ste mohli diskutovať, musíte byť prihlasení.
zaregistrovať |  heslo?