Mali by sme vedieť spojiť sily v prospech občanov

Vo voľbách skončila na desiatom mieste so ziskom 397 voličských hlasov a stala sa prvou náhradníčkou. Potom, ako nás navždy opustil Marián Šiška, nastúpila v auguste do poslaneckého zboru v Rusovciach. Ďalšou poslankyňou v našej sérii rozhovorov je Mgr. Katarína Badalová.

Do miestneho zastupiteľstva nastupujete po Mariánovi Šiškovi. S akými pocitmi?
Smutnými. Nastúpiť na miesto priateľa, človeka ktorého ste si nesmierne vážili, a ktorý dodával svojim večným optimizmom silu celému okoliu je veľmi neľahké. Hlavne keď viete, že ho už nikdy neuvidíte a zostane Vám iba v srdci a milých spomienkach.

Čomu sa chcete v rusovskom zastupiteľstve venovať?
Plánujem sa podieľať na udržaní vidieckeho charakteru Rusoviec, pokračovať v aktuálnych témach, ako je otázka strelnice, zachovania prístupu verejnosti do parku, či k jazerám.
V rámci MRR sa snažíme pracovať aj pre mládež a dôchodcov. Z našej činnosti za posledné 2 roky spomeniem zopár aktivít – Čaj o piatej, Netradičný Mikuláš, či aktívna snaha na dovoz teplej stravy priamo ľuďom domov.

Čo pre vás Rusovce znamenajú?
Som rodáčkou zo starého mesta, ale už ako dieťa som sa chodievala do Rusovského parku hrávať. Bolo to miesto oddychu, načerpania energie a získania množstva nových podnetov. Dnes sú pre mňa Rusovce domovom. Veľmi pestrým domovom – ponúkajú všetko od možností kúpania, bicyklovania, korčuľovania, prechádzok v prírode, či posedenia s priateľmi počas teplých, letných večerov. Spoznala som tu aj množstvo fantastických ľudí, s ktorými pobesedovanie a výmena názorov je veľmi podnetná a posúva ma ako človeka ďalej. Preto ma aj práca v Máme Radi Rusovce a iných neziskových organizáciách postupne priviedli na myšlienku k aktívnejšej účasti na živote spoločnosti v mieste, kde bývam.

Zatiaľ ste sa zúčastnila iba niekoľkých zasadnutí MZ. Ako by ste zhodnotili ich atmosféru?
Budem úprimná, keďže som človek veľmi priamočiary. Študovala som politológiu v USA a tam nás na jednej z prvých prednášok učili – v niektorých témach sa odlišujeme, avšak pri iných vieme spojiť sily - pre dobrý cieľ a výsledok. Tento prístup nielen na našich zasadnutiach, ale na celej politickej scéne na Slovensku chýba. Razíme skôr cestu – ja som biely a ty čierny, a tak sa nedohodneme ani na rozumných veciach. To nie je správne, v prospech občanov by sa mali vedieť spojiť sily. Svet je farebný a treba vedieť byť vecný a dokázať sa postaviť za správne veci bez ohľadu na „farbu“ poslanca, ak sa jedná o prospech občanov Rusoviec.

Ďakujeme za rozhovor.