Prechádzka jarnou prírodou s Kukulienkou

OZ Kukulienka už po piaty raz zorganizovala pre rusovské deti prechádzku jarnou prírodou, spojenú s rôznymi aktivitami a zábavami.

Jarná vychádzka je pre nás prelomom medzi aktivitami, ktoré sa konajú najmä vnútri a tými, pri ktorých na nás zasvietia hrejivé slnečné lúče. Umocnené „dlhšími dňami“ po zmene času na letný, je prelom marca a apríla jednoznačne tým správnym časom, kedy si uvedomujeme, že si treba začať vychutnávať prírodné bohatstvo, ktoré máme v Rusovciach doslova na dosah ruky.
Pôvodne sme vymysleli jarnú vychádzku ako motiváciu detí ísť sa prejsť. Na to, aby nezačali po pár krokoch vymýšľať. Prechádzka obohatená súťažami, príbehmi a občerstvením v skupine rovesníkov je jednoznačne pre deti zaujímavejšia ako keď idú „len“ s mamou a ockom“, prezradila svoju motiváciu pre zastrešenie tejto aktivity členka OZ Kukulienka Darina Mokráňová. „Zaujímavé je, že deti s touto akciou nerastú. Každý rok prichádzajú nové. Cieľovou skupinou sú dlhodobo predškoláci, maximálne deti prvej či druhej triedy ZŠ,“ dodala vzápätí.
Práve pre tieto deti vymýšľajú manželia Mokráňovci spolu s ostatnými mamičkami z Kukulienky príbehy o vílach, zbojníkoch či začarovanom mostíku, maľujú s deťmi horáreň, hrajú šiškovú vojnu a každoročne ochutnajú chlebík s medvedím cesnakom.

Pozrite si, čo všetko zažili tento rok v našej fotogalérii a príďte to o rok zažiť aj vy! Už teraz sa na vás tešíme!

http://picasaweb.google.com/ozkukulienka/JarnaVychadzka2011

Písané pre Rusovské noviny a Rusovce.info