Rusovský ples aj so striptízom

Každoročne očakávaný Rusovský ples. Ani tento rok nemohol byť výnimkou. Napriek takmer nulovej reklame boli všetky miesta vypredané. Rusovčania vedia, čo je vrcholom plesovej sezóny.

Siedmy Rusovský ples zahájil podľa tradície úvodným valčíkom pán starosta Dušan Antoš, ku ktorému sa mnohí takmer okamžite pridali. Do tanca spievala pani Voláriková. Valčík striedalo tango a postupne sa tóny zrýchľovali. Večera na posilnenie a znova do tanca.

Pri dobrej muzike čas rýchlo plynul. O pol jedenástej sa priblížil vrchol programu. Veľké prekvapenie pre potešenie pánov sa skončilo fiaskom, keď sa, na budúci rok sľubovaný pánsky striptíz, skoro odohral už túto noc. Kapela našťastie na seba nedala dlho čakať, parket sa zaplnil a pri tanci sa rýchlo zabudlo. Zaznela aj takmer zľudovelá „jede, jede mašinka“, ktorá nesmie chýbať na škôlkárskom karnevale ani na plese.

Ručičky hodín nás presunuli do ďalšieho dňa a pár minút po polnoci sme dotancovali až k tombole – druhej kultúrnej udalosti nášho plesu. Pódium plné darov do tomboly od každého, kto chce v Rusovciach niečo znamenať. Lepšie povedané už znamená, keďže žiadnych sponzorov nebolo treba zvlášť predstavovať. Ceny boli naozaj rôznorodé – od pizze cez živého zajca až po krabicu klincov. Hlavnou cenou bola videokamera – od firmy ROT. A tak ako pri každej tombole aj tu sa našli tí, ktorí si odniesli viac ako jeden darček. Jedna z päťdesiatich výhier putovala ďalej – výherca ju daroval Kresťanskej lige na Kovácsovej ulici, kde sa nachádza chránené bývanie. Zožal najväčší potlesk za večer – zaslúžene.

Po tombole, ktorej žrebovanie sa skončilo okolo pol druhej v noci bol čas na druhú večeru. Po nej sme šli posilnení znova tancovať, mnohí sa začali pomaly zberať domov. Tým, ktorí vydržali tancovať až do rána môžme ich kondíciu naozaj závidieť. My „odpadlíci“ musíme trénovať. Do videnia o rok, priatelia.