Leto s kovbojom prilákalo malých aj veľkých

Už po štvrtýkrát sa v Rusovciach pod taktovkou OZ Kukulienka a MČ Bratislava – Rusovce organizoval deň venovaný najdôležitejším ľuďom nášho života – oslava Medzinárodného Dňa Detí.

Deti sa mohli opäť vyšantiť do sýtosti. Obrovská šmykľavka, skákací kopec, zemeguľa, pre starších rodeo býk a pre tých konzervatívnejších súťaže, ktoré poznáme ešte z našich detských čias – preťahovanie lanom, zhadzovanie plechoviek, či šípky. A keďže sme leto začali s kovbojom, nechýbali tematické tvorivé dielne či hádzanie lasom. To všetko spolu s ďalšími atrakciami zaplnilo lúku v parku pri kaštieli. Zo všetkých strán sa ozýval smiech detí, radosť zo zvládnutia náročnejších disciplín; v očiach ste im mohli čítať: „pozri mama, zvládol som to!“
Oslava MDD je akciou, v ktorej sa spoja sily a schopnosti mnohých úžasných ľudí z Rusoviec. A s finančnou podporou sponzorov a tých, ktorí nám venovali 2% z daní je potom možné zorganizovať takúto akciu“, skonštatoval Palo Mokráň z OZ Kukulienka. A na podporu jeho slov práve v tej chvíli začalo fantastické osvieženie z dielne dobrovoľných hasičov.
Okrem DHZ Rusovce pripravili atrakcie aj členovia Kresťanskej ligy na pomoc mentálne postihnutým. Tak im, ako aj všetkým ostatným dobrovoľníkom a p. Ungerovi, Jenčíkovi, Antošovi, Tulekovi, Polákovi a Lošonskému patrí vďaka za podporu tejto akcie.
Tak, ako každý rok, sme, za pomoci TUKY CAR WASH, ktorí mali pre deti pripravenú sladkú odmenu, vytvorili ľudský vláčik. Opäť nás v ňom bolo o čosi viac ako vlani, presne 180, a opäť bol o čosi kratší, meral 82 metrov. Budeme musieť viac apelovať na ľudí, aby udržiavali rozostupy, nech sa nám tie vláčiky neskracujú,“ dodal s úsmevom na perách Palo Mokráň.
Deti súťažili a skákali aj za doprovodu kapely N.C. Express, ktorá spríjemnila posledné chvíle oslavy MDD v Rusovciach.
Rusovciam vyčítame, že tu nie je poriadne ihrisko, že sa nemyslí na deti. Ale dnes som sa presvedčila, že to tak nie je. Pretože keby boli deti rusovčanom ľahostajné, takáto akcia by sa nekonala,“ povedala mamička štvorročnej Janky. A boli to slová, ktoré všetkých, ktorí tohtoročné MDD pripravili a podporili, hrejú na srdci a dávajú im silu a chuť ísť ďalej. Ďakujeme, že ste prišli a o rok dovidenia.

Fotky z akcie si môžete pozrieť vo fotogalérii alebo slideshow.