Máj sme opäť postavili

V predvečer prvého májového dňa ožili Rusovce spevom, tancom a dobrou náladou. Pri stavaní Mája v Rímskom parčíku sa stretli malí aj veľkí pripomínajúc si tradície svojich predkov.

Stavanie Mája patrí k Rusovciam pokiaľ nám pamäť siaha. Posledné roky, obohatené o kultúrne vystúpenia detského folklórneho súboru Gerulata, sa však stalo plnohodnotnou a zaujímavou kultúrnou akciou v našej mestskej časti. Farebné stužky naň priväzujú malí aj veľkí, dievčatá aj chlapci. Dôchodcovia si tú svoju tento rok podpísali, čo inšpirovalo mnohé mamičky s deťmi a povedali si, že na rok to takto urobia aj oni. Či na stužky dajú mená svoje, svojich detí alebo ich lások, v tom zajedno neboli. Uvidíme :-).
Tak ako každý rok, dovoľte mi aj teraz poďakovať zamestnancom miestneho podniku RUSEKO a p. Jajcajovej, ktorí sa postarali o prípravu aj postavenie Mája. Vďaka ale patrí všetkým, ktorí sa na akcii zúčastnili. Bez vás by to nebolo to pravé „predprvomájové“ :-).
Ak ste posledný aprílový deň nemali možnosť stráviť v Rímskom parčíku s nami, pozrite si aspoň zopár fotiek a skúste sa nadýchať krásneho počasia a príjemnej atmosféry. A veríme, že nás bude o rok pri stavaní Mája asistovať opäť o čosi viac.

Všetky fotky si môžete prezrieť v našej fotogalérii..