Reštaurácia SĽUK

Ďalšou reštauráciou, ponúkajúcou v Rusovciach tradičné slovenské jedlá, čo vo vás evokuje už samotný názov aj umiestnenie, je Reštaurácia SĽUK v Rusovskom parku.

Jedálny lístok Reštaurácie SĽUK je naozaj bohatý. V ponuke nájdete 5 druhov polievok v cene 1,40 € - 1,90 € (za kapustnicu), 11 rôznych druhov predjedla (väčšina by sa dala nazvať typicky slovenských – praženica, slanina, syrový tanier, klobáska alebo lokša na slano aj na sladko, ale nájde sa aj mozarella s paradajkou) v cene od 0,60 € (mastená lokša) po 3,60 € (lokša plnená bielou husacou pečeňou). Ak si nevyberiete, možno vás zlákajú ešte rôzne hrianky.

Hlavné jedlá nájdete kuracie (4,30 € - 5,70 €), bravčové (4,70 € - 6,10 €) a hovädzie (väčšina v cene 9,90 €). Nájdete tu ďalej jedlá v placke (5,60 € - 6,30 €), jedlá na panvičke (6,50 €), cestoviny, halušky, ryby (3,80 € - 6,30 €), jedlá syrové aj zeleninové a nechýbajú ani šaláty (v cene od 1,30 € za kapustový po 4,60 € za kurací šalát). Bohatá je aj ponuka dezertov (ovocné aj zmrzlinové poháre, palacinky, štrúdľa, tvarohové gule a iné).

K cene jedla nezabudnite pripočítať prílohu. Vybrať si môžete ryžu, americké zemiaky, hranolky, halušky, knedľu či lokšu. K mäsu si nechajte poradiť z teplých alebo studených omáčok, ktorých je takisto veľký výber.

Detské porcie sme nenašli ani na jedálenskom lístku tejto reštaurácie. Či sa dajú objednať samostatné prílohy sme nevyskúšali.

Obsluha je kameňom úrazu tejto reštaurácie. Nie, že by bol personál neochotný, ale takmer pri každej návšteve sa boríme s - nazvime to – nezáujmom, končiacim až tým, že si čašníčku musíme ísť zavolať (pri objednávke na terase) dnu k baru.
Druhým fenoménom je „preplnenosť“ reštaurácie. V polovici prípadov sa vám stane, že je s objednávkou nejaký časový problém – lebo majú akciu (v celej reštaurácii je okrem vás a pár ďalších hostí jedna skupinka ľudí), lebo majú akciu za pol hodinu (pri našej poslednej návšteve sme si preto museli vybrať veľmi rýchlo – aj keď žiadna veľká skupina hostí nedorazila ani do nášho odchodu). Pár mesiacov predtým sme na jedlo čakali takmer 60 minút (cez pracovný deň, cez obed, opäť v takmer prázdnej reštaurácii). Na reštauráciu, ktorá má uvádzanú letnú kapacitu 140 miest (60 v zimnej sezóne) je to veľmi zlá vizitka. A často pokazí dojem z dobrého jedla.

A čo sme v REŠTAURÁCII SĽUK ochutnali my?

Na úvod sme si dali polievky – slepačiu (ako od babičky :-) za 1,40 €), hríbikovú (odporúčame aj za cenu 1,70 €) a cesnakovú – mliečna a takisto veľmi chutná (1,50 €). Predjedlá sme doplnili o plnenú lokšu (1,50 €) - na môj vkus bola mierne mastná, ale to asi k plnenej lokši patrí.

Medzi hlavnými jedlami nechýbal Vyprážaný bravčový rezeň (4,80 € plus príloha ryža za 1,20 €), ďalej sme ochutnali Vyprážaný Encián s brusnicami (3,60 €) a americkými zemiakmi (1,20 €), Gnocchi Pomodoro (4,50 €) a Makové šúlance (2 €). Všetky porcie boli sýte, rezeň aj encián s bohatou zeleninovou oblohou.

Jedlám v reštaurácii SĽUK naozaj niet čo vyčítať. Veľkým plusom nápojového lístka je čapovaná kofola – originálka :-). Na to si my potrpíme. Nechýbalo ani mlieko pre našu najmladšiu dcéru.

Záver

Dobré jedlo, neuveriteľne príjemná lokalita aj pre rodiny s deťmi (čo viac si želajú rodičia ako to, aby sa ich deti počas čakania na jedlo mali kde vyblázniť a rušili pri tom ostatných hostí len primerane), obľúbené miesto na slávnostné obedy alebo večere a vďaka terase aj vhodná destinácia „turistov bicyklistov“ je ideálnym predpokladom pre dobrý biznis. A evidentne sa mu darí aj v kombinácii s „nie úplne dokonalými“ službami.

Svedčí o tom aj to, že my sami sme práve v tejto reštaurácii boli, odkedy sa pozeráme na svet očami recenzentov, trikrát. Dva razy z dôvodu konania akcie práve v týchto priestoroch, naposledy pri návrate z korčuľovania na hrádzi. Asi práve preto nás nízka kvalita služieb poskytovaná bežným návštevníkom na tomto mieste mrzí o čosi viac.

Naše hodnotenie: